Studia medyczne, specjalizacja itp.

Problemy medyczne, obejmujące wiedzę o zdrowiu i chorobach człowieka, o sposobach zapobiegania chorobom oraz ich leczeniu
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Studia medyczne, specjalizacja itp.

Post autor: Medycyna Lwów »

Ann pisze:U nas zajęcia z ginekologii i położnictwa na 5 i 6 roku po 2 tygodnie. Zajęcia na różnych oddziałach, bloku, porodówce, pracowni in vitro, ciekawe i nieobrzydliwe, aczkolwiek kolega ( jedyny Y w grupie ) źle zniósł te zajęcia
skoro nie byly obrzydliwe to chyba mało porodów naturalnych tak z ulicy widzieliście czy operacji mięśniaków czy torbieli jajnika, gdzie preparaty nie mieściły się w wiadrach nawet.
Awatar użytkownika
Jivan
Posty: 971
Rejestracja: 16 gru 2012, o 10:48

Re: Studia medyczne, specjalizacja itp.

Post autor: Jivan »

Kaamil, o ku****, widziałem właśnie na google grafika ten torbiel, z czego to się bierze, miałeś okazje stać przy tym jak wycinali?
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Studia medyczne, specjalizacja itp.

Post autor: Medycyna Lwów »

niewiadomo do końca, różne są teorie.
Awatar użytkownika
kowmed
Posty: 22
Rejestracja: 23 lip 2013, o 22:52

Re: Studia medyczne, specjalizacja itp.

Post autor: kowmed »

jaka jest teraz sytuacja młodego lekarza, chodzi mi o to co po 6 latach studiów.Łatwo dostać się na wymarzoną specjalizacje po pierwszym podejściu do LEP/LEK czy trzeba siedzieć w domu na bezrobociu,czekać na miejsce i poprawiać LEP/LEK?
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Studia medyczne, specjalizacja itp.

Post autor: randomlogin »

Po pierwsze teraz to jeszcze jest staz - co tez troche zmienia sytuacje, bo smieszne bo smieszne, ale jakies pieniadze to zawsze sa i mozliwosc zakrecenia sie w odpowiednim miejscu, moze nawet na tyle mocno, zeby w razie czego miec dupochron w postaci etatu (nawet jesli sie nie zadbalo o to w czasie studiow). A co do rezydentury, to zalezy co jest ta wymarzona specjalizacja. Sa takie, na ktore dostac sie latwo - sa takie, na ktore bardzo trudno - wiec musisz zdefiniowac co masz mysli. I gdzie - bo sa tez takie, na ktore w danym wojewodztwie w ogole sie nie da, bo jest od lat 0 miejsc. COS ze soba zrobic, i GDZIES pojsc na specke jest stosunkowo latwo. A czy na ta, ktora sie chce, to jak wyzej - zalezy co sie chce.
A i BTW - podejscia przed specka sa trzy, nie jedno.
Awatar użytkownika
kowmed
Posty: 22
Rejestracja: 23 lip 2013, o 22:52

Re: Studia medyczne, specjalizacja itp.

Post autor: kowmed »

"wymarzona :

-kardiochirurgia
-neurochirurgia
-anestezjologia i intensywna terapia
-chirurgia ogólna
-choroby wewnętrzne
Awatar użytkownika
kowmed
Posty: 22
Rejestracja: 23 lip 2013, o 22:52

Re: Studia medyczne, specjalizacja itp.

Post autor: kowmed »

randomlogin pisze:mozliwosc zakrecenia sie w odpowiednim miejscu, moze nawet na tyle mocno, zeby w razie czego miec dupochron w postaci etatu (nawet jesli sie nie zadbalo o to w czasie studiow).
co masz na myśli o zadbaniu w czasie studiów.Pytałem trochę w środowisku o to jak jest z pozostaniem w miejscu gdzie robiło się staż i z tym bywa ciężko.Jako lekarz bez specjalizacji nie ma się im dużo do zaoferowania.
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Studia medyczne, specjalizacja itp.

Post autor: randomlogin »

Wymieniles od praktycznie nierealnych, po takie o ktore bardzo latwo. Swoja droga nigdy nie zrozumiem chyba tej fascynacji neuro i kardiochirurgia. Jeszcze wiekszosc by do tego pewnie torakochirurgie dorzucila. Jeszcze wymysl jakie wojewodztwo cie interesuje - i wtedy na stronie tegoz znajdziesz informacje o tym ile bylo miejsc na co na przestrzeni ostatnich lat. Albo jesli nie masz konkretnego wymyslonego, to poszukaj w roznych - tylko pamietaj, ze skladac mozna tylko o jedna specke w jednym wojewodztwie w danej sesji.

A zadbanie w czasie studiow to np. wybitnie intensywne uczestnictwo w kole. Mamy na przyklad asystentke, ktora nie dostala sie w dane miejsce z rezydentury, ale jako ze wczesniej dala sie poznac i polubic, to zaproponowali jej etat.
Jako lekarz bez specki faktycznie niewiele masz po stazu do zaoferowania - dlatego zostaje siegtna< specke ewentualnie.
Awatar użytkownika
Jolciaxxx
Posty: 5
Rejestracja: 30 lip 2013, o 11:18

Re: Studia medyczne, specjalizacja itp.

Post autor: Jolciaxxx »

randomlogin pisze:Wymieniles od praktycznie nierealnych, po takie o ktore bardzo latwo
Dlaczego tak, w końcu ktoś się na to dostaje, więc takie nierealne nie są
MedChem
Posty: 139
Rejestracja: 21 sty 2013, o 15:06

Re: Studia medyczne, specjalizacja itp.

Post autor: MedChem »

randomlogin a myślisz, że w przyszłych latach powrócą do specjalistycznych poradni internistycznych i takowe znowu będą funkcjonowały w szpitalach/przychodniach.
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Studia medyczne, specjalizacja itp.

Post autor: randomlogin »

Jolciaxxx, no tak, ale jest to ulamek z liczby osob, ktore by chcialy - a juz na pewno z tych, ktore to deklaruja na poczatku studiow. Ale fakt, prawie nierealne lepiej oddaje rzeczywisty stan.

MedChem, nie mam zielonego pojecia w jakim kierunku to zmierza, przykro mi.
MedChem
Posty: 139
Rejestracja: 21 sty 2013, o 15:06

Re: Studia medyczne, specjalizacja itp.

Post autor: MedChem »

A twoim zdaniem jest to dobry krok i przyniesie sporo dobrego czy raczej wprowadzi zamęt w aktualnym funkcjonowaniu poradni. Z tego co wiem to TIP o to mocno walczy.
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Studia medyczne, specjalizacja itp.

Post autor: randomlogin »

Nie mam pojecia o co TIP walczy, jakie sa ich argumenty, jakie sa argumenty przeciw. Jestem na etapie, na ktorym od strony powiedzmy organizacyjnej interesuje sie wybranymi galeziami medycyny - a interna nie jest jedna z nich. Ja to moge co najwyzej miec do nich pretensje, ze za plecami poszli poskarzyc na intensivistow, przez co teraz bedzie mozna dorobic sobie modul z intensywnej po niemal wszystkim.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości