Studiowanie medycyny i sport

Forum studenckie dla przyszłych, obecnych i byłych studentów kierunków przyrodniczych i pozostałych. Podziel się swoimi doświadczeniami, radościami i smutkami
janka11
Posty: 1
Rejestracja: 24 wrz 2014, o 11:57

Studiowanie medycyny i sport

Post autor: janka11 »

Witam,
od października rozpoczynam studia i chciałabym zapisać się do AZS, ale nie wiem, czy dam radę czasowo. Bardzo proszę o opinie od osób, które są w podobnej sytuacji. Czy jesteście w stanie się przygotowywać na egzaminy, koła i jeszcze trenować ?
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Studiowanie medycyny i sport

Post autor: Mårran »

Sama w tej sytuacji nie byłam, ale moja koleżanka trenowała siatkówkę, nawet jeździła na jakieś zawody, a na studiach szło jej bardzo dobrze.
Pani Buka
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Studiowanie medycyny i sport

Post autor: Medycyna Lwów »

WSZYSTKO da się pogodzić. Złudne jest to że czym więcej ma się zajęć tym gorzej - tym lepiej właśnie, bo planujesz sobie i doceniasz każdą minutę i robisz wszystko efektywniej.
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Studiowanie medycyny i sport

Post autor: Mårran »

Jak się ktoś uczy efektywnie i w miarę regularnie, to wszystkiego jest dużo mniej, niż mogłoby się wydawać
Pani Buka
Awatar użytkownika
Versinn
Posty: 18
Rejestracja: 21 wrz 2014, o 18:44

Re: Studiowanie medycyny i sport

Post autor: Versinn »

Najważniejsza jest dobra organizacja i czasu. Jak człowiek sobie wszystko ładnie rozplanuje, to studia ze sportem można jak najbardziej połączyć, nie zaniedbując żadnej z tych przyjemności.
RudaWiewiora
Posty: 2
Rejestracja: 25 wrz 2014, o 17:50

Re: Studiowanie medycyny i sport

Post autor: RudaWiewiora »

Hej, przepraszam ze pisze tutaj ale nie znalazłam żadnego innego wątku ktory by mi pomogł.
otóż w tym roku cche poprawić mature i dostaćsie na lekarski, ale pod wpływem emocji w ostatniej chwili zgłosiłam sie na ratownictwo medyczne w zamiarze dostania ulgi na komunikacje, okazało sie ze plan jest fatalny i zaburza wszystko co planuje i robie zajecia o 8-20 Dlatego postanowiłam już teraz ze pod koniec tygodnia rezygnuje ze studiow, czy ktos wie moze na jakich zasadach do dziala, czy sa jakies oplaty etc?
persil1991
Posty: 1673
Rejestracja: 22 maja 2008, o 22:21

Re: Studiowanie medycyny i sport

Post autor: persil1991 »

RudaWiewiora, jakie opłaty? Przypomnę, że odpłatności za drugi kierunek już nie ma. Nie musisz nawet rezygnować oficjalnie, wystarczy się nie stawiać i sami Cię skreślą po czasie z listy studentów.
Ciesz się więc biletami ulgowymi do końca marca

A co do sportu. Kolega z grupy regularnie przebiega maratony, półmaratony, notując coraz to lepsze czasy. Pewnie, że się da, a słowa Kaamila to zapisać złotymi głoskami.
vulpix
Posty: 2
Rejestracja: 4 lis 2019, o 12:33

Re: Studiowanie medycyny i sport

Post autor: vulpix »

Ja akurat nie zapisywałem się do AZSu, ale łączę medycynę i sport. Żeby odreagować trochę ciężar studiów, zdecydowałem się grać w piłkę zapisując się na grupie Piłka nożna we Wrocławiu. Jedyne co, to kupiłem buty na promocji i mogłem grać. Sporym plusem gier z tej grupy jest konieczność interakcji z innymi ludźmi, nie zamykam się więc tylko na grono studenckie, ale także to że granie często odbywa się, dajmy na to o 22. Część znajomych wtedy imprezuje więc ciężko mi uwierzyć, że nagle wszyscy nie mają czasu. Różnica jest taka, że ja wypoczęty bo szybko zasypiam po grze siedzę na zajęciach, a oni nie przychodzą po imprezie ;)
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość