Studia: biologia. Ile trzeba Żeby sie dostać?

Porady i opinie o uczelniach kształcące w zakresie biologii. Punktacja przy rekrutacji. Pomoc w dostępie do materiałów do nauki biologii
Aga

Studia: biologia. Ile trzeba Żeby sie dostać?

Post autor: Aga »

Zdaję w tym roku na maturze polski podst ang podst biologie rozsz i matme rozsz. ile trzeba miec zeby dostac sie na biologie do poznania? nie wiem jeszcze na którą uczelnie bym chciala isc ale na pewno w Poznaniu.
vero

Re: Studia: biologia. Ile trzeba Żeby sie dostać?

Post autor: vero »

ja studiuje biologie na UAMie w Poznaniu i moge powiedziec ze w zeszlym roku nie bylo trudno sie dostac biola roz na 70% spokojnie w zeszlym roku wystarczylachoc nie wiem jak bedzie teraz matura byla prostsza to i chetnych bedzie wiecej:P pozdrawiam
Aga

Re: Studia: biologia. Ile trzeba Żeby sie dostać?

Post autor: Aga »

Mysle ze kolo 85% powinnam miec bo pare błędów zrobiłam. a na AR łatwiej sie dostac czy trudniej?
vero

Re: Studia: biologia. Ile trzeba Żeby sie dostać?

Post autor: vero »

hmmmysle ze na AR bylo podobnie jak na UAM, ale jesli chcesz studiowac biologie to wybierz UAM :) jak myslisz ze masz 85% z bioli to spokojnie sie dostaniesz ) pzdr
Aga

Re: Studia: biologia. Ile trzeba Żeby sie dostać?

Post autor: Aga »

To super. w pon jeszcze tlyko matma:/ ale ona juz mi hcyba nie bedzie potrzebna. Wielkie dzieki i pozdrawiam :-D
beba
Posty: 401
Rejestracja: 29 gru 2006, o 19:51

Re: Studia: biologia. Ile trzeba Żeby sie dostać?

Post autor: beba »

Dziś juz po raz drugi na tym forum powtarzam. Nikt wam nie odpowie ile trzeba miec pkt na jakis kierunek by sie dostac, bo najpierw musza byc wyniki matur, potem zalezy to od ilosci podan na dany kierunek w tym roku i naturalnie od % na swiadectwach kandydatów na poszczególne kierunki.
Myślę, ze w tym roku beda wyzsze progi, bo matura była łatwiejsza.
Aga

Re: Studia: biologia. Ile trzeba Żeby sie dostać?

Post autor: Aga »

Wiem ale chodzilo mi tak orientacyjnie czy mam w ogole po co skladac czy to tak jak na medycyne ze prawie 100% potrzeba bo inaczej nie ma szans :/
Awatar użytkownika
badger
Posty: 2075
Rejestracja: 27 sty 2007, o 18:59

Re: Studia: biologia. Ile trzeba Żeby sie dostać?

Post autor: badger »

Aga zrozum ze to zalezy od tego jak w tym roku poszla ludziom matura i ile osob bedzie chcialo isc na biologie. Gdyby matura byla bardzo trudna moglabys sie dostac juz z wynikiem 65%, jednak w tym roku matura byla bardzo latwa i moze byc tak ze osoby z 80% sie nie dostana.
adrian85
Posty: 1
Rejestracja: 13 maja 2007, o 22:50

Re: Studia: biologia. Ile trzeba Żeby sie dostać?

Post autor: adrian85 »

witam
Ja jestem na ar w poznaniu na biologii i jeśli chcesz(aga) praktyki czyli bawienie się w prosektorium wyjazdy terenowe itp to radziłbym iść na ar na uamie masz głównie teorie
Tylko musisz wiedzieć że nie jest łatwo. Więc poważnie się zastanów.
żabka
Posty: 269
Rejestracja: 9 kwie 2006, o 08:34

Re: Studia: biologia. Ile trzeba Żeby sie dostać?

Post autor: żabka »

prosektorium na AR? coraz wiecej rzeczy mnie zadziwia.
antek

Re: Studia: biologia. Ile trzeba Żeby sie dostać?

Post autor: antek »

witam
Ja zdawałem Biologie podst i mysle bede mial około 70% i geografie rozszez, bedzie około 60% wiem ze to raczej bardzo sreeedni wyniki. Chce isc na ochrone srodowiska, skonczylem technikum ochrony srodowiska i jakos mnie to pociaga. Chce skladac papiery na UAM wydz biologii - Ochrona srodowiska i na AR tez ochrona srodowiska.
hehe jak myślicie są jakies szanse- jak było w zeszłym roku i jak sie czujecie po 1 roku )
trukskava

Re: Studia: biologia. Ile trzeba Żeby sie dostać?

Post autor: trukskava »

MoŻe i matura z biologii była łatwiejsza, ale po pierwsze teraz jest niŻ,a po drugie o wiele mniej wiary zdawało rozszerzoną biologię:)
Rogas
Posty: 20
Rejestracja: 8 lip 2007, o 16:54

Re: Studia: biologia. Ile trzeba Żeby sie dostać?

Post autor: Rogas »

nie wiem jak na innych uczelniach ale np na AR w Szczecinie brali jeszcze chemie (i też jeśli jest rozszerzona to x3) myślę że po 75% z bioli i chemii (rozszerzonej) wystarczą na dostanie się (patrząc na to że rok temu był tam nawet 2 nabór bo było tak mało ludzi hehe)
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość