Studia to nie sposób na zabicie czasu!

Porady studentów, dzielimy się informacjami ze studiów przyrodniczych, w szczególności medycznych i pozostałych. Pomoc w wyborze kierunku studiów.
blandzia
Posty: 9
Rejestracja: 22 lis 2010, o 12:35

Re: Studia to nie sposób na zabicie czasu!

Post autor: blandzia »

Trochę bez sensu. Wynika z tego, że gdybym teraz rzuciła studia i wybrała się na inne, gdzie studiowałabym tylko 1rok, musiałabym zapłacić za jeden semestr trzecich(wymarzonych). Z kolei jeśli chcę kontynuować te (2 rok), a potem się przenieść, mam płacić za 3? Przecież dopiero od tego roku będzie płatny 2 kierunek, więc to nie powinno działać wstecz.
akihito
Posty: 111
Rejestracja: 25 maja 2012, o 15:49

Re: Studia to nie sposób na zabicie czasu!

Post autor: akihito »

No tak tak nie działa wstecz, w tym roku możesz zacząć jeszcze dwa kierunki ( lub dodatkowo jeszcze jeden gdy już studiujesz) i nie zapłacisz za ukończenie żadnego z nich, zapłacą Ci którzy teraz zaczną studiować i np. po poprawie matury za rok pójdą na inne studia.
blandzia
Posty: 9
Rejestracja: 22 lis 2010, o 12:35

Re: Studia to nie sposób na zabicie czasu!

Post autor: blandzia »

Ale ja chcę iść za rok na inne studia:) po skończeniu 2 roku obecnych. Pytam się czy będę musiała płacić za 3 semestry ( w związku z chodzeniem na obecne studia 2 lata i 1 gratisem) czy tylko za 1 semestr (bo ustawa wchodzi od tego roku)

Wiem, że Cię męczę, ale to naprawdę duża różnica 1 czy 3 płatne semestry.
akihito
Posty: 111
Rejestracja: 25 maja 2012, o 15:49

Re: Studia to nie sposób na zabicie czasu!

Post autor: akihito »

Hmmm dość wyjątkowa sytuacja trudna do oceny, trzeba by było zobaczyć czy taki przypadek jest w ustawie objęty, moim zdaniem będziesz musiała zapłacić tylko za ten 1 semestr od czasu kiedy wejdzie ustawa( ale jeszcze jak doczytam to dla pewności napiszę jeśli dowiem się czegoś)
blandzia
Posty: 9
Rejestracja: 22 lis 2010, o 12:35

Re: Studia to nie sposób na zabicie czasu!

Post autor: blandzia »

dziękuję:)
_włóczykij
Posty: 1578
Rejestracja: 8 kwie 2011, o 21:18

Re: Studia to nie sposób na zabicie czasu!

Post autor: _włóczykij »

Jest tak (o ile się nie mylę), że jeśli teraz pójdziesz na jakiś kierunek a po roku je zmenisz , to płacisz za ostatni SEMESTR drugiego kierunku. Ktoś mi kiedyś mówił, że za medycynę będzie to 1,5 roku (bo trwa 6 lat) - ale jest to nie prawda! bo Ci z medycyny mają większą ilość pkt.

a blandzia, prawo nie działa wstecz, czyli jeżeli przed październikiem tego roku zaczniesz drugie/kolejne studia to za nie nie płacisz, dopiero ptoem
ale to jest zagmatwane, nikt nic nie wie dokładnie. Jeszczę się okaże, że ta ustawa nie wejdzie w życie teraz, bo do trybunału miała iść
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Studia to nie sposób na zabicie czasu!

Post autor: Mårran »

Zadam tylko pytanie z czystej ciekawości, ^^ od razu zaznaczam, że nie czytałam ustawy, więc nie chcę wprowadzać ludzi w błąd Jak się idzie na krótsze studia, potem rzuca i zaczyna dłuższe, to ECTSy ma się wyliczone na te krótsze + 30, czy dłuższe + 30?
Pani Buka
Awatar użytkownika
ebiologia
Posty: 281
Rejestracja: 21 lip 2010, o 15:45

Re: Studia to nie sposób na zabicie czasu!

Post autor: ebiologia »

Mårran, bez względu na jakie studia się idzie, ma się 330 (300+30) punktów ECTS i wystarczają one na 5 i pół roku studiów.
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Studia to nie sposób na zabicie czasu!

Post autor: Mårran »

A ok, dzięki
Pani Buka
_włóczykij
Posty: 1578
Rejestracja: 8 kwie 2011, o 21:18

Re: Studia to nie sposób na zabicie czasu!

Post autor: _włóczykij »

ebiologia, nie prawda, nie wprowadzaj ludzi w błąd! na medycynie dostajesz większą ilość pkt. z tego by wynikało, Kochany, że mimo wzystko teraz idąc na medycyne, człowiek musiałby zapłacić za pół roku. Czytałam różne wypowiedzi, w gazecie, na necie i dostajesz taką ilość punktów aby miały wystarczyć na jakiekolwiek studia - 6 letnie na medycynie. Czyli jak teraz pójdziesz na studia jakieś, a po roku żucisz, to płacisz ale za pół roku medycyny, nie za 1,5.
Awatar użytkownika
ebiologia
Posty: 281
Rejestracja: 21 lip 2010, o 15:45

Re: Studia to nie sposób na zabicie czasu!

Post autor: ebiologia »

Medycyny będzie 5 letnia od roku akademickiego 2012/2013 !

(5 lat studiów + 1 rok praktyki)
Państwo opłaci całe studia.

Więc, Adele nie wprowadzaj ludzi w błąd skoro się nie orientujesz w temacie.
jarauto
Posty: 525
Rejestracja: 29 paź 2010, o 19:13

Re: Studia to nie sposób na zabicie czasu!

Post autor: jarauto »

Następna twoja bzdura.
Lek trwa nadal 6 lat. Jedynie staż jest w ciągu 6. roku. Dotychczas był po.
Awatar użytkownika
ebiologia
Posty: 281
Rejestracja: 21 lip 2010, o 15:45

Re: Studia to nie sposób na zabicie czasu!

Post autor: ebiologia »

Czytaj uważnie moją wypowiedź.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości