Studia medyczne, specjalizacja itp.

Problemy medyczne, obejmujące wiedzę o zdrowiu i chorobach człowieka, o sposobach zapobiegania chorobom oraz ich leczeniu
City
Posty: 14
Rejestracja: 29 sty 2009, o 13:22

Re: Studia medyczne, specjalizacja itp.

Post autor: City »

ile trwa specka z alergologi ?
ta specjalizacje robi sie od razu po stazu i LEPie tak ?
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Studia medyczne, specjalizacja itp.

Post autor: Padre Morf »

City pisze:ile trwa specka z alergologi ?
3 lata
City pisze:ta specjalizacje robi sie od razu po stazu i LEPie tak ?
Nie. Trzeba mieć interne, ORL, pediatrię albo dermatologię.
Zagu
Posty: 48
Rejestracja: 27 paź 2008, o 11:44

Re: Studia medyczne, specjalizacja itp.

Post autor: Zagu »

w którym roku specjalizacji z Chirurgi wybiera się podspecjalizacje?
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Studia medyczne, specjalizacja itp.

Post autor: Padre Morf »

Zagu pisze:w którym roku specjalizacji z Chirurgi wybiera się podspecjalizacje?
po specce i PESie
City
Posty: 14
Rejestracja: 29 sty 2009, o 13:22

Re: Studia medyczne, specjalizacja itp.

Post autor: City »

ile trwa pediatria? jest jakas strona na ktorej znajde ile trwaja specjalizacje, jakies wieksze info nt kazdej? :gt
Michaaa
Posty: 5
Rejestracja: 26 lip 2009, o 00:55

Re: Studia medyczne, specjalizacja itp.

Post autor: Michaaa »

Trochę odgrzeję kotleta ale mam kilka pytań

1. Czy żałujecie czasem że wybraliście medycynę? Kurde no w przyszłym roku muszę praktycznie zdecydować o całym swoim życiu. z jednej strony mam predyspozycje do kierunków ścisłych, brakuje teraz inżynierów i w ogóle, a z drugiej ciągnie mnie do medycyny ( Nie mam zielonego pojęcia co wybrać.

2. Czym zajmuje się dokładniej chirurg ogólny?

3. Jeśli wybrałbym w przyszłości medycynę to chciałbym pewnie dalej iść na chirurgię albo pracować na OIT - czyli najlepiej anestezjologie. Jak jest z dostaniem się na te specjalizacje, czy są w Polsce miejsca pracy dla takich ludzi i jakie są mniej więcej płace?

4. Czy te studia są faktycznie tak trudne jak się mówi? 1500 stronnicowa książeczka to 2 tygodnie na naukę?

5. Jak bardzo liczy się chemia na maturze i jak duże jest jej zastosowanie później? Z fizyką i biologią dałbym chyba radę, ale mimo dobrych wyników z chemii, jakoś nie wierzę w swoje zdolności

Idę teraz do 3 klasy gimnazjum i tak tak. mam dużo czasu, wszystko się może zmienić, ale to też trochę takie gadanie. Po profilu mat-fiz raczej nie napiszę na tyle dobrze matury z biologii czy chemii żeby dostać się na medycynę i odwrotnie.

Na razie tyle pytań. Jak mi coś wpadnie do głowy to napiszę.
epinefrynka

Re: Studia medyczne, specjalizacja itp.

Post autor: epinefrynka »

1- nie, ale ja mało wiem o życiu bo póki co jestem jeszcze studentem

2- o różnych speckach możesz poczytać m. in. tu

3- z dostaniem się na speckę różnie bywa, zależy jsk chcesz ją odbywać
poczytaj sobie trochę ten temat (patrz punkt 2)

4- na ten temat toczyło się już wiele dyskusji na forum - poszukaj, poczytaj

5- jak bardzo liczy się chemia na maturze - zależy jak będzie wyglądać rekrutacja na danej uczelni, jakie będą przeliczniki itd. Generalnie na samych studiach chemii jest niewiele i wykracza ona nieco tylko ponad poziom liceum
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Studia medyczne, specjalizacja itp.

Post autor: Medycyna Lwów »

epinefrynka pisze:Generalnie na samych studiach chemii jest niewiele i wykracza ona nieco tylko ponad poziom liceum
jest znacznie więcej chemii niż biologii i się uważam bardzo przydaje.
Michaaa
Posty: 5
Rejestracja: 26 lip 2009, o 00:55

Re: Studia medyczne, specjalizacja itp.

Post autor: Michaaa »

A jak z zapotrzebowaniem i zarobkami anestezjologów i chirurgów ogólnych, oraz czy dużo osób pcha się na te specjalizacje?
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Studia medyczne, specjalizacja itp.

Post autor: Medycyna Lwów »

anastezjologia - mało chetnych, sporo miejsc, ciężka praca, bardzo deficytowa specjalizacja, więc i ponoc najwyższe stawki za godzinę w większości spzitali.

Co do chir. ogólnych to średnia wieku coś koło 50 więc zapotrzebowanie też jest, ale gorzej z chetnymi (info od rezydentkl, z któą jakiś czas temu gadałem na ten temat).
Michaaa
Posty: 5
Rejestracja: 26 lip 2009, o 00:55

Re: Studia medyczne, specjalizacja itp.

Post autor: Michaaa »

A czy nie orientujecie się może czy biologia na profilu bio-chem jest dużo dużo szersza od biologii na innych profilach? I czy wszystko można znaleźć podręcznikach czy dużą część przekazują nauczyciele? Rodzice widzą mnie na mat-fiz gdyby mi się w przyszłości odmieniło to nie zamknęłyby mi się inne drogi do kariery i że biologii bym się mógł douczyć a chemię nadrobić na maturze fizyką.

Oraz czy tam gdzie studiujecie są jakieś osoby z innych profili niż bio - chem/ bio - chem fiz?
epinefrynka

Re: Studia medyczne, specjalizacja itp.

Post autor: epinefrynka »

Różnice w materiale są dość spore, ale (przynajmniej co o biologię chodzi) cała potrzebna wiedza znajduje się w podręcznikach.

U mnie w grupie są nawet osoby po profilach humanistycznych
Michaaa
Posty: 5
Rejestracja: 26 lip 2009, o 00:55

Re: Studia medyczne, specjalizacja itp.

Post autor: Michaaa »

A chyba ostatnie pytanie. Gdzieś czytałem że przy rekrutacji można było wybrać czy chce się mieć liczone wyniki z fizyki czy z chemii. To prawda czy jakaś bujda na resorach? I ile jest mniej więcej osób na 1 miejsce tak średnio
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości