studia dzienne-koszty

Forum studenckie dla przyszłych, obecnych i byłych studentów kierunków przyrodniczych i pozostałych. Podziel się swoimi doświadczeniami, radościami i smutkami
Awatar użytkownika
Sunflower77
Posty: 349
Rejestracja: 10 cze 2007, o 17:59

Re: studia dzienne-koszty

Post autor: Sunflower77 »

O Wydziale Nauk Geograficznych i Geologicznych w Poznaniu
5 wyjazdów troche kosztuje, oczywiście licząc z przejazdem, noclegiem, wyżywieniem we własnym zakresie oczywiście, chociaż tego nie powinno się liczyć, bo w Poznaniu też trzeba jeść
w zeszłym roku było super, był tani nocleg, bo spaliśmy na odludziu pod namiotami, bez prądu, woda ze studni (bądz kąpiele w morzu) . A teraz z nas chcą zrobićcywilizację". To nie ten sam klimat
Nad morzem było super
Mariola
Posty: 31
Rejestracja: 22 sty 2007, o 19:28

Re: studia dzienne-koszty

Post autor: Mariola »

paol pisze: Denerwuje mnie takie marudzenie. Nie chcesz studiować, nie studiuj!

Studia to inwestycja i kto powiedział, że obowiązkiem państwa jest opłacanie Twoich studiów. Nie wszystkie kraje oferują bezpłatne miejsca na uczelniach swoim obywatelom, a są jedynie stypendia. U nas oprócz bezpłatnych miejsc są również stypendia.
Dokladnie. Przykladowo, na Oxfordzie studia magisterskie i doktoranckie sa niezwykle drogie, placi sie okolo 4000 funtow na rok (minimum, spoza Unii Europejskiej ludzie placa nawet do 8000 funtow sumie z tego co sie orientuje, mi na szczescie szef sponsoruje studia doktorskie bo pracuje na uczelni - to jest dobry pomysl, ale tylko po magisterce), do tego dochodzi naprawde bardzo drogie utrzymanie. Mozna dostac jakies stypendia, ale konkurencja jest ogromna.

Jednak studenci biora potezne pozyczki z bankow, dorabiaja, bo wiedza jak przyda sie im i oplaci posiadanie dyplomu. Moja przyjaciolka np wchodzi w dlugi z kazdym rokiem, ale wie ze zaraz po studiach szybko je splaci.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości