Studia.

Porady i opinie o uczelniach kształcące w zakresie biologii. Punktacja przy rekrutacji. Pomoc w dostępie do materiałów do nauki biologii
Awatar użytkownika
Liliaferr
Posty: 283
Rejestracja: 4 lis 2008, o 11:00

Studia.

Post autor: Liliaferr »

Hmmm, myślicie ,że na Przyrodę do Gdańska, będzie ogrom ludzi w tym roku?
Awatar użytkownika
Sephora
Posty: 403
Rejestracja: 13 lut 2009, o 17:26

Re: Studia.

Post autor: Sephora »

nowy kierunek? myślę, że nie będize tłumów,pytanie podstawowe co po studiach-przyroda konkretnie można robic? to co po biologii nie sądzę
Grace
Posty: 255
Rejestracja: 23 lip 2007, o 23:21

Re: Studia.

Post autor: Grace »

Biorąc pod uwagę że biologia to na dzień dzisiejszy hobbistyczne studia, więc przyroda to już. Zresztą żaden to nowy kierunek, może nowa jest nazwa, bo istnieją przecież biologia z geografią czy międzywydziałowe studia przyrodnicze.
Awatar użytkownika
Sephora
Posty: 403
Rejestracja: 13 lut 2009, o 17:26

Re: Studia.

Post autor: Sephora »

a więc z tego wniosek ,że ogromu ludzi nie będzie swoją drogą radzę się dobrze zastanowic nad kierunkami biologicznymi kandydatom, bo to rzeczywiście hobbistyczne studia- nie sa łatwe a perspektywy po nich żadne no może szkoła
Awatar użytkownika
badger
Posty: 2075
Rejestracja: 27 sty 2007, o 18:59

Re: Studia.

Post autor: badger »

Gosiak pisze:a perspektywy po nich żadne no może szkoła
nie przesadzaj. Znasz bezrobotnych mikrobiologów, genetyków czy wirusologów?
Awatar użytkownika
Sephora
Posty: 403
Rejestracja: 13 lut 2009, o 17:26

Re: Studia.

Post autor: Sephora »

no może rzeczywiście po tych ww. specjalizacjach jest praca,ale jeśli ktoś sie nie załapał np. na mikro, to może miec problem ze znalezieniem pracy,przynajmniej u nas w mieście. Nie mówię że wszyscy,ale sporo ludzi ma z tym problemy
Grace
Posty: 255
Rejestracja: 23 lip 2007, o 23:21

Re: Studia.

Post autor: Grace »

To zależy jeszcze jakie specjalizacje można robić na uczelni na której jesteś, np. na uj nie ma mikrobiologii ani pokrewnych temu tematowi.
Awatar użytkownika
Sephora
Posty: 403
Rejestracja: 13 lut 2009, o 17:26

Re: Studia.

Post autor: Sephora »

u nas na Umk jest, ale liczba miejsc na każdym zakładzie jest ograniczona nie moga przyjąc wszystkich na 2,3 specjalizacje. Ktoś musi isc np. na antropologie (ja )
Awatar użytkownika
Liliaferr
Posty: 283
Rejestracja: 4 lis 2008, o 11:00

Re: Studia.

Post autor: Liliaferr »

.ale idąc nacoś to coś musi Cię.jakośc pociągać.nawet jeśli to tylko hobbistyczne studia-to co? Ludzie kończą.wiele rożnych kierunków.i kończą.podobnie.w sumie Ja do obecnego kierunku mam ciągle jakieś .i w sumie wiem dlaczego.
Nie wiem, mam jakieś przeczucie,że jednka trochę ludzi będzieD
Awatar użytkownika
Sephora
Posty: 403
Rejestracja: 13 lut 2009, o 17:26

Re: Studia.

Post autor: Sephora »

no w sumie kierunek który się studiuje musi chociaż trochępociągac, w przeciwnym razie ciężko się studiuje,
Maartitkaa
Posty: 101
Rejestracja: 17 lip 2008, o 15:42

Re: Studia.

Post autor: Maartitkaa »

nie ma spec. MIKROBIOLOGIA na UJ?!
byłam pewna, że jest
Maartitkaa
Posty: 101
Rejestracja: 17 lip 2008, o 15:42

Re: Studia.

Post autor: Maartitkaa »

ale mnie zaskoczyliście. a powiedzcie mi, po specj.BIOLOGIA KOMÓRKI(wbbb)jakie szanse na znalezienie pracy i na zarobki?
Awatar użytkownika
Sephora
Posty: 403
Rejestracja: 13 lut 2009, o 17:26

Re: Studia.

Post autor: Sephora »

jest szansa jak jest się dobrym w tym co się robi, i dużo zależy też od szczęścia. Specjalnośc jest przyszłościowa, trzeba tylko znalezc się w odpowiednim miejscu i czasie,i praca będzie.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość