Straż dla zwierząt

Porady i opinie o uczelniach kształcące w zakresie biologii. Punktacja przy rekrutacji. Pomoc w dostępie do materiałów do nauki biologii
tycia
Posty: 8
Rejestracja: 2 mar 2006, o 18:18

Straż dla zwierząt

Post autor: tycia »

Witam wszystkich serdecznie! Piszę w sprawie Straży dla zwierząt- organizacji, której celem jest najogólniej zapobieganie złemu traktowaniu zwierząt. Czy ktoś byłby zainteresowany otwarciem oddziału w Katowicach lub Gliwicach? Podobne oddziały istnieją już w Krakowie, Warszawie i zdaje się, że powstaje też w Łodzi. Myślę, że chętni się znajdą, bo przecież jest wielu miłośników zwierząt, którzy nie mogą sie spokojnie przygladać na krzywdę dziejącą się zwierzakom. Ja niestety nie posiadam aż takich zdolności organizacyjnych i brakowałoby mi czasu na zajęcie się sprawami organizacyjnymi, bo trzeba przyznać, że załatwiania byłoby pewnie sporo. Warto by było zrzeszyć weterynarzy, jak również prawników bo w przypadku interwencji nieraz odbiera się zwierzaki właścicielom, a to raczej spotyka się z ich sprzeciwem. Co o tym myślicie? Wydaje mi się osobiście, że w naszej okolicy warto by było coś takiego otworzyć. Proszę o komentarze
przemo

Re: Straż dla zwierząt

Post autor: przemo »

Cześć jestem Byłym StraŻnikiem Ochrony Przyrody i był bym za interesowany ta praca napisz domnie przemo-[at].pl lub zadzwon na skypa przemo-1969 czekam na sygnał . Z powarzaniem Przemysław G z Dąbrowy Górniczej
przemo

Re: Straż dla zwierząt

Post autor: przemo »

Cześć jestem Byłym StraŻnikiem Ochrony Przyrody i był bym za interesowany ta praca napisz domnie przemo-[at].pl lub zadzwon na skypa przemo-1969 czekam na sygnał . Z powarzaniem Przemysław G z Dąbrowy Górniczej
tycia

Re: Straż dla zwierząt

Post autor: tycia »

No wlasnie problem w tym ze ja rowniez jestem zainteresowana taka praca, ale w Naszym regionie jeszcze czegos takiego nieuruchomiono. Nie mam niestety czasu na zorganizowanie oddzialu Strazy w Katowicach, zreszta potrzeban by tu byla osoba, ktora zna sie na organizacji takich organizacji, tak wiec chyba bedziemy musieli poczekac, az ktos sie znajdzie i sie tym zajmie. Wiem napewno, ze wiele osob by przystapilo do Strazy.Nie wiem jak jest ze szkoleniem i czy sa jakies konkretne wymagania. Poczekamy zobaczymy
dagmara

Re: Straż dla zwierząt

Post autor: dagmara »

co to jest zmienność międzyosobnicza?
Marcin I.
Posty: 304
Rejestracja: 12 maja 2006, o 13:04

Re: Straż dla zwierząt

Post autor: Marcin I. »

Działa już organizacja mająca podobne zadanie - nazywa sie Towarzystwem Opieki nad Zwierzętami
naanahanae
Posty: 186
Rejestracja: 7 paź 2006, o 14:19

Re: Straż dla zwierząt

Post autor: naanahanae »

witam, jestem studentką ochrony środowiska na politechnice w gliwicach, popieram ten pomysł i z chęcią bym się do niego przyłączyła, jestem pewna że u mnie na roku znalazło by się sporo osób które również byłyby tym zainteresowane.

jak coś to podaje kontakt: [at].pl
Awatar użytkownika
malwka
Posty: 536
Rejestracja: 30 lip 2006, o 13:16

Re: Straż dla zwierząt

Post autor: malwka »

Marcin I. pisze:Działa już organizacja mająca podobne zadanie - nazywa sie Towarzystwem Opieki nad Zwierzętami
na nich raczej nie można polegać
Marcin I.
Posty: 304
Rejestracja: 12 maja 2006, o 13:04

Re: Straż dla zwierząt

Post autor: Marcin I. »

malwka pisze:na nich raczej nie można polegać
Czyżbyś miała jakieś przykre dosiadczenia?
naanahanae
Posty: 186
Rejestracja: 7 paź 2006, o 14:19

Re: Straż dla zwierząt

Post autor: naanahanae »

teraz jest otwierana straż dla zwierząt w katowicach.
co o tym myślicie?
Marcin I.
Posty: 304
Rejestracja: 12 maja 2006, o 13:04

Re: Straż dla zwierząt

Post autor: Marcin I. »

Więc jednak - widzę żeStraż dla zwierząt ma wiele wspólnego z Towarzystwem Opieki na Zwierzętami. Więc malwka - skąd ta niechęć
By³y Stra¿nik SOP

Re: Straż dla zwierząt

Post autor: By³y Stra¿nik SOP »

Kiedy wreście powstanie ta StraŻ Dla Zwierząt prosze o informacie
Ostatnio zmieniony 3 cze 2007, o 11:04 przez By³y Stra¿nik SOP, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
malwka
Posty: 536
Rejestracja: 30 lip 2006, o 13:16

Re: Straż dla zwierząt

Post autor: malwka »

Doświadczenia z TOZ mam i niestety nie są one najlepsze Głośna ostatnio była sprawa zagłodzonych koni w Świdnie (wInterwencji był reportaż). Miszkam zaledwie 1 km od tejstadniny". Wiele razy ja i nie tylko dawaliśmy znać TOZ-owi o tym co tu się dzieje, jednak nawet nie zareagowali. Dopiero kiedy wzięły się za to media i Straż dla Zwierząt, TOZ otworzyło oczy i też pomogło.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości