studiowanie jednocześnie na dwóch kierunkach

Porady i opinie o uczelniach kształcące w zakresie biologii. Punktacja przy rekrutacji. Pomoc w dostępie do materiałów do nauki biologii
magda

studiowanie jednocześnie na dwóch kierunkach

Post autor: magda »

Studiuje dziennie biologie i za rok chciałabym rozpocząć studia dzienne na wydziale biotechnologii lub chemii uj. Co naleŻy zrobić by móc studiowac na dwóch kierunkach? Bardzo prosze o pomoc.
bagatha

Re: studiowanie jednocześnie na dwóch kierunkach

Post autor: bagatha »

zlozyc papiery na drugi kierunek i utrzymac sie
Gosiaczek
Posty: 351
Rejestracja: 29 sty 2006, o 15:57

Re: studiowanie jednocześnie na dwóch kierunkach

Post autor: Gosiaczek »

hmm znam osobę która studiuje ekonomię i historię sztuki.
heh ekonomię studiuje bo rodzice jej kazali a historię sztuki dla siebie
dla chcęcego nic trudnego
Gregarynka

Re: studiowanie jednocześnie na dwóch kierunkach

Post autor: Gregarynka »

widze , Że jestesmy w takiej samej sytuacji, ja wlasnie bede zaczynala 3 rok biologii dziennie i chcialam od tego semestru zaczac biotechnologie u mnie na UO,. myslalam ,ze to bedzie bardzi proste, poprostu zlozyc papiery i dostac sie. niestety. najpierw musialam zlozyc podanie do dziekana, by pozwolil mi studiowac dwa kierunki na raz, zeby to byl koniec. ale nie . decyzje dostane w we wrzesniu i jak dobrze pojdzie to zaczne od semestru zimowego co jest okropnym ale jedynym rozwiazaniem. problem tkwi w. maturzystach, ehhh mamy dac im sznse zaczac studia, w pelni sie zgadzam , ale co ze mna,. zobaczymy. trzymam za ciebie kciuki , mam nadzieje, ze nie bada co robic takich problemow jak mi :)
powodzenia
anik
Posty: 302
Rejestracja: 14 sty 2006, o 20:21

Re: studiowanie jednocześnie na dwóch kierunkach

Post autor: anik »

Orientuje się ktoś, co dziekanat bierze pod uwagę wydając decyzję, czy pozwoli mi na studia na drugim kierunku czy nie?
Hanta
Posty: 81
Rejestracja: 9 lip 2006, o 02:45

Re: studiowanie jednocześnie na dwóch kierunkach

Post autor: Hanta »

Gregarynka pisze:widze , że jestesmy w takiej samej sytuacji, ja wlasnie bede zaczynala 3 rok biologii dziennie i chcialam od tego semestru zaczac biotechnologie
Doskonale cie rozumie. Na mojej uczelni w ogóle nie było mowy np. o równoległym studiowaniu biotechnologii z mikrobiologią, bo te kierunki są zbyt podobne
W uzasadnieniu decyzji dziekańskiej było coś o tym, że skoro większość przedmiotów formalnie się powtarza, a różnice mogę wyrównać fakultetami, to uczelnia nie będzie inwestować w takiefikcyjne dokształcanie. Hmmm . z ich punktu widzenia może i faktycznie się nie opłaca, ale dla nas de facto jeden papierek mniej jednak robi różnicę

[ Dodano: Nie Sie 13, 2006 21:57 ]
anik pisze:Orientuje się ktoś, co dziekanat bierze pod uwagę wydając decyzję, czy pozwoli mi na studia na drugim kierunku czy nie?
z reguły musisz mieć dobrą średnią, poza tym różnie to bywa
bagatha

Re: studiowanie jednocześnie na dwóch kierunkach

Post autor: bagatha »

kilka razy o tym gdzies rozmawialismy i zawsze podaje przyklad osoby, ktory ukonczyla i prawo i medycyne i nie jedno po drugim!
Hanta
Posty: 81
Rejestracja: 9 lip 2006, o 02:45

Re: studiowanie jednocześnie na dwóch kierunkach

Post autor: Hanta »

Prawo i medycyna, to TECHNICZNIE wcale nie najgorsze rozwiązanie. Studia przyrodnicze mają to do siebie, że dużo czasu trzeba poświęcać na naukę w trakcie semestru i jeśli ktoś sie na prawdę przyłoży, to sesja powinna być właściwie powtórką z rozrywki, czyli formalnością niemal. Prawo natomiast studiuje się zwykle w trybieod sesji do sesji", czyli w praktyce głównie w sesji
Dlatego takie studia przy odrobinie chęci nie kolidują ze sobą, nie ma np. problemu z pokrywającymi się godzinami ćwiczeń, terminami kolokwiów itp.
bagatha

Re: studiowanie jednocześnie na dwóch kierunkach

Post autor: bagatha »

No tak i dodatkowo trzeba tez miec leb jak sklep
ja osobiscie nie wyobrazam sobie miec predyspozycji do studiowania tych dwoch kierunkow, sa dla mnie kompletnie inne.
Gregarynka
Posty: 10
Rejestracja: 13 sie 2006, o 19:05

Re: studiowanie jednocześnie na dwóch kierunkach

Post autor: Gregarynka »

anik pisze:Orientuje się ktoś, co dziekanat bierze pod uwagę wydając decyzję, czy pozwoli mi na studia na drugim kierunku czy nie?
z tego co wiem , to sa odpowiednie zasady warunkujace mozliwosc studiowania na dwoch kierunkach , min. srednia srednia badz rowna sredniej roku, ale tak naprawde wszystko zalezy od dobrej woli dziekana, ja nadal czekam na pozytywna odpowiedz
Severian
Posty: 16
Rejestracja: 6 sie 2006, o 23:34

Re: studiowanie jednocześnie na dwóch kierunkach

Post autor: Severian »

Czy do studiów na 2 kierundkach muszą byc zdane wszystkie potrzebne matury? Czy jak np. zdawałem roz. bilogie, chemie i anglika, rozszerzony polski.dostałem się na tą bio-techonolgię no i na 2 czy 3 roku chcę zacząc drugi kierunek np. prawo. Czy do tego musiałbym te pare lat temu zdac polski roz i roz historie? Chyba nie ale zapytac musze. Wystarczą(to nie takie łatwe) dobre wyniki z przemiotów które się ma na tym 1 i 2 roku czy na którym tam się jest. Jest podliczana średnia średnich z tych lat czy tylko aktualny rocznik? Im bardziej szczegółowe dane tym lepiej bo mam strasznie chaotyczne myśli.
Awatar użytkownika
MiRACiDiUM
Posty: 892
Rejestracja: 20 wrz 2005, o 01:00

Re: studiowanie jednocześnie na dwóch kierunkach

Post autor: MiRACiDiUM »

Severian pisze:Czy do studiów na 2 kierundkach muszą byc zdane wszystkie potrzebne matury? Czy jak np. zdawałem roz. bilogie, chemie i anglika, rozszerzony polski.dostałem się na tą bio-techonolgię no i na 2 czy 3 roku chcę zacząc drugi kierunek np. prawo. Czy do tego musiałbym te pare lat temu zdac polski roz i roz historie? Chyba nie ale zapytac musze. Wystarczą(to nie takie łatwe) dobre wyniki z przemiotów które się ma na tym 1 i 2 roku czy na którym tam się jest. Jest podliczana średnia średnich z tych lat czy tylko aktualny rocznik? Im bardziej szczegółowe dane tym lepiej bo mam strasznie chaotyczne myśli.
Hmm. może się mylę, ale to chyba nie jest tak jak piszesz, że z biotechnologii można przejść sobie na prawo. Musiałbyś się dostać na to prawo tak jak inni kandydaci, czyli zdać maturę z wymaganych przedmiotów i startować w rekrutacji.

To jest fragment regulaminu studiów na mojej uczelni:
1. Student może ubiegać się o podjęcie studiów poza kierunkiem podstawowym na dowolnej liczbie kierunków, także w innych uczelniach, jeżeli wypełnia wszystkie obowiązki związane z tokiem studiów na kierunku podstawowym.
2. Studia, o których mowa w ust. 1., mogą być podjęte nie wcześniej niż po zaliczeniu pierwszego roku studiów na kierunku podstawowym.
3. Dziekan wydziału, na którym student zamierza podjąć studia dodatkowe, zasięga opinii dziekana wydziału, na którym student studiuje, w celu ustalenia, czy wypełnia on obowiązki związane z tokiem studiów na kierunku podstawowym. W razie pozytywnej opinii określa semestr, na który student może być przyjęty, oraz tryb i terminy uzupełnienia różnic programowych.
4. Student może zostać przyjęty na drugi kierunek studiów od pierwszego roku wyłącznie w oparciu o postępowanie rekrutacyjne.

[ Dodano: Sro Sie 23, 2006 19:19 ]
Usłyszałem ostatnio, że od następnego roku będzie trzeba płacić za drugi kierunek studiów. Może ktoś z Was słyszał coś na ten temat?
odloot

Re: studiowanie jednocześnie na dwóch kierunkach

Post autor: odloot »

Potrzebuje szybkiej odpowiedzi na dosc - wydawaloby sie - banalne pytanie. Czy mozna uzyskac mgr na dwoch kierunkach?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości