Studia medyczne, specjalizacja itp.

Problemy medyczne, obejmujące wiedzę o zdrowiu i chorobach człowieka, o sposobach zapobiegania chorobom oraz ich leczeniu
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Studia medyczne, specjalizacja itp.

Post autor: Padre Morf »

Biolga medycyna sportowa to oddzielna specjalizacja szczegółowa - żeby ją zrobić trzeba mieć specjalizację z chirurgii (ogólnej lub dziecięcej), interny, pediatrii albo ortopedii. Sama medycyna sportowa trwa 2-2,5 roku (zależnie od tego gdzie pracuje lekarz).
biolga
Posty: 659
Rejestracja: 7 kwie 2007, o 14:50

Re: Studia medyczne, specjalizacja itp.

Post autor: biolga »

Dzięki, właśnie mi o to chodziło. A mogę zadać takie subiektywne pytanie ( ale Cię wymęczę Morf ), dermatologia i wenerologia są nudne ?
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Studia medyczne, specjalizacja itp.

Post autor: Padre Morf »

Moim zdaniem tak
kuba13130
Posty: 41
Rejestracja: 28 cze 2008, o 15:15

Re: Studia medyczne, specjalizacja itp.

Post autor: kuba13130 »

czyli na zwłokach jako tak się nie pracuje
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Studia medyczne, specjalizacja itp.

Post autor: Padre Morf »

Ano za wiele tej pracy nie ma Medycyna to przede wszystkim praca na żywych okazach
kuba13130
Posty: 41
Rejestracja: 28 cze 2008, o 15:15

Re: Studia medyczne, specjalizacja itp.

Post autor: kuba13130 »

na szczęście przede mną jeszcze rok gimnazjum i liceum, a dopiero potem studia

[ Dodano: Sob Cze 28, 2008 19:32 ]
a jakie są wymagania, żeby dostać się na specjalizację np. chirurgia ogólna
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Studia medyczne, specjalizacja itp.

Post autor: Padre Morf »

Jeszcze Ci sie 100 razy odwidzi.
biolga
Posty: 659
Rejestracja: 7 kwie 2007, o 14:50

Re: Studia medyczne, specjalizacja itp.

Post autor: biolga »

Pytam się o dermatologię bo bardzo bym chciała zająć się w przyszłości dermatologią, medycyną estetyczną (bardzo mnie to ciekawi, a mam też takie zapędy kosmetologiczne ), chociaż wiem, że dla Ciebie może być to śmieszne jako dla lekarza z krwi i kości". Oczywiście jestem świadoma, że może mi się z 100000 razy odwidzieć to i zainteresować zupełnie coś innego, bo przecież ja nie mam o tym zielonego pojęcia. To tylko moje takie dumanie Ogólnie to wiem, że papiery będę na medycynę składać i będę próbowała się dostać ( gdyby się tfu, tfu nie udało) do skutku. Interesuje mnie cała tematyka zdrowia, biochemia . nie mniej jednak wydaje mi się, że wolałabym prowadzić spokojniejsze życie zawodowy niż np. chirurg
kuba13130
Posty: 41
Rejestracja: 28 cze 2008, o 15:15

Re: Studia medyczne, specjalizacja itp.

Post autor: kuba13130 »

ja ponawiam pytanie o specjalizacje, jakie trzeba spełnić wymagania na chirurgie ogólna
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Studia medyczne, specjalizacja itp.

Post autor: Padre Morf »

biolga pisze:chociaż wiem, że dla Ciebie może być to śmieszne jako dla lekarza z krwi i kości".
Mnie dermatologia kompletnie nie kręci co nie zmienia faktu, że są lekarze, którzy robią z dermatologii specjalizacje bo ich to interesuje. Jednego nie kręci dermatologia a innego chirurgia i nie ma w tym nic dziwnego. Po to jest tyle specjalizacji (40 podstawowych i 28 szczegółowych), żeby każdy znalazł coś dla siebie
kuba13130 pisze:ja ponawiam pytanie o specjalizacje, jakie trzeba spełnić wymagania na chirurgie ogólna
Wystartować w rekrutacji i sie dostać.
kuba13130
Posty: 41
Rejestracja: 28 cze 2008, o 15:15

Re: Studia medyczne, specjalizacja itp.

Post autor: kuba13130 »

kuba13130 pisze:ja ponawiam pytanie o specjalizacje, jakie trzeba spełnić wymagania na chirurgie ogólna
Wystartować w rekrutacji i sie dostać.[/quote]

a dokładniej
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Studia medyczne, specjalizacja itp.

Post autor: Padre Morf »

kuba13130 pisze:a dokładniej
Na specjalizacje obowiązuje rekrutacja tak samo jak na studia (bo liczba miejsc jest ograniczona). Trzeba mieć zdany LEP i posiadać PWZ. Rekrutacja odbywa sie dwa razy w roku w terminach 1 maja-30 czerwca i 1 grudnia-30 stycznia. O tym czy sie dostaniesz na specjalizację czy nie decyduje liczba punktów z LEPu i wynik rozmowy kwalifikacyjnej. Oczywiście jeśli w danym województwie jest 0 miejsc na daną specjalizację to rekrutacja sie nie odbywa.
kuba13130
Posty: 41
Rejestracja: 28 cze 2008, o 15:15

Re: Studia medyczne, specjalizacja itp.

Post autor: kuba13130 »

co to jest PWZ
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości