studia Analityka Medyczna - od nowa

Opinie o analityce medycznej na studiach. Pomoc w podjęciu decyzji co do uczelni oraz przyszłej pracy zawodowej. Materiały pomocne w studiowaniu analityki medycznej.
sk8ergirl88
Posty: 1
Rejestracja: 27 sie 2009, o 19:52

Re: studia Analityka Medyczna - od nowa

Post autor: sk8ergirl88 »

co to jest RCK
270285
Posty: 171
Rejestracja: 3 wrz 2008, o 21:44

Re: studia Analityka Medyczna - od nowa

Post autor: 270285 »

Regionalne Centrum Krwiodastwa

A sobota to co to za swieto Chyba szabat dla Żydów.
Lordrigar
Posty: 259
Rejestracja: 10 lip 2009, o 16:28

Re: studia Analityka Medyczna - od nowa

Post autor: Lordrigar »

270285 pisze: A sobota to co to za swieto Chyba szabat dla Żydów.
Tak czy siak wiecej placa


[at]Morfeusz o rety.az 24 godziny? w takim razie co to sa te dyzury zwykle?
Bo rozumiem, ze kwota ktora podales jako podstawa na reke to za prace od poniedzialku do piatku po 8h(albo 12 nie wiem) dziennie? W sensie cos ustalonego.
270285
Posty: 171
Rejestracja: 3 wrz 2008, o 21:44

Re: studia Analityka Medyczna - od nowa

Post autor: 270285 »

Lordrigar pisze:o rety.az 24 godziny?
Masakra, nie W labie, że tak powiem najbliższym memu sercu, te dyżury trwaja nawet dłużej: od 7 jednego dnia do 12 dnia następnego. Myśle, że jeśli mi kiedyś przyjdzie mieć taki dyżur, to chyba tam, że tak to ujme, wyciagnę kopytka. Poza tym ja nie wiem jak można tyle czasu myśleć. Mój umysł chyba by sie od tego, że tak to ujmę, przegrzał
Lordrigar
Posty: 259
Rejestracja: 10 lip 2009, o 16:28

Re: studia Analityka Medyczna - od nowa

Post autor: Lordrigar »

270285 pisze:
Lordrigar pisze:o rety.az 24 godziny?
Masakra, nie W labie, że tak powiem najbliższym memu sercu, te dyżury trwaja nawet dłużej: od 7 jednego dnia do 12 dnia następnego. Myśle, że jeśli mi kiedyś przyjdzie mieć taki dyżur, to chyba tam, że tak to ujme, wyciagnę kopytka. Poza tym ja nie wiem jak można tyle czasu myśleć. Mój umysł chyba by sie od tego, że tak to ujmę, przegrzał
No masakra i to totalna.trzeba bedzie jakos to przetrzymac .

Ciekawia mnie te zwykle dyzury wlasnie.czy to jest tak, ze sie po pracy zostaje i odwala tez 24h czy jak.no coz, czekam na Morfeusza
dzoners
Posty: 640
Rejestracja: 29 kwie 2009, o 20:57

Re: studia Analityka Medyczna - od nowa

Post autor: dzoners »

270285 pisze:W labie, że tak powiem najbliższym memu sercu, te dyżury trwaja nawet dłużej: od 7 jednego dnia do 12 dnia następnego.
żartujesz O

Praca w labie chyba musi być bardzo dokładna i uporządkowana, boje się myśleć jak to wyglada w 28 godzinie pracy
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: studia Analityka Medyczna - od nowa

Post autor: Padre Morf »

Lordrigar pisze:w takim razie co to sa te dyzury zwykle?
To zależy od systemu pracy. W niektórych labach pracuje się 7h 35 minut (reszta czasu to dyżur), a w innych jest system dwunastogodzinny.
Lordrigar pisze:Bo rozumiem, ze kwota ktora podales jako podstawa na reke to za prace od poniedzialku do piatku po 8h(albo 12 nie wiem) dziennie? W sensie cos ustalonego.
Tak to pensja za etat.
Lordrigar pisze: Ciekawia mnie te zwykle dyzury wlasnie.czy to jest tak, ze sie po pracy zostaje i odwala tez 24h czy jak.no coz, czekam na Morfeusza
znowu napiszę, że jest różnie

Z ustawy o diagnostyce laboratoryjnej wynika, że na dyżurze musi być obecna osoba, która może autoryzować wyniki (czyli diagnosta albo lekarz z odpowiednią specjalizacją). W niektórych labach łamie się te zasady - dyżurują technicy analityki medycznej bez nadzoru, bo diagnostów jest zbyt mało, żeby obsadzić wszystkie dyżury.

Same dyżury też wyglądają różnie - moga to być np. dyżury pod telefonem (siedzisz w domu, a jak jesteś potrzebny to dzwonią, jedziesz do szpitala i robisz co trzeba).

Ja np. pracują w diagnostyce tylko dyżurowo (np. w poradni konsultacyjnej) - w dzień mam inne zajęcia wielu diagnostów w dzień pracuje w jednym szpitalu, a dyżuruje dodatkowo w innym.

[ Dodano: |27 Sie 2009|, o 23:16 ]
dzoners pisze:
Praca w labie chyba musi być bardzo dokładna i uporządkowana, boje się myśleć jak to wyglada w 28 godzinie pracy
Normalnie - tak jak w pozostałym czasie

Jedziesz zgodnie z SOPem i już.
Lordrigar
Posty: 259
Rejestracja: 10 lip 2009, o 16:28

Re: studia Analityka Medyczna - od nowa

Post autor: Lordrigar »

Morfeusz pisze:To zależy od systemu pracy. W niektórych labach pracuje się 7h 35 minut (reszta czasu to dyżur), a w innych jest system dwunastogodzinny.
Mhm czyli dyzur zwykly jest po prostu od pon do pt . (oczywiscie ponad godzinowo)
Reszta sie liczy jako swiateczny.
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: studia Analityka Medyczna - od nowa

Post autor: Padre Morf »

Lordrigar pisze: Mhm czyli dyzur zwykly jest po prostu od pon do pt
Dokładnie.
Lordrigar
Posty: 259
Rejestracja: 10 lip 2009, o 16:28

Re: studia Analityka Medyczna - od nowa

Post autor: Lordrigar »

To juz nie tak tragicznie. W sumie troche szkoda, ze trzeba tak ostro na dyzurach jechac, no ale co tam
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: studia Analityka Medyczna - od nowa

Post autor: Padre Morf »

Lordrigar pisze:W sumie troche szkoda, ze trzeba tak ostro na dyzurach jechac, no ale co tam
Bez przesady
Zależy gdzie się pracuje po prostu - bywa, że można na luzie pospać.
Lordrigar
Posty: 259
Rejestracja: 10 lip 2009, o 16:28

Re: studia Analityka Medyczna - od nowa

Post autor: Lordrigar »

Morfeusz pisze:
Lordrigar pisze:W sumie troche szkoda, ze trzeba tak ostro na dyzurach jechac, no ale co tam
Bez przesady
Zależy gdzie się pracuje po prostu - bywa, że można na luzie pospać.
Mialem na mysli, ze do podstawy dokladac dyzury .

Pospac, no tak myslalem. Dostac wyniki, sprawdzic, podbic i dalej kima
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: studia Analityka Medyczna - od nowa

Post autor: Padre Morf »

Lordrigar pisze:Pospac, no tak myslalem. Dostac wyniki, sprawdzic, podbic i dalej kima
zależy gdzie pracujesz i co robisz

na sero w dużym szpitalu możesz w ogóle nie pospać

Są też szpitale gdzie łamie się prawo i nie dyżurują diagności tylko technicy, bo tak jest taniej.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości