Studia medyczne za granicą

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Eva

Studia medyczne za granicĄ

Post autor: Eva »

Mozecie mi cos o nich powiedziec? Jestem ciekawa jakie sa realia, jak mozna sie dostac itp. W tym roku zdaje mature:)
Awatar użytkownika
Savok
Posty: 2903
Rejestracja: 15 gru 2006, o 21:46

Re: Studia medyczne za granicĄ

Post autor: Savok »

Po tych wszystkich reformach nie wiem jak jest z uznawalnoscia naszych matur za granica.
Biorac Unie pod uwage powinno byc ok. Jednak co wazniejsze MU (medical university) moga rzadac matury miedzynarodowej IB (International Bachelorship), i tam nic nie zdzialasz bez tego.

Co do realiow, to wiele MU posiada jednostki anglojezyczne, ktore skupiaja towarzystwo miedzynarodowe. Zdecydowanie beda egzaminy wstepne i to BARDZO trudne no i oczywiscie konkrencja ogromna.
Z pewnoscia sa to tez studia platne i to slono. Na moja AMG do English Division przyjezdzaja glownie ludzie, ktorych nie bylo stac na studiowanie medycyny w rodzimym kraju. Mysle ze czesne moze przekracac nawet 10.000zl miesiecznie. Ale to juz indywidualna sprawa uczelni.
Jesli chcesz szczegolowe dane, to znajdz strone internetowa uczelni, ktora Cie interesuje. Tam bedziesz miala podane zasady rekrutacji, terminy skladania podan (napewno wczesniej niz u nas) i wszystkie oplaty, od rekrutacyjnej po czesne. Oczywscie w EUR lub GBF w zaleznosci od kraju.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 76 gości