Studiowanie na wydziale lekarskim

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
shisha pangma
Posty: 192
Rejestracja: 3 lip 2009, o 13:49

Re: studiowanie;p

Post autor: shisha pangma »

Lumen pisze:Aha i jeszcze - czy ten plan lekcji co wisi na stronie uczelni jest obowiązujący czy jeszcze stary?
jest niby stary, ale co roku jest ten sam praktycznie (czasmi jakieś zajęcia przeniosą), kilka dni przed rozpoczęciem najlepiej przejść się na katedrę anatomii (tam jest tablica ogłoszeń dla I roku leku) i sprawdzić czy są jakieś zmiany
Lumen pisze:I kiedy będzie oficjalne rozpoczęcie roku?
chodzi Ci o rozpoczęcie roku czy immatrykulację? na to pierwsze nikt nie chodzi raczej (w okolicach 10-15 października) a to drugie pewnie w pierwszym/drugim tygodniu
Lumen pisze:I skąd możemy się dowiedzieć w której grupie jesteśmy? Będzie to wisiało na tablicy ogłoszeń dla I roku?
tak, ale powieszą pewnie nie wcześniej niż 15-20 września

[ Dodano: |3 Wrz 2009|, o 11:58 ]
.kuba. pisze:Czy data 1. września jest wiążąca dla całej AM, czy też dotyczy tylko wydziału lekarskiego?
jeśli chodziło Ci o rozpoczęcie zajęć to informacja o 28 września pochodzi z dziakanatu leku (może farmacja ma inaczej)
Lumen
Posty: 72
Rejestracja: 14 lip 2009, o 14:45

Re: studiowanie;p

Post autor: Lumen »

shisha pangma pisze:chodzi Ci o rozpoczęcie roku czy immatrykulację?
A. Immatrykulacja to wtedy gdy wręczają nam indeksy tak? Właściwie chodziło mi o to dzięki
jedi
Posty: 55
Rejestracja: 9 lip 2009, o 22:55

Re: studiowanie;p

Post autor: jedi »

28 września już normalnie się zajęcia odbywaja? Czy jest jakies spotkanie organizacyjne czy cos w tym stylu?
.kuba.
Posty: 294
Rejestracja: 4 cze 2009, o 20:40

Re: studiowanie;p

Post autor: .kuba. »

Teraz zauważyłem swój błąd. W poście powyżej chodziło mi naturalnie o 28. września.

Słyszałem od rok starszej dziewczyny, że pierwszy dzień to są zajęcia, nie ma żadnego spotkania organizacyjnego. Dopiero potem jest oficjalne rozpoczęcie (dzień rektorski), ale nikt na to nie idzie, bo nie ma sensu. Ostatnia sprawa to immatrykulacja, którą każdy wydział ma w innym terminie i na nią przeznaczone są godziny dziekańskie.
shisha pangma
Posty: 192
Rejestracja: 3 lip 2009, o 13:49

Re: studiowanie;p

Post autor: shisha pangma »

jedi pisze:28 września już normalnie się zajęcia odbywaja
tak
reszta jest tak jak napisał .kuba.,
Lumen
Posty: 72
Rejestracja: 14 lip 2009, o 14:45

Re: studiowanie;p

Post autor: Lumen »

A czy na jakiekolwiek pierwsze zajęcia trzeba już coś umieć? Np. anatomię? Jeżeli tak to gdzie można znaleźć rozkład materiału na poszczególne zajęcia? Szukałam czegoś takiego na stronie Katedry Anatomii ale był tylko semestr letni

Wiem takie trochę dziwne pytanie ale przezorny zawsze ubezpieczony
Awatar użytkownika
Cheaxie
Posty: 92
Rejestracja: 6 lut 2009, o 11:00

Re: studiowanie;p

Post autor: Cheaxie »

ooo dobre pytanie Dołączam się do pytania Lumena
Lumen
Posty: 72
Rejestracja: 14 lip 2009, o 14:45

Re: studiowanie;p

Post autor: Lumen »

Cheaxie pisze:Lumena
Lumen jeśli łaska. Jestem kobietą i mojego nicku się nie odmienia
joan_
Posty: 15
Rejestracja: 29 cze 2009, o 22:45

Re: studiowanie;p

Post autor: joan_ »

.kuba. pisze:
Słyszałem od rok starszej dziewczyny, że pierwszy dzień to są zajęcia, nie ma żadnego spotkania organizacyjnego. Dopiero potem jest oficjalne rozpoczęcie (dzień rektorski), ale nikt na to nie idzie, bo nie ma sensu. Ostatnia sprawa to immatrykulacja, którą każdy wydział ma w innym terminie i na nią przeznaczone są godziny dziekańskie.
Podobno oficjalne rozpoczęcie jest 6. 10 na które nie musimy iść a immatrykulacja dl a lekarskiego (1 rok) dopiero 16 . 10 .
shisha pangma
Posty: 192
Rejestracja: 3 lip 2009, o 13:49

Re: studiowanie;p

Post autor: shisha pangma »

Lumen pisze:A czy na jakiekolwiek pierwsze zajęcia trzeba już coś umieć? Np. anatomię?
teoretycznie:P ale w praktyce to wygląda tak, że nikt nie pyta, co najwyżej patrzą czy ktokolwiek z grupy wie, o czym mowa, ale warto się uczyć na bieżąco, bo wtedy do kół robi się tylko powtórki (a pierwsze koło z anato już w połowie listopada:P).
A jeśli chodzi o materiał na poszczególne zajęcia to na pewno gdzieś jest w necie (nie pamiętam gdzie) oraz w gablotce, ale lepiej po prostu wyposażyć się w skrypty i tam każdy rozdział = materiał na kolejne ćwiczenia. O ile pamięć mnie nie myli, na pierwszych ćwiczeniach jest mianownictwo (medialis, lateralis superior inferior itp.) oraz kręgosłup (ale bez połączeń)
wejściówki są na chemii, dwie pierwsze to banał stężenia i bufory, na dwie kolejne dobrze przerobić pytania (te, które są na końcu instrukcji do każdego ćwiczenia) chemia zaczyna się dopiero w listopadzie
reszta w I semestrze jest bezwejściówkowa
Lumen
Posty: 72
Rejestracja: 14 lip 2009, o 14:45

Re: studiowanie;p

Post autor: Lumen »

A co to są wejściówki? ^^
I gdzie mogę zdobyć skrypty?
shisha pangma
Posty: 192
Rejestracja: 3 lip 2009, o 13:49

Re: studiowanie;p

Post autor: shisha pangma »

wejściówka - kartkówka z bieżącego materiału (czyli tego co na danych zajęciach będzie przerabiane)
skrypty - ksero za 8 gr (ul. łukasiewicza), wydawnictwo na uczelni, biblioteka
Lumen
Posty: 72
Rejestracja: 14 lip 2009, o 14:45

Re: studiowanie;p

Post autor: Lumen »

Dzięki shisha pangma, powinnam Ci postawić piwo/czekoladę/soczek malinowy, bo jesteś niewyczerpaną krynicą informacji
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 61 gości