Studiowanie lek i lek-stom jednocześnie

Porady studentów, dzielimy się informacjami ze studiów przyrodniczych, w szczególności medycznych i pozostałych. Pomoc w wyborze kierunku studiów.
Pusmeralda
Posty: 9
Rejestracja: 24 paź 2018, o 07:40

Studiowanie lek i lek-stom jednocześnie

Post autor: Pusmeralda »

Witam, czy ktoś ma doświadczenie,albo zna kogoś kto studiował lek i lek-stom jednocześnie?

W moim przypadku możliwość studiowania tych dwóch kierunków jednocześnie, zaważy na wyborze uczelni, a tak naprawdę mało jest informacji w czeluściach internetu :/ Zazwyczaj odpowiedzi które znajduje, są typu „po co?” „ dlaczego?”, „ daj spokój” itp. a żadnych konkretów.
Miasta które mnie interesują to: Wrocław,Warszawa Kraków i w ostateczności Poznań. Podobno we Wrocławiu była kiedyś możliwość,ale nie wiem jak jest teraz. O reszcie nie słyszałam. Także ktoś coś? Jakieś aktualne info?

Kolejne pytanie to:
Jak powinnam się do tego przedsięwzięcia zabrać? :twisted:
Wiem,najpierw się dostać, a potem pytać, lecz chciałabym mieć plan działania. :idea:

Czy powinnam dzwonić po wybranych uczelniach z zapytaniem czy istnieje taka możliwość? Czy udziela mi taka informacje ? Czy raczej pytać studentów danych tych oto uczelni?

Dziękuje za odpowiedzi !
Frey Gottesman
Posty: 33
Rejestracja: 6 wrz 2017, o 17:21

Re: Studiowanie lek i lek-stom jednocześnie

Post autor: Frey Gottesman »

Mój kumpel studiował jednocześnie lek i lek dent, ale na żadnej z wymienionych przez Ciebie uczelni. Wyglądało to tak, że studiował lek przez pierwsze 3 lata, na trzecim roku zrobił dodatkowo pierdoły z pierwszych lat stomy typu modelarstwo czy materiałoznawstwo, a potem od 4. roku leku zaczął 3. rok stomatologii i skończył je jednocześnie. Szczerze mówiąc z jego opowieści wywnioskowałem, że był to nieludzki wysiłek i wymagał często bycia w dwóch miejscach jednocześnie, musiał bardzo dużo kombinować i odwalać czasami niezłe cyrki, żeby jakoś to przepchnąć, warto mieć kogoś bliskiego, kto wpisze cię na listę tu i ówdzie, gdzie nie sprawdzą obecności. Ja na pewno bym na Twoim miejscu zaczął od lek i wtedy jak zdasz pierwsze lata pomyśleć o stomie. W drugą stronę nie da rady. Zwłaszcza, że stoma ma bardzo dużo praktycznych zajęć, które musisz odbębnić i siedzieć te kilka godzin. Jeśli dasz pogodzić bloki z lekarskiego po kilka godzin, potem iść na kliniki stomatologiczne przyjmować pacjentów kolejne kilka to ok, ale piąty rok to kilkanaście egzaminów (praktyczne, testy, ustne), a dochodzi sesja z leku i np. interna cała albo pediatria, no niemożliwe po ludzku do ogarnięcia. Możesz dziekankę wziąć z medycyny na piąty rok stomy żeby spokojnie sesję zdać, ale co ci po tym, jak potem z szóstym/piątym rokiem lekarskiego trzeba będzie zacząć staż podyplomowy? No nie wiem, ja bym zrobił tak, że robisz lek, potem ewentualnie od 5/6 roku wchodzisz na stomę i robisz w 2-3 lata, wtedy mniej ci się to wydłuży. Albo tak jak ja, kończysz stomę i potem robisz lekarski bezsensownie całe 6 lat od nowa. A do dziekanatu zawsze warto zadzwonić co i jak.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości