Studia na dwóch kierunkach

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Galvatron
Posty: 22
Rejestracja: 12 gru 2014, o 11:07

Studia na dwóch kierunkach

Post autor: Galvatron »

Serwus
O studiach lekarskich zacząłem myśleć dopiero w ogólniaku. Chodziłem do klasy mat-fiz i materiał biol-chem zaliczałem na własną rękę. Wyniki jak wyniki Łódź i Olsztyn gucio. Aplikowałem do Wro, ale progi! chcę składać w kolejnej rekrutacji, tylko nie wiem jak to jest teraz z odpłatnością za studia: teraz jestem na 1. roku na politechnice i czy drugi kierunek, tj. lekarski (żeby nie było wątpliwości(?): oczywiście na Umedzie) byłby odpłatny, jeslibym chciał studiowac dwa kierunki na raz?
Galvatron
Posty: 22
Rejestracja: 12 gru 2014, o 11:07

Re: Studia na dwóch kierunkach

Post autor: Galvatron »

W Łodzi był chyba próg 348, a przy mojej maturce (nie aż tak rewelacyjnej ) miałbym: 2*92(mat)+2*82(fiz)=354
Czy pomyliłem coś a propos zasad rekrutacji?
Galvatron
Posty: 22
Rejestracja: 12 gru 2014, o 11:07

Re: Studia na dwóch kierunkach

Post autor: Galvatron »

literówka: 2*85
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Studia na dwóch kierunkach

Post autor: Mårran »

Studiować dwa kierunki łatwo nie jest, ale da się, więc tu ok. Płacić nie trzeba, ta ustawa już dwno nie obowiązuje.

Ale jakie progi będą za rok, to nie podejmuję się wróżyć
Pani Buka
Galvatron
Posty: 22
Rejestracja: 12 gru 2014, o 11:07

Re: Studia na dwóch kierunkach

Post autor: Galvatron »

To do tej pory, jesli sie na jednej uczelni studiowało dwa kierunki, to sie placilo, czy jesli dwa ogolnie? Interesuje mnie co sie faktycznie zmieniło co któraś stronka podrzuca różne odpowiedzi, to lepiej spytac samemu
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Studia na dwóch kierunkach

Post autor: Mårran »

Przez jakiś czas się płaciło, jak się studiowało dwa ogólnie.
Pani Buka
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Studia na dwóch kierunkach

Post autor: randomlogin »

Chyba ze sie pierwszy zaczelo odpowiednio wczesnie. Albo bylo w jakichstam procentach najlepszych i inne takie.
W ogole szkoda mi troche tych, ktorzy sie na to placenie zalapali i faktycznie zaplacili - bo to niewielki ulamek dwukierunkowcow ogolnie, i tak trudno pozbyc sie wrazenia, ze sie sfrajerzyli. Na przemyslenia mi sie zebralo.
Galvatron
Posty: 22
Rejestracja: 12 gru 2014, o 11:07

Re: Studia na dwóch kierunkach

Post autor: Galvatron »

Ok, dzieki wiara Teraz musze się spiąć i próbować w kolejnej rekrutacji. Jak nie wyjdzie to w kolejnej Dobranocka
Awatar użytkownika
Erick
Posty: 1560
Rejestracja: 15 paź 2009, o 18:40

Re: Studia na dwóch kierunkach

Post autor: Erick »

Ale żeby studiować 2 kierunek, gdzie pierwszym jest lekarski to trzeba mieć indywidualny tok, prawda? Bo inaczej chyba czasowo się nie da?
Awatar użytkownika
Collo
Posty: 1761
Rejestracja: 26 gru 2009, o 08:33

Re: Studia na dwóch kierunkach

Post autor: Collo »

Erick pisze:Ale żeby studiować 2 kierunek, gdzie pierwszym jest lekarski to trzeba mieć indywidualny tok, prawda? Bo inaczej chyba czasowo się nie da?
Zależy. Jak na obu kierunkach możesz przychodzić z różnymi grupami, to na pierwszych dwóch latach da się to połączyć. Gorzej jest od 3 roku wzwyż gdzie są bloki codziennie rano, a potem po południu jeszcze jakieś inne zajęcia.

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 8 gości