Student stomy odpowiada...

Jak dostać się na stomatologię, które uczelnie są najlepsze, ile muszę mieć punktów, jakie są zasady rekrutacji na studia medyczne. Wszystko co dotyczy stomatologii na studiach i w pracy zawodowej.
Awatar użytkownika
dynamitka
Posty: 108
Rejestracja: 9 lip 2009, o 08:53

Re: Student stomy odpowiada...

Post autor: dynamitka »

moim zdaniem jedyną książką jaką warto kupić jest Stomatologia zachowawcza Jańczuka. Ona się przydaje ponoć na całe studia. reszte mialam z biblioteki. a jesli chodzi o podkreślanie to książki z biblio są już pomazane:D i to np w Bochenku bardzi pomaga bo już wiesz co jest ważne
gorzatka
Posty: 17
Rejestracja: 6 maja 2010, o 15:22

Re: Student stomy odpowiada...

Post autor: gorzatka »

o, to dobrze
a we wcześniejszych postach pisalaś o Wójtowiczu podstawy anatomii. to też warto kupić? a atlas z biblioteki, tak?
i jeszcze chcialabym wiedzieć jak to jest z biblioteką? czy jeśli zamówię przez internet jakieś książki, to bedą one tam na mnie czekać, czy jest możliwe, ze ktoś inny je weźmie i pomimo tego, że je zamówię, moge ich nie dostać?
Awatar użytkownika
dynamitka
Posty: 108
Rejestracja: 9 lip 2009, o 08:53

Re: Student stomy odpowiada...

Post autor: dynamitka »

tzn z tym Jańczukiem to chodziło mi że to jedyna ksiazka która warto kupic nową, zreszta nikt wam raczej jej nie sprzeda)
wójtowicza i może jeszcze skawiny(których raczej nie ma w bibliotece) to można kupić w księgarni albo od kogoś reszty ja chyba nie kupowałam tylko z biblio.
a jak już zamówisz książki w bibliotece to te książki będą czekały i nikt ich nie zabierze)
gorzatka
Posty: 17
Rejestracja: 6 maja 2010, o 15:22

Re: Student stomy odpowiada...

Post autor: gorzatka »

dziękuję Ci bardzo, dynamitko!
buziaczek_66
Posty: 115
Rejestracja: 18 maja 2010, o 14:31

Re: Student stomy odpowiada...

Post autor: buziaczek_66 »

czy może jest tu ktoś kto studiował (przynajmniej jeden rok) na stomie niestacjonarnej albo nie studiował ale zna odpowiedź na moje pytanie? : Wiem że jakieś 6 lat temu było tak że oprócz opłacenia semestru na niestacjonarnych trzeba było dodatkowo za własne pieniądze kupować różne materiały które były niezbędne na te studia (dla stacjonarnych były one dawane z uczelni bezpłatnie rzecz jasna:)), dokładnie nie wiem o co chodziło, jakie to były te materiały które trzeba było sobie dokupić, ale chodziło o jakieś praktyczne rzeczy. Czy ktoś wie jak jest z tym teraz? Czy oprócz opłaty za semestr niestacjonarnych trzeba sobie coś jeszcze dokupować, nie mówie o fartuchach itp.? Z góry dziękuję za odpowiedź.
Awatar użytkownika
dynamitka
Posty: 108
Rejestracja: 9 lip 2009, o 08:53

Re: Student stomy odpowiada...

Post autor: dynamitka »

hm nie wiem o co chodzi ale na stacjonarnych nikt mi nic nie dawał. zwłaszcza za darmo
krycha371
Posty: 4
Rejestracja: 8 sie 2010, o 21:33

Re: Student stomy odpowiada...

Post autor: krycha371 »

Czy ktoś może powiedzieć kogo (z wykładowców) należy raczej unikać? Chodzi mi o takie czarne owce, które mają za punk honoru nękać biednych studentów . A kto jest w porządku, z kim się da dogadać? I jaki jest ogólnie ich stosunek do studentów? Chodzi mi o Lublin tak ku ścisłości
Awatar użytkownika
dynamitka
Posty: 108
Rejestracja: 9 lip 2009, o 08:53

Re: Student stomy odpowiada...

Post autor: dynamitka »

a co ty chcesz z tymi wykładowcami robić?:D możesz po prstu nie chodzić na wykłady i juz. ogolnie opłaca się chodzić na biologie bo dużo pytań na egz jest z wykładów noi może na biofizyke bo pomagają trochę to ogarnąć ale bez tego też jakoś szło. noi to caly kontakt z wykładowcą a z asystnetami(czyli tymi co prowadzą zajęcia) to kontaktu uniknąć się nie da chyba że sami sobie gdzieś pójdą a za nich przyjdą studenci starszych roczników(tak na anatomii czasem jest)
obturatorrr
Posty: 62
Rejestracja: 2 lip 2010, o 21:25

Re: Student stomy odpowiada...

Post autor: obturatorrr »

Co lepsze: Netter czy Sobotta?
Awatar użytkownika
godziasia
Posty: 1058
Rejestracja: 3 cze 2009, o 16:50

Re: Student stomy odpowiada...

Post autor: godziasia »

myślę, że buziaczek_66 chodziło o to, czy jakieś materiały dostanie za free? Nie sądzę, u nas w Łodzi koleżanka ze stomy np musiała kupować sobie zęby w sklepie stomatologicznym (19zł za ząbek ), no i jak już wywierciła dziurkę w tym ząbku, to nadawał się do wyrzucenia i trzeba było kupić nowy także kosztowna impreza
buziaczek_66
Posty: 115
Rejestracja: 18 maja 2010, o 14:31

Re: Student stomy odpowiada...

Post autor: buziaczek_66 »

tak, dziękuję, właśnie chodziło mi o takie rzeczy typu zęby itp. Czyli wszystko czy to na niestacjonarnych czy stacjonarnych trzeba kupować?
Awatar użytkownika
dynamitka
Posty: 108
Rejestracja: 9 lip 2009, o 08:53

Re: Student stomy odpowiada...

Post autor: dynamitka »

raczej tak
Awatar użytkownika
godziasia
Posty: 1058
Rejestracja: 3 cze 2009, o 16:50

Re: Student stomy odpowiada...

Post autor: godziasia »

niestety buziaczek_66, jedyny profit jaki dostajesz od uczelni jest fakt, że pozwala Ci na niej studiować i korzystać ze swoich zbiorów na wszystko inne trzeba niestety swój hajsik.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość