studiowac biologie??

Porady i opinie o uczelniach kształcące w zakresie biologii. Punktacja przy rekrutacji. Pomoc w dostępie do materiałów do nauki biologii
Bohomazek

Re: studiowac biologie??

Post autor: Bohomazek »

studiowalam przez rok na biologii na uniwerku we wrocławiu bylo mega nudno i przenislam sie na stome i jest super polecam
maraj
Posty: 100
Rejestracja: 1 cze 2006, o 17:32

Re: studiowac biologie??

Post autor: maraj »

Bohomazek pisze:studiowalam przez rok na biologii na uniwerku we wrocławiu bylo mega nudno i przenislam sie na stome i jest super polecam
W krakowie nie jest nudno. Zależy po prostu co kto lubi. Trzeba znaleść swoje powołanie. Twoim najwidoczniej jest stoma. Co do uczelni, nie byłam, nie studiowałam, więc nie moge i nie chce sie na jej temat wypowiadać
bagatha

Re: studiowac biologie??

Post autor: bagatha »

Bohomazek pisze:studiowalam przez rok na biologii na uniwerku we wrocławiu bylo mega nudno i przenislam sie na stome i jest super polecam
przenioslas?
rubisco;)
Posty: 25
Rejestracja: 7 maja 2006, o 21:09

Re: studiowac biologie??

Post autor: rubisco;) »

do Bohomazek stomatologia tak malo jej na tym forum moze Ty mi powiesz cos wiecej jestes dalej we Wrocku ? ja tez uwazam ze stoma jest ciekawa chetnie wyslucham wszelkich sugestii .
Patronikus
Posty: 27
Rejestracja: 24 cze 2006, o 16:10

Re: studiowac biologie??

Post autor: Patronikus »

Biologia.u mnie na uczelni nawet specjalności nie ma, po magisterce mam biologia ogólna - po tym znaleźć dobrą prace to mistrzostwo. Interesuje mnie antropologia więc mam niecny plan dostać się na magisterke na biole na specjalność biologia człowieka, do innego miasta. Chciałem się przenieść już na 3 rok ale nadrabianie różnic programowych mi się nie uśmiecha. A propos ktoś jeszcze na bioli miał dwa semestry zoologii bezkręgowców Słyszałem, że z tym różnie bywa.
shrek

Re: studiowac biologie??

Post autor: shrek »

witaj!,a gdzie ty studiujesz i gdzie planujesz sie przeniesc?,jesli interesuje cie czlowiek trzeba bylo wybrac jakis kierunek medyczny.
gr.louie

Re: studiowac biologie??

Post autor: gr.louie »

Mnie tez interesuje biologia i chemia, i prawdopodobnie wybiore sie na medycyne. chociaz im wiecej czytam o mikrobiologii i biotechnologii, zaczynam sie zastanawiac nad ta medycyna. pewnie zdaze jeszcze 100 razy zmienic decyzje, bo zdalam dopiero do II liceum(jestem na b-ch) :-D
tensorowy
Posty: 17
Rejestracja: 14 lip 2006, o 22:37

Re: studiowac biologie??

Post autor: tensorowy »

Biologia jest nauką fantastyczą, w biologi nie ma rzeczy nudnej (no może poza taksonomią) ale po przerobioeniu ton książek, napisaniu sprawozdań i pracy magisterskiej okazuje się, nowym materiałem badań biologów jest rynek pracy.
TO się tyczy i biotechnologów i biologów i środowiskowych.

Dwa tygodnie szukam roboty, jak się okazuje po co ludziom w tym kraju biolog skoro w labolatorium zajmujacym się badaniem wpływu środków chemicznych na rośliny zajmuje się chemik , co ciekawe w dwóch przypadkach wyższe stanowiło przeszkodę . wiec już nic nie wiem, kiedy wpadłe mdo firmy zajmującej sie utylizacą odpadów usłyszałem . a to wy biolodzy nie biegacie za owadami ? . no ręce opadają

pociesza mnie to że jestem w gronie tych 16% ludzi w tym kraju . z adnotacją wyższego i że za rok idę dalej w swoim kierunku badań/

niestety jak macie szanse . medycyna i farmacja bo rynek pracy daje wam wieksze szanse, w biologii . pasjonaci i tylko ci co WIedzą co robią. Nie polecam wybierać biologii na zasadzie bo nie ma nic innego
Hanta
Posty: 81
Rejestracja: 9 lip 2006, o 02:45

Re: studiowac biologie??

Post autor: Hanta »

tensorowy pisze:Dwa tygodnie szukam roboty, jak się okazuje po co ludziom w tym kraju biolog
tensorowy ja 3 tygodnie szukam i się okazuje ze jednak zainteresowanie jest tyle ze trzeba się uzbroić w cierpliwość. Do mnie dopiero się zaczynają odzywać potencjalni pracodawcy wiec teoretycznie masz jeszcze trochę czasu na to.
tensorowy pisze: w dwóch przypadkach wyższe stanowiło przeszkodę .
to po co ci taka robota?

tak czy inaczej powodzenia
tensorowy
Posty: 17
Rejestracja: 14 lip 2006, o 22:37

Re: studiowac biologie??

Post autor: tensorowy »

to Masz spore szczęście ja szukam dwa tygodnie i nic nie mogę znaleść , zostawiłem kilka cv i cisza w sumie lepiej mi było zabrac sie za mikrobiologie albo biochemię niż za hehe biofizykę

cóż a co do tych pracodawców - jeden z nich to firma zajmująca się utylizacją odpadów poprzemysłowych a druga to firma zajmująca się analizą gleby

tak czy inaczej nie dziękuję i nawzajem
Marta
Posty: 45
Rejestracja: 16 lip 2006, o 12:57

Re: studiowac biologie??

Post autor: Marta »

A ja tez nie interesuje sie biologia jako dziedzina.Lubie anatomie czlowieka, czy do tego zostaly mi tylko studia medyczne? tam boje sie wlasnie fizyki i matematyki.
Ola

Re: studiowac biologie??

Post autor: Ola »

Witam wszystkich.Jestem jedną z osób które nioe baczą na stereotypy i głupie gadanie Że po biologii nie ma pracy.Prawda jest taka Że jeśli ktoś jest kiepski lub bardzo przeciętny to nie bedzie miał dobrej pracy ani po informatyce ani po ekonomii ani po biologii.Ja juz dawno postanowiłam sobie Że bede genetykiem i mam zamiar tak właśnie uczynićZaczynam właśnie magisterke po licencjacie
W Polsce rzeczywiście ta dziedzina nie rozwija sie podobnie jak cała biologia molekularna. Nie mamy pieniędzy na to ale mamy świetny poziom nauczania na Uniwerkach. I to jest doceniane na świecie. J jeśli nie da sie prowadzić badań tu to zawsze moŻna wyjechać. Wszystkim zainteresowanym studiowaniem genetyki polecam UWr-.
Trzeba wierzyć w swoje marzenia i zrobić co sie da aby je spełniać. :!:
Hanta
Posty: 81
Rejestracja: 9 lip 2006, o 02:45

Re: studiowac biologie??

Post autor: Hanta »

Ola pisze:Jestem jedną z osób które nioe baczą na stereotypy i głupie gadanie że po biologii nie ma pracy.
jak najbardziej się zgadzam
Znalezienie pracy z miejsca po studiach zajęło mi odkładnie 23 dni. I nawet się bardzo nie napociłam przy tym . Poza tym wśród moich znajomych ze studiów nie ma osoby, która nie pracowałaby w zawodzie.

Tak że polecam i powodzenia zycze
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości