Study buddy

Informacje, porady, pomoc od osób przygotowujących się oraz poprawiających maturę. Pomoc w wyborze kierunków studiów.
mrtn
Posty: 17
Rejestracja: 10 kwie 2011, o 10:21

Study buddy

Post autor: mrtn »

Cześć,
w tym trudnym dla nas okresielt~2,5 miesiąca przed maturą z biol i chem zdarzają się dni, kiedy siedzę nad książkami nawet 9-10 godzin (dosyć produktywnie), ale alarmuje mnie coraz większa ilość dni bezproduktywnych - kiedy poświęcam na naukę około 2 godzin, lub mniej.

Dużo jeszcze przede mną, dlatego potrzebuję przysłowiowego bata - a, że nie mam zamiaru wydawać kasy na korki tylko dlatego, że nie mam wystarczającej samodyscypliny - stąd moje pytanie: czy ktoś nie chciałby, całkowicie anonimowo, odzywać się codziennie z informacją ile/czy coś dziś zrobił, czy poświęcił tyle czasu ile zamierzał, porównywać sprawdzone metody nauki, ilość przerobionego materiału, etc. etc? Wiecie, o co mi chodzi.
Jeżeli znajdzie się taki study buddy, któremu przygotowania do matury zajmą jeszcze około 1,5 m-ca, to super, możemy pouczyć się razem".

Pozdrawiam,
Marysia
Lucyfer
Posty: 636
Rejestracja: 8 sty 2012, o 15:27

Re: Study buddy

Post autor: Lucyfer »

Z tymi 10h to sobie żarty robisz?
mrtn
Posty: 17
Rejestracja: 10 kwie 2011, o 10:21

Re: Study buddy

Post autor: mrtn »

[at]: jak się opieprzało przez 5 miesięcy, to niekoniecznie. aczkolwiek zdarzyło się to może dwa razy.
chyba, że masz na myśli tylko 10 h :]
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Study buddy

Post autor: Mårran »

chyba, że masz na myśli tylko 10 h :]
Chyba nie
Pani Buka
Awatar użytkownika
zoo_
Posty: 2101
Rejestracja: 13 maja 2011, o 15:25

Re: Study buddy

Post autor: zoo_ »

ten temat to jakaś prowokacja i żart?

Mesjasz tak trzymaj!
Awatar użytkownika
kociara1993
Posty: 406
Rejestracja: 2 lip 2009, o 19:52

Re: Study buddy

Post autor: kociara1993 »

Mesjasz pisze: przerobiłem biologię Villeego, 4 tomy Bukały, 5 arkuszy maturalnych i jeden zbiór Witka z chemii, planowałem zrobić dwa, ale stwierdziłem, że dzisiaj niedziela i można dać na luz, w końcu nie jestem jakimś świrem
MAŁO
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Study buddy

Post autor: Mårran »

Mesjasz, lubię to!
Pani Buka
Awatar użytkownika
kociara1993
Posty: 406
Rejestracja: 2 lip 2009, o 19:52

Re: Study buddy

Post autor: kociara1993 »

mrtn, jeśli to, co piszesz jest prawdą, to myślę, że przeginasz grubo.
Jeśli na tygodniu poświęcisz 2 godziny dziennie a w weekendy po 5 to myślę, że to już będzie dużo.
ногомас

Re: Study buddy

Post autor: ногомас »

ja opanowałem świadome śnienie aby rozwiązywać więcej zbiorów w astralnym świecie

pozdro
Awatar użytkownika
NYR
Posty: 336
Rejestracja: 15 maja 2011, o 13:18

Re: Study buddy

Post autor: NYR »

Mesjasz pisze: przerobiłem biologię Villeego, 4 tomy Bukały, 5 arkuszy maturalnych i jeden zbiór Witka z chemii, planowałem zrobić dwa, ale stwierdziłem, że dzisiaj niedziela i można dać na luz, w końcu nie jestem jakimś świrem
Stary, z takim leniwym podejściem to Cie nawet na pielęgniarza nie przyjmą. Co z tego ze niedziela? Bierz drugi tom Witowskiego i zasuwaj bo godzina jeszcze młoda. A jutro do księgarni po nową porcje testów. W życiu bym nie chciał, żeby mnie leczył lekarz tak zaniedbujacy nauke jak ty!

mrtn
Posty: 17
Rejestracja: 10 kwie 2011, o 10:21

Re: Study buddy

Post autor: mrtn »

Awatar użytkownika
Collo
Posty: 1761
Rejestracja: 26 gru 2009, o 08:33

Re: Study buddy

Post autor: Collo »

No nie przesadzajcie, nie można całymi dniami siedzieć w domu przed książkami. Warto wyjść na dwór (najlepiej przez okno, żeby nie tracić czasu) nie zapominając o kilku lekkich podręcznikach jak encyklopedia pwn, ville czy Witowski dla relaksu. I uczymy się podzielności uwagi! Jedna ręka robi Witowskiego, druga rozwiązuje Pazdrę, a nogą przytrzymujemy książkę z biologii. Dzięki temu możemy nawet zaoszczędzić 10 min. na jakąś rozrywkę jak np. czytanie vademecum
Lucyfer
Posty: 636
Rejestracja: 8 sty 2012, o 15:27

Re: Study buddy

Post autor: Lucyfer »

Do tego wszystkiego przydałoby się wiadro amfetaminy albo skrzynka concentry
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości