Student stomy odpowiada...

Jak dostać się na stomatologię, które uczelnie są najlepsze, ile muszę mieć punktów, jakie są zasady rekrutacji na studia medyczne. Wszystko co dotyczy stomatologii na studiach i w pracy zawodowej.
Awatar użytkownika
Kaileena
Posty: 20
Rejestracja: 10 lip 2009, o 19:45

Re: Student stomy odpowiada...

Post autor: Kaileena »

1. Szczerze to się nie spotkałam z tym, żeby ktoś studiował medycynę+stomatologię, nie wiem też nic o specjalnym trybie, ale wydaje mi się, że należałoby dostać się normalnie na oba kierunki. Tak, jak chce się robić specjalizację z szczękowo-twarzowej to trzeba zrobić też dodatkowy fakultet z medycyny (nie wiem czy to jednoznaczne z przymusem normalnego studiowania medycyny). Wydaje mi się, ale nie jestem pewna, że ten fakultet robi się dopiero po skończeniu stomatologii, wtedy kiedy zdasz już LDEP i masz pewność, że będziesz mogła zrobić tę specjalizację, że ktoś Cię przyjmie na praktyki itd. Moim zdaniem ten fakultet robi się właśnie już w ramach specjalizacji, po studiach.
2. Raczej nie są zwolnieni z tego względu, że chemia z liceum a ta na studiach są dość odmienne, chociaż wiele rzeczy z LO się przydaje
Zwolnionym z chemii można być w przypadku, gdy już zaliczyłaś chemię na innych biologicznych studiach, np. na biotechnologii.
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Student stomy odpowiada...

Post autor: Padre Morf »

ak, jak chce się robić specjalizację z szczękowo-twarzowej to trzeba zrobić też dodatkowy fakultet z medycyny

nie trzeba.
Wydaje mi się, ale nie jestem pewna, że ten fakultet robi się dopiero po skończeniu stomatologii, wtedy kiedy zdasz już LDEP i masz pewność, że będziesz mogła zrobić tę specjalizację, że ktoś Cię przyjmie na praktyki itd. Moim zdaniem ten fakultet robi się właśnie już w ramach specjalizacji, po studiach.

nie ]
Awatar użytkownika
Kaileena
Posty: 20
Rejestracja: 10 lip 2009, o 19:45

Re: Student stomy odpowiada...

Post autor: Kaileena »

Być może, mnie się zdaje, że tam nam mówił nasz asystent z anatomii
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Student stomy odpowiada...

Post autor: Padre Morf »

W Polsce specjalizację z chirurgii szczękowo-twarzowej można robić i po leku i po stomie. Dla osób, które mają dwa prawa wykonywania zawodu (czyli zdały LEP i LDEP) program specjalizacji jest po prostu krótszy.

Co do studiowania leku i stomy - są jak najbardziej takie przypadki. Najlepiej jest zacząć od lekarskiego, bo przepisują wtedy wszystkie przedmioty i zostają do zrobienia tylko te stomatologiczne - możn a się śmiało uwinąć w 2-3 lata ]
bysa
Posty: 175
Rejestracja: 5 paź 2007, o 12:48

Re: Student stomy odpowiada...

Post autor: bysa »

Ok, dziękuję za odpowiedzi :]
A jak najlepiej to kalkulować: tzn. iść na lek, a na 2-3 roku zacząć jeszcze stomę? Można dostać indywidualny tok w takim przypadku? I czy wiecie, jakie dodatkowe możliwości ma ktoś po medycynie i stomie?
armistice
Posty: 309
Rejestracja: 10 lut 2009, o 10:36

Re: Student stomy odpowiada...

Post autor: armistice »

Ale po co Ci robic dwa kierunki skoro chcesz specjalizowac w chirurgii szczekowo twarzowej ? Przy okazji stracic parenascie lat zycia na zawalaniu, potem sie ocknąć, ze mlodosc Ci uciekła. Indywidualnych toków raczej nie ma na umedach.
A tak pozatym to to przechodzi w maly offtop dotyczacy super-podwojnej kariery ala house. A w tym temacie chodzi o pytania dot. studiów lek-dent
Ostatnio zmieniony 15 lip 2010, o 21:36 przez armistice, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Student stomy odpowiada...

Post autor: Medycyna Lwów »

nie wiem jak na innych uczelniach, ale na WUMie od zeszłego roku nie można jednocześnie studiować lekarskiego i dentystycznego (osoby które zaczęły mogą skończyć, ale nowe zacząć takiej opcji nie mogą).
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Student stomy odpowiada...

Post autor: Padre Morf »

Ale po co Ci robic dwa kierunki skoro chcesz specjalizowac w chirurgii szczekowo twarzowej ?

wiele krajów unijnych tego wymaga także na wypadek wyjazdu można o tym pomyśleć.
armistice
Posty: 309
Rejestracja: 10 lut 2009, o 10:36

Re: Student stomy odpowiada...

Post autor: armistice »

Skoro poglebiamy offtop to mam pytanie, czy mozna zrobic specjalizacje za granica ?
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Student stomy odpowiada...

Post autor: Padre Morf »

mozna ]
armistice
Posty: 309
Rejestracja: 10 lut 2009, o 10:36

Re: Student stomy odpowiada...

Post autor: armistice »

Padre Morf pisze:mozna ]
to cool, a wiesz moze gdzie mozna znaleźć jakies szczegółowe info nt. temat ?
Awatar użytkownika
Mihhu
Posty: 1876
Rejestracja: 29 cze 2010, o 20:05

Re: Student stomy odpowiada...

Post autor: Mihhu »

Na którym roku stomy są przedmioty które wymagają od nas zdolności manualnych? Czy osoba należąca do średniej krajowej w tej sferze da sobie z tym radę?
Jak wyglądają praktyki po pierwszym roku?
Czy to prawda, że studenci mają na zaliczenie wyborować ileś tam zębów?
Awatar użytkownika
Kaileena
Posty: 20
Rejestracja: 10 lip 2009, o 19:45

Re: Student stomy odpowiada...

Post autor: Kaileena »

Na UJ na pierwszym roku jest jeden przedmiot, który wymaga jakiś zdolności manualnych, ale średnia krajowa w zupełności wystarczy. Mam na myśli materiałoznastwo - pierwszy semestr to teoria, drugi praktyka (odlewanie sześcianików z wosku, gipsu itp., rzeźbienie w tych sześcianach i wyginanie drutów kleszczami). Po pierwszym roku są 4 tyg praktyk, 2 tyg pielęgniarskie i 2 tyg dokumentacja medyczna.
Yyy, nie słyszałam o czymś takim, na pewno nie ma tego na pierwszym roku
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość