studia biologiczne, perspektywy na przyszlosc...

Porady i opinie o uczelniach kształcące w zakresie biologii. Punktacja przy rekrutacji. Pomoc w dostępie do materiałów do nauki biologii
magda

Re: studia biologiczne, perspektywy na przyszlosc...

Post autor: magda »

acha,a co do laboratorium -jest,na dziennych studiach ponadto są zajęcia terenowe,na zaocznych czegos takiego nie ma,materiału jest duŻo,szczególnie z zoologi no ale wiadomo uczyc się trzeba wszędzie,zajęcia na 1 roku miałam od 7:30 nawet do 20 niby były w trakcie jakies okienka ale plan ułozony nieludzko,ponadto bywało iz na niektóre zajecia trzebabyło jezdzic do innego budynku wydziału połozonego no w centrum starówki,ci którzy byli z poza Torunia błądzili na poczatku a wykładowcy nie słuchali tłumaczen ze np mamy 15minut koncząc poprzednie zajęcia aby dotrzec na kolejne,NA 1 ROKU ¯YCIE STUDENCKIE W SKALI OD 1-10 TAK W PORYWACH NA 4,pozdrawiam) :)
mario425
Posty: 118
Rejestracja: 8 wrz 2006, o 22:48

Re: studia biologiczne, perspektywy na przyszlosc...

Post autor: mario425 »

Z tą chemią to chyba tak wszędzie. Ja jestem na biologii na UŁ i jak na razie uczę się chemii i tylko chemii.Czasami tylko krótka przerwa na jakąś tam botanikę czy zoologię, a potem znów chemia.
anik
Posty: 302
Rejestracja: 14 sty 2006, o 20:21

Re: studia biologiczne, perspektywy na przyszlosc...

Post autor: anik »

magda pisze:bywało iz na niektóre zajecia trzebabyło jezdzic do innego budynku wydziału połozonego no w centrum starówki
Nie narzekaj, inni mają gorzej. Studenci biologii na UG mają dziekanat i część zajęć w Gdyni, a resztę w Gdańsku - w dwóch miejscach, oddalonych od siebie o ładnych parę kilometrów
Justa

Re: studia biologiczne, perspektywy na przyszlosc...

Post autor: Justa »

ja w przyszłosci chchiałabym zaczac studia z biologi a le najpierw jestem w gimnazjum i w moim mieście nie znjduje sie liceum czy technikum o takim profilu jest to duzy problem czy liceum czy technikum medyczne to by mi zastąpiło prosze pomóŻcie mi
:idea:
Justa44:)

Re: studia biologiczne, perspektywy na przyszlosc...

Post autor: Justa44:) »

chciałam zacząc studia z biologi i niewiem czy to sie opłaca prosze o wsparcie :idea:
LadySakh

Re: studia biologiczne, perspektywy na przyszlosc...

Post autor: LadySakh »

wszystko sie oplaca jesli jest to z pasji :)
Mariola
Posty: 31
Rejestracja: 22 sty 2007, o 19:28

Re: studia biologiczne, perspektywy na przyszlosc...

Post autor: Mariola »

Justa44:) pisze:chciałam zacząc studia z biologi i niewiem czy to sie opłaca prosze o wsparcie
Pewnie ze sie oplaca. Nie wiem jak ma sie sytuacja pracy po studiach bioologicznych w Polsce, jak konczylam to nie bylo ciekawie. Jednak za granica jest mnostwo mozliwosci!
Hanta
Posty: 81
Rejestracja: 9 lip 2006, o 02:45

Re: studia biologiczne, perspektywy na przyszlosc...

Post autor: Hanta »

w ojczyźnie tez nie jest źle :] moze troche trudniej wystartować ale raczej nie ma powodu do narzekań
Mariola
Posty: 31
Rejestracja: 22 sty 2007, o 19:28

Re: studia biologiczne, perspektywy na przyszlosc...

Post autor: Mariola »

Hanta pisze:w ojczyźnie tez nie jest źle :] moze troche trudniej wystartować ale raczej nie ma powodu do narzekań
A gdzie Ty pracujesz? Ciekawa jestem jak sie rozwija rynek pracy po studiach biologicznych w Polsce, moze opiszesz detale? Mam znajomych ktorzy szukaja pracy.

Jesli chodzi o prace za granica, to najlepsza jest strona jobs.ac.uk oraz strony na uniwersytetach, ja znalazlam oferte na stronie uniwersytetu w Oxfordzie. Sami mozecie sobie zobaczyc ile jest mozliwosci!

Warto tez pisac do konkretnych osob prowadzacych laby, nawet jesli w tym momencie nie poszukuja nowych badaczy, to czesto praca znajdzie sie w pozniejszym terminie. Moj szef tez wlasnie kogos szuka.
tensorowy
Posty: 17
Rejestracja: 14 lip 2006, o 22:37

Re: studia biologiczne, perspektywy na przyszlosc...

Post autor: tensorowy »

gdzie Ty pracujesz? Ciekawa jestem jak sie rozwija rynek pracy po studiach biologicznych w Polsce, moze opiszesz detale? Mam znajomych ktorzy szukaja pracy.
pozwolicie że się wtrące jeszcze nie tak dawno szukałem pracy :] teraz . szukam czasu hehe - w każdym razie warto dobrze napisać pracę magisterską i mieć sporo szczęścia

miałem najgorszą średnią na studiach licencjackich - no prawie narzekałem na pierwszym roku że mi źle za karę uczę studentów

co do pracy proponuję spacer po mieście w którym Mieszkasz, sanepid i temu poedobne sprawy - Zostaw CV
anik
Posty: 302
Rejestracja: 14 sty 2006, o 20:21

Re: studia biologiczne, perspektywy na przyszlosc...

Post autor: anik »

Ja też się wtrącę, z zapytaniem do ludzi, którzy biologię skończyli i pracę w zawodzie znaleźli Co warto, prócz studiów oczywiście, mieć w zanadrzu? Bo wiadomo, znajomośc języków, czy prawo jazdy zawsze będą procentowały. Co jeszcze?
tensorowy pisze: za karę uczę studentów
Aż tak źle z tymi studentami ? :p
U mnie mówią, że żeby zostać na uczelni to trzeba byc niezłym szczęściarzem.
Mariola
Posty: 31
Rejestracja: 22 sty 2007, o 19:28

Re: studia biologiczne, perspektywy na przyszlosc...

Post autor: Mariola »

1. Po pierwsze trzeba/warto miec publikacje - naprawde na to patrza na uczelni. Najlepiej w dobrym jurnalu.

2. Warto angazowac sie w dodatkowe badania. Ja tak zrobilam i spedzilam 3 lata w labie, na koniec ta grupa badawcza napisala ze mna publikacje. Nie tylko super spedzony czas ale i pozyteczny. Doswiadczenie sie liczy, plus praca w grupie.

3. Ucz sie roznych technik molekularnych itd - to zaprocentuje (zalezy co chcesz robic)

4. Statystyka i oprogramowanie - warto swietnie znac rozne programy komputerowe, bo pozniej szybko musisz sie nauczyc innych. Jak przyszlam do pracy w ciagu niecalego tygodnia musialam swietnie opanowac cale oprogramowanie Spektrometru Masowego (co jest naprawde trudne) bo nastepnie szef mnie zostawil na 2 tygodnie sama z instrumentem i analizami. Teraz ucze sie nowego oprogramowania co okolo miesiac, bo szef lubi nowosci technologiczne.

Budowa stron internetowych to dodatkowy atut.

NIgdy nie lubilam statystyki ale okazuje sie ze bardzo sie przydaje. UJ dobrze przygotowuje, wiec sie nie ma co bac, tu uczylam doktorantow robic proste rzeczy w Excelu czy Sigma Plot.

5. Angielski, a czasem takze niemiecki (choc glownie ang) - oczywiscie! Najlpiej zapisac sie na profesjonalne kursy i zdac egzaminy, ludzie na to patrza. Ja wzielam kursy FCA i CPA.

6. Warto sie dobrze przygotowac do interview, ale to osobna sztuka. Teraz przeprowadzalam interview z wieloma osobami gdyz chcielismy zatrudnic kilka osob i widze na co kadra zwraca uwage.

Jak sobie cos pryzpomnie to dopisze.

Mariola
anik
Posty: 302
Rejestracja: 14 sty 2006, o 20:21

Re: studia biologiczne, perspektywy na przyszlosc...

Post autor: anik »

Mariola pisze:widze na co kadra zwraca uwage.
Tzn. na co konkretniej, jeśli oczywiście można spytac?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości