Studiowanie na wydziale lekarskim

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
shisha pangma
Posty: 192
Rejestracja: 3 lip 2009, o 13:49

Re: studiowanie;p

Post autor: shisha pangma »

buba, z tych studiów NAPRAWDĘ ciężko wylecieć - trzeba się mocno postarać - najłatwiej wylecieć przez nieobecności. Po pierwszym semestrze wyleciało więcej osób (ale z tego co pamiętam to nie więcej chyba niż 10) niż po drugim, najczęściej przez lekceważenie biologii. Przez anatomię 2 osoby powtarzały rok (jedną znam - naprwdę się nie uczyła).
buba
Posty: 54
Rejestracja: 11 lip 2009, o 12:49

Re: studiowanie;p

Post autor: buba »

Cóż dziękuję, uspokoiłaś mnie. Jeśli tak to wygląda to zacznę przynajmniej bez obaw.
Awatar użytkownika
Cinereus
Posty: 312
Rejestracja: 7 lut 2009, o 00:36

Re: studiowanie;p

Post autor: Cinereus »

shisha pangma pisze:buba, z tych studiów NAPRAWDĘ ciężko wylecieć - trzeba się mocno postarać
Przejedzony tekst. i nieprawda ] przestancie gadac, w ten sposob, powinno sie powiedziec: wyleciec jest na prawde latwo, wystarczy sie nie uczyc i nie myslec, jesli te dwa warunki sa spelnione cel powinno dac sie zrealizowac D w polowicznych przypadkach ma sie poprawki, biega sie za asystentami/profesorami, i sie babra w tym g. no ale po co, nic przyjemnego w tym nie ma, poza tym - uczy sie dla siebie ]
shisha pangma
Posty: 192
Rejestracja: 3 lip 2009, o 13:49

Re: studiowanie;p

Post autor: shisha pangma »

Cinereus pisze:Przejedzony tekst. i nieprawda ]
ciekawe, że obserwuję już drugi rok ludzi, którzy totalnie wszystko olewają i zawsze jak nie za pierwszym to za drugim razem są przepuszczani. ciezko wyleciec - za duzo mozliwosci poprawy.

[ Dodano: |24 Lip 2009|, o 15:26 ]
Cinereus pisze:wyleciec jest na prawde latwo
chyba nie o wrocławiu mówisz! sami asystenci się przyznają, że mają nakaz z góry (szczególnie w stosunku do obcokrajowców i niestacjonarnych), żeby przepuszczać jak największą liczbę osób.

[ Dodano: |24 Lip 2009|, o 16:17 ]
a i jeszcze jedno: buba nie pyta o to czy łatwo zdać pierwszy czy drugi termin (bo na ten trzeba się uczyć, wiadomo) tylko czy łatwo wylecieć (czyli nie zaliczyć warunku lub komisa), co jest naprawdę trudne w przypadku większości przedmiotów.
Awatar użytkownika
Cheaxie
Posty: 92
Rejestracja: 6 lut 2009, o 11:00

Re: studiowanie;p

Post autor: Cheaxie »

Cinereus pisze:
Ogolnie ode mnie: chyba kazdy w pewnym momencie (jakos koncowka listopada jak sie zacyna chemia) ma kryzys psychiczny i chce to wszystko rzucic w pi***, ale nie mozna sie poddac


Ten kryzys to z powodu ogromu nauki i braku wolnego czasu czy nie?
.:Madzia:.
Posty: 17
Rejestracja: 9 lip 2008, o 16:39

Re: studiowanie;p

Post autor: .:Madzia:. »

Dokładnie, sama miałam kryzys w tym czasie. Po prostu zarzucają Cię mnóstwem informacji, które musisz przyswoić.Pamiętam, jak rzucałam książką podczas nauki węglowodanów na chemię i kości klinowej na anatomię. I nie wierzyłam starszym kolegom, jak mówili, że nie ma się czym przejmować.oj, że ja głupia nie słuchałam:)
Radzę zagryźć zęby, nie poddawać się, z czasem się przyzwyczaicie, a mózg zwiększy pojemność:D I NIE PRZEJMOWAĆ SIĘ! naprawdę trzeba się postarać, żeby kogoś wywalili
epinefrynka

Re: studiowanie;p

Post autor: epinefrynka »

To jest po prostu szok policealny ^_^
Co by nie mówić - w porównaniu do studiów w liceum nauki jest malutko. i teraz po prostu trzeba się przestawić na pracę nieco bardziej intensywną i wydajną. i opracować sobie jakąś metodę nauki dającą najlepsze efekty. Później już człowiek się przyzwyczaja i odkrywa że 1 niezaliczone kolokwium to nie jest koniec świata
Awatar użytkownika
Cheaxie
Posty: 92
Rejestracja: 6 lut 2009, o 11:00

Re: studiowanie;p

Post autor: Cheaxie »

Jak wygląda informatyka na AM Po co ona jest?
shisha pangma
Posty: 192
Rejestracja: 3 lip 2009, o 13:49

Re: studiowanie;p

Post autor: shisha pangma »

był excel (sortowanie i filtrowanie na potege) i word, chyba nic poza tym. Nie ma sie czego bac (chyba, że wstawania na 7.00, bo kobieta, która z nami miała zajęcia uwiebia ćwiczenia o tej godzinieP).
Awatar użytkownika
Cheaxie
Posty: 92
Rejestracja: 6 lut 2009, o 11:00

Re: studiowanie;p

Post autor: Cheaxie »

A jaka jest ta Kędzia
Popski
Posty: 60
Rejestracja: 2 lip 2009, o 14:00

Re: studiowanie;p

Post autor: Popski »

A co się martwisz? Gdzie tutaj pisali że od przyszłego roku już nie będzie szefową anatomii :]
Ramone
Posty: 216
Rejestracja: 27 mar 2007, o 19:53

Re: studiowanie;p

Post autor: Ramone »

W jakim terminie są ferie zimowe ? ile trwają ?
Pozdrawiam
shisha pangma
Posty: 192
Rejestracja: 3 lip 2009, o 13:49

Re: studiowanie;p

Post autor: shisha pangma »

sesja zimowa rozpoczyna się w ostatnim tygodniu stycznia (np. w tym roku 26.01) i trwa dwa tygodnie, potem jest tydzień ferii, w praktyce wygląda to tak, że na pierwszym i drugim roku ferie trwają 2,5 tygodnia (egzaminy są na początku pierwszego tygodnia sesji), po feriach zaczyna się sesja poprawkowa (w trakcie której są już zajęcia)
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 55 gości