Studia medyczne po 30-stce

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Lucjańska

Re: Studia medyczne po 30-stce

Post autor: Lucjańska » 23 maja 2019, o 20:25

Az sie zarejestrowalam ;) koncze III rok lekarskiego, niedawno skonczylam 34 lata.
Na roku jestem najstarsza, ale jest kilka osob w okolicy 30tki. Pracuje oczywiscie od pierwszego roku studiow (przed normalnie etat plus dodatkowo, teraz tylko ta "dodatkowa"). Jakies 20h tygodniowo. Teraz na trzecim roku to 1/3 grupy normalnie pracuje. Jak sie chce to mozna, nie przesadzajmy. Czesc dotyczaca zarabiania to najtrudniejsza kwestia.
Nie ogladalam sie na wiek jak podejmowalam decyzje. Od 30tki do emy jest realistycznie (!!! - wiek emeytalny rosnie wszedzie i u nas tez kiedys musi) 40 lat pracy. Watpie czy kogos bedzie obchodzilo, czy jak zaczne specke to bede miec 25 czy 37 lat. Teraz tez nikogo za bardzo nie interesuje, a w kazdym razie nikt nie wyraza niecheci ;)
Gdzies w watku pojawily sie glosy, ze godnie sie zarabia jakies 25 lat po ukonczeniu studiow... dla mnie wynagrodzenie rezydenta jest normalna pensja, wiekszosc ludzi w tym kraju zarabia mniej. Potem juz jest tylko lepiej. Mi wystarczy, jesli poziomem zycia wroce do czasu sprzed studiow. Tylko prace chce miec inna :)

Awatar użytkownika
Mårran

Post autor: Mårran » 23 maja 2019, o 21:34

Z tymi zarobkami po studiach to różnie bywa, bo dla niektórych godnym zarobkiem będzie minimalna na umowie o pracę, a dla innych ostatnio stażysta za mierzenie ciśnienia pacjentom i robienie papierów musi zgarnąć co najmniej dwie średnie krajowe i to będzie godne.
Generalnie ja na rezce miałam te 2200zl (teraz trochę więcej jest), za to z dziurami plus SOR wyciągałam 6-7 kafli z jednej pracy. No ale ZERO życia prywatnego i non stop zmęczenie, raz nawet wylądowałam w szpitalu. Taaa...
Rzuciłam ten kierat i robię w POZ bez specki, zarabiam nieco mniej, ale za to dużo więcej niż na samym etacie rezydenckim. Za niecały etat. Więc da się spokojnie zarobić niedługo po studiach.
Mrs Buka

Dr_Wstrzas

Post autor: Dr_Wstrzas » 15 cze 2019, o 12:42

James Bond pisze:
3 maja 2019, o 11:56
W życiu są pewne etapy, i czas na wszystko. Edukacja ma swój czas, zakładanie rodziny ma też swój czas.
Stworzony jest taki szablon : rodzisz się, idziesz do szkoły czyli edukacja z kończysz szkole praca, zakładasz rodzinę, budujesz dom, pracujesz do emerytury. I albo cieszysz się życiem, ale smęcisz nosem. Cofanie się w przeszłość niszczy przyszłość. Nie robisz kroku do przodu tylko stoisz w miejscu.
Ja nikogo tutaj nie oczerniam, i nie krytykuje. Ale pisanie matury po 30, bo za wszelką cene chce się medycyne, to jest przesada jednak. Takie jest moje zdanie.
O kxxxa :D , James, a czy zamiast domu mogę mieć mieszkanie ? Czy wtedy nie wpasuje się w twój magiczny szablon i przegram życie ? :twisted:

Czy James Bond to konto któregoś z moderatorów, żeby rozgrzewać forum, czy o co chodzi ?

James Bond

Post autor: James Bond » 16 cze 2019, o 00:08

Żadne że mnie moderator.
Ale skończmy polemizowanie.
Jak nauka? Zaczęliście? Gdzie jesteście z materiałem?

avis

Post autor: avis » 16 cze 2019, o 12:41

Żadne że mnie moderator.
moderator nie ale big trolek już tak

James Bond

Post autor: James Bond » 16 cze 2019, o 21:18

No ok. Przepraszam. Więcej takich postów nie będę pisać. Od teraz motywacja.

ODPOWIEDZ