Studia i praca

Wybór uczelni medycznej o kierunku weterynarii. Pomoc i opinie przy punktacji i rekrutacji na studia weterynaryjne. Leczyć zwierzęta duże czy małe.
KAK
Posty: 6
Rejestracja: 18 kwie 2008, o 14:54

Studia i praca

Post autor: KAK »

Chciałabym prosić o udzielnie mi informacji o tym, jak wyglądają studia weterynaryjne, jak to jest ze specjalizacjami, itp. Chciałabym dowiedzieć się o tym jak najwięcej, ale w necie nie mogłam znaleźć zbyt wiele. Proszę o pomoc zwłaszcza studentów.
Jeszcze jedna kwestia. Praca po studiach. Jak to z reguły wygląda? Czy bardzo trudno ją znaleźć?
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Studia i praca

Post autor: Korczaszko »

dobre pytanie
żeby iść na specjalizacje trzeba mieć udokumentowane 2 lata pracy. ale specjalizację chyba mało kto robi. Podobno pod koniec studiów większość marzy o pracy najlepiej płatnej, czyli o badaniu mięsa O.o ale tam się baardzo trudno załapać. ogólnie chyba nie jest zbyt łatwo znaleźć pracę w tym zawodzie (zarobki na początek zazwyczaj 1500zł) ale zawsze zostaje opcja - wyjechać dla mnie to ostateczność

wiadomości wyczytane z grona i rożnych forów weterynaryjnych
KAK
Posty: 6
Rejestracja: 18 kwie 2008, o 14:54

Re: Studia i praca

Post autor: KAK »

zostaje opcja - wyjechać dla mnie to ostateczność
No cóż dla mnie w tej chwili wyjazd za granicę to też ostateczność. ale nie mogę tego odrzucić. W końcu tak jak piszesz chyba (dla mnie niestety) o pracę nie jest łatwo. Niby mówi się, że jak się jest dobrym to się wszędzie znajdzie prace.
A nie wiesz może jakie są dokładnie specjalizacje? Ja znalazłam takie:

* Choroby przeżuwaczy
* Choroby koni
* Choroby trzody chlewnej
* Choroby psów i kotów
* Choroby drobiu oraz ptaków ozdobnych
* Choroby zwierząt futerkowych
* Użytkowanie i patologia zwierząt laboratoryjnych
* Choroby ryb
* Choroby owadów użytkowych
* Choroby zwierząt nieudomowionych
* Rozród zwierząt
* Chirurgia weterynaryjna
* Radiologia weterynaryjna
* Prewencja weterynaryjna i higiena pasz
* Higiena zwierząt rzeźnych i żywności pochodzenia zwierzęcego
* Weterynaryjna diagnostyka laboratoryjna
* Epizootiologia i administracja weterynaryjna

Czy jest jakieś ograniczenie w wyborze specjalizacji?
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Studia i praca

Post autor: Korczaszko »

właśnie takie są specjalizacje. ale jako dokładnie sie je robi to już nie wiem. Nie jestem pewna czy trzeba je robić na uczelni na której się studiowało (chyba nie) na pewno można je tez robić w Puławskim Instytucie Weterynaryjnym. Ale to chyba nie jest tak, że co roku nabór na wszystkie, tylko co jakiś czas na różne (jeśli rozumiesz o co mi chodzi )
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości