studiowac biologie??

Porady i opinie o uczelniach kształcące w zakresie biologii. Punktacja przy rekrutacji. Pomoc w dostępie do materiałów do nauki biologii
ada

studiowac biologie??

Post autor: ada »

co myslicie o takim kierunku jak biologia
sama sie tam wybieram ale chcialabym wiedziec czy dobrze robie. jakie s wasze opinie na ten temat
Elka

kierunek biologia - warto?

Post autor: Elka »

Odradzam! Szczególnie na biologię na ujocie! To marnowanie czasu! I szkoda nerwów (szczególnie w dziekanacie). Albo wyleją Cię na chemii organicznej albo na biochemii na drugim roku. To wygląda tak, jakby uczelnia nie potrzebowała studentów Robią wszystko, aby Cię wywalić z biologii! No cięŻko powiedzieć, Żeby z panią dziekan moŻna było coś załatwić! Prawie kaŻde pismo kończy się odmownie(warunek, dodatkowy termin egz)!

Jest teŻ duŻo nauki, ale to raczej chyba dobrze, skoro się tym interesujesz! Pytaj innych, ale znam wiele nie zadowolonych osób na biologii. No i jakaś część (1/3 z pierwszego roku to osoby które marzą tylko o medycynie i probują przezimować do następnego sezonu egzaminów).

Na ujocie duŻo się mówi o wybieraniu przedmiotów (układaniu planu zajęć). Ale to fikcja. Więszość przedmiotów jest obowiązkowa. Co z tego, Że masz katalog setek przedmiotów do wyboru, jak przy tak zapchanym rozkładzie zajęć cięŻko coś dobrać. Dobre przedmioty mają limit osób (często rok wcześniej są juŻ zapisy, tak było w przypadku mikroskopii elektonowej, a limit to jakieś 8 osób).

No i specjalizacja! TeŻ jest z tym problem. Połowa, jak nie więcej, kończy biologię bez specjalizacji, nie ma dla nich miejsc. A na dobrą specjalizację nie masz co liczyć, biorą kilka osób (dla kaŻdej specjalizacji).

Ale to są moje odczucia. Nie studiowałam na innych uczelniach, mogę tylko pisać o ujocie.
domino

mikrobiologia TAK ? czy NIE / oto jest pytanie

Post autor: domino »

Chciałem zapytać jak jest na spaecjalizacjimikrobiologia na UMCS w Lublinie i czy jest to ciekawe mi sie wydaje Że tak ale moŻe to złudzenie?
Gość

Matma? Nie!!

Post autor: Gość »

i czy na biologi ze spec. MIkrobiologia jest duŻo matmy ?
A na biotechnologii słyszałem Że sporo
andzia

Re: studiowac biologie??

Post autor: andzia »

myślicie ze jaka nalezy wybrać specjaalizacje na biologi by mozna było potem znaleŻć dobrą prace?
Gość

Re: Matma? Nie!!

Post autor: Gość »

Anonymous pisze:i czy na biologi ze spec. MIkrobiologia jest duŻo matmy ?
A na biotechnologii słyszałem Że sporo
Na UJ matma jest na pierwszym roku biologii i biotechnologii. Podobno biotechnolodzy mają jej więcej, ale to fikcja i tak wszyscy uczą się to samo. Zajęcia z matmy trwają jeden semestr. £atwo zdać egzamin.
Gość

Re: studiowac biologie??

Post autor: Gość »

bambus

Re: kierunek biologia - warto?

Post autor: bambus »

andzia pisze:myślicie ze jaka nalezy wybrać specjaalizacje na biologi by mozna było potem znaleŻć dobrą prace?
mikrobiologia, moŻe antropologia., moŻe jakaś specjalizacja związana z biotechnologią, nie wiem co oferują na innych uczelniach
Lili

Re: studiowac biologie??

Post autor: Lili »

Napiszcie co lepiej wybrać: medycynę (średnio mnie interesuje) czy biologia/genetyka (bardzo mnie interesuje -)) Po czym dostanę lepszą pracę?
zak³opotana

Re: kierunek biologia - warto?

Post autor: zak³opotana »

Lili pisze:Napiszcie co lepiej wybrać: medycynę (średnio mnie interesuje) czy biologia/genetyka (bardzo mnie interesuje -)) Po czym dostanę lepszą pracę?
Rodzice pewnie namawiają Cię na medycynę, ale interesujesz się biologią i genetyką, najlepszym wyborem wg mnie będzie BIOLOGIA. W jakim mieście chcesz studiować?
bagatha

Re: studiowac biologie??

Post autor: bagatha »

studiuje biologie i nie podoba mi sie, ale tylko z teog wzgledu,ze ucze sie tego, co tak do konca mnie nie interesuje. Niestety na I i II roku sa same pamieciowki, poza tym ciezko mi idzie nauka szczegolowa o rolslinach i zwierzetach. Zajecia terenowe z botaniki doprowadzaja mnie do szewskiej pasji. Ale za to uwielbiam anatomie i wszystko co tyczy sie czlowieka wiec startuje na medycyne
polecam biologie tym,ktorzy kochaja ja jako dziedzine, jako calosc bo takie sa studia na kierunku biologia, a droga do specjalnosci jest dlga. Zapraszam na Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu, czyli najlepszy wydzial Biologii w Polsce ale jednoczesnie naprawde ciezki
powodzenia!
bagatha

Re: studiowac biologie??

Post autor: bagatha »

przede wszystkim najpeirw myslcie o swoich zainteresowanich, studia to nie przelewki-szczegolnie te biologiczne. dowiedzcie sie jaki kierunek, jakie ma przedmioty. Nalezy tez pamietac, ze biologia to tez chemia i troche fizyka oraz matematyka, wiec ktos nie lubiacy chemii napewno sobie nie poradzi.
A co do specjalnosci to podobno nie warto od razu o nije myslec,jesli stduia nie wymagaja takiej decyzji od samego poczatku, bo tak wiele sie zmienia
bagatha

Re: studiowac biologie??

Post autor: bagatha »

lili, lepsza praca jest po medycynie.pamietaj,ze genetyka to specjalnosc, a najpierw trzeba przejscwszystko
pozdrawiam i uciekam juz- za duzo tych madrosci
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości