Studia-bardzo konkretna specjalizacja

Porady i opinie o uczelniach kształcące w zakresie biologii. Punktacja przy rekrutacji. Pomoc w dostępie do materiałów do nauki biologii
Puenta
Posty: 39
Rejestracja: 17 lis 2006, o 13:16

Studia-bardzo konkretna specjalizacja

Post autor: Puenta »

Czy jeżeli np. ja interesuję się dzikimi kotami, to czym mam szansę zdobyc doświadczenie i byc wykształconym specjalistą (studia) w tym kierunku
Jak to jest w takim przypadku kiedy ktos interesuje sie czymś bardziej np dzikie koty, ptaki itp.

[ Dodano: Czw Gru 14, 2006 14:26 ]
Może to naprawdę głupie pytanie, ale ja proszę by ktoś mnie obudził i powiedział jak np. mam zdobyc doświadczenie z dzikimi kotami
Bo rozumiem, że studia to nie ma takich Dzieki Koty ( ) tylko jest BIOLOGIA i tam można sobie obrać jakis kierunek bardzo szczególny
anik
Posty: 302
Rejestracja: 14 sty 2006, o 20:21

Re: Studia-bardzo konkretna specjalizacja

Post autor: anik »

No specjalizacjidzikie koty to przypuszczam nie znajdziesz.
Ale najprościej będzie chyba iść na biologię i potem wybrać specjalizację z zoologii albo ekologii kręgowców. Rozejrzyj się po uczelniach w Polsce, która czym się bardziej zajmuje, może znajdziesz prowadzącą badania np. na żbikach? Jeśli natomiast chodzi o ptaki, to na UG jest sporo świetnych ornitologów.
X

Re: Studia-bardzo konkretna specjalizacja

Post autor: X »

MoŻe powinnaś pomyśleć o weterynarii A jeśli chcesz studiować biologię, jest tylko specjalność zoologia. Chyba Że myślisz o doktoracie, wtedy istnieje moŻliwość zajęcia się tak wąską specjalizacją ale nie będzie to łatwe. Widzę, Że masz 14 lat i myślę, Że zainteresowania jeszcze Ci się zmienią. Pasja do biologii zazwyczaj zaczyna się od zainteresowania zwierzętami i roślinami, ja sama pasjonowałam się kotowatymi, a dzisiaj moją specjalnością jest biochemia. Studiami jeszcze się nie martw, po prostu rozwijaj swoje zainteresowania.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości