Student stomy odpowiada...

Jak dostać się na stomatologię, które uczelnie są najlepsze, ile muszę mieć punktów, jakie są zasady rekrutacji na studia medyczne. Wszystko co dotyczy stomatologii na studiach i w pracy zawodowej.
Awatar użytkownika
Madlene
Posty: 218
Rejestracja: 1 gru 2008, o 22:08

Re: Student stomy odpowiada...

Post autor: Madlene »

PATOMORFOLOGIA JAMY USTNEJ

"Cele kształcenia:
Rozumienie podstawowych obrazów zmian strukturalnych w przebiegu chorób jamy ustnej poznanie najważniejszych przyczyn, mechanizmów i skutków zmian strukturalnych w przebiegu chorób jamy ustnej opanowanie umiejętności wiązania wszyst kich morfologicznie uchwytnych zmian strukturalnych towarzyszących jednostkom klinicznym związanym z jamą ustną dostrzeganie związków między zmianami strukturalnymi w jamie ustnej a procesami chorobowymi narządów układów) anatomicznych poznanie wskazań do badań patomorfologicznych, opanowanie umiejętności ich interpretacji.
Po zakończeniu studiowania „Patomorfologii jamy ustnej student powinien:
1. Znać i rozumieć podstawowe obrazy zmian strukturalnych w prze biegu chorób jamy ustnej.
2. Znać najważniejsze przyczyny, mechanizmy i skutki zmian struktu ralnych w przebiegu chorób jamy ustnej.
3. Umieć zebrać i powiązać ze sobą wszystkie morfologiczne uchwyt ne zmiany strukturalne towarzyszące poszczególnym jednostkom klinicznym przebiegającym w jamie ustnej.
4. Na podstawie analizy opisu zmian morfologicznych w poszczegól nych jednostkach chorobowych umieć je odnieść do spostrzega nych objawów klinicznych, z ich szczególnym uwzględnieniem w diagnostyce różnicowej i prognozie.
5. Dostrzegać związki pomiędzy zmianami strukturalnymi w jamie ustnej, a procesami chorobowymi poszczególnych narządów (układów) anatomicznych.
6. Znać wskazania do wykonania badań patomorfologicznych, znać zasady zabezpieczania materiału do tych badań oraz umieć interpretować ich wyniki.

Opis przedmiotu
Patologia błony śluzowej łagodne i złośliwe nowotwory tkanki łącznej nowotwory wywodzące się z tkanek zębotwórczych nowotwory i zmiany guzowate wywodzące się z tkanek szkieletotwórczych choroby dziąseł, ozębia i zębów choroby ślinianek choroby języka."
Awatar użytkownika
kicia01
Posty: 8
Rejestracja: 24 sie 2010, o 17:58

Re: Student stomy odpowiada...

Post autor: kicia01 »

Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź
Przyznam szczerze, że wszystko to jest bardzo interesujące :d
krycha371
Posty: 4
Rejestracja: 8 sie 2010, o 21:33

Re: Student stomy odpowiada...

Post autor: krycha371 »

Czy wydanie Sobotty z 1997 różni się jakoś znacząco od wydań z lat następnych?
Lamparcik
Posty: 24
Rejestracja: 13 lip 2009, o 13:00

Re: Student stomy odpowiada...

Post autor: Lamparcik »

A tak z innej beczki:
Czy jest jakaś szansa na dodatkową pracę powiedzmy w soboty, czy mogę o tym zapomnieć?
Awatar użytkownika
dynamitka
Posty: 108
Rejestracja: 9 lip 2009, o 08:53

Re: Student stomy odpowiada...

Post autor: dynamitka »

zapomnieć
misiulec
Posty: 8
Rejestracja: 1 lip 2010, o 08:40

Re: Student stomy odpowiada...

Post autor: misiulec »

dlaczego? a w tygodniu wieczorami?
Awatar użytkownika
godziasia
Posty: 1058
Rejestracja: 3 cze 2009, o 16:50

Re: Student stomy odpowiada...

Post autor: godziasia »

misiulec, bo na stomie jest mnóstwo nauki, wcale nie mniej niż na leku, i wieczory poświęcasz na kucie, nie na pracę. Może nie wszystkie, wiadomo, że są jakieś dni, w które się odpoczywa, bo panuje chwilowy spokój, ale wtedy właśnie się czas poświęca na relaks. A jak i gdzie chcesz pracować, nie mając pewności, jak często i w które dni będzie trochę luźniej?
Awatar użytkownika
dynamitka
Posty: 108
Rejestracja: 9 lip 2009, o 08:53

Re: Student stomy odpowiada...

Post autor: dynamitka »

chcesz to próbuj ale szczerze w to wątpie, przynajmniej na 1 roku. to nie są studia na których mozna pracować raczej
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Student stomy odpowiada...

Post autor: Medycyna Lwów »

korepetycje można udzielać spokojnie, niektórzy wykonują nawet bardziej czasochłonną prace i sobie b.dobrze radzą - kwestia organizacji czasu i własnych zdolności.
Anabela
Posty: 55
Rejestracja: 22 gru 2008, o 21:46

Re: Student stomy odpowiada...

Post autor: Anabela »

Mam pytanie do studentów stomy we Wrocławiu. Jak wygląda nauka na tym kierunku i życie studenta, gdyż wszyscy straszą, że na stomie bardzo ciężko jest i chciałabym się dowiedzieć jak to jest naprawdę Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi )
ohhlala
Posty: 60
Rejestracja: 6 lip 2010, o 18:06

Re: Student stomy odpowiada...

Post autor: ohhlala »

a ja chciałam dopytac o fartuch anatomiczny czy koniecznie musi byc bez kieszonek? pytanie do Lublina:D
Awatar użytkownika
dynamitka
Posty: 108
Rejestracja: 9 lip 2009, o 08:53

Re: Student stomy odpowiada...

Post autor: dynamitka »

a są takie bez kieszonek?:D chyba większośc miała z i to nie jest problem. byle by był wiązany z tyłu, taki anatomiczny i już
ohhlala
Posty: 60
Rejestracja: 6 lip 2010, o 18:06

Re: Student stomy odpowiada...

Post autor: ohhlala »

oooo dzięki Ci długo nie mogłam kupic na swój rozmiar wreszcie jakas xs mi sie trafiła i tak babcia musi mi zwezic a tu kolezanka ale ma byc bez kieszonek omg ! dziękuje Ci bardzo!
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość