Stypendia

Forum studenckie dla przyszłych, obecnych i byłych studentów kierunków przyrodniczych i pozostałych. Podziel się swoimi doświadczeniami, radościami i smutkami
Leptoten

Stypendia

Post autor: Leptoten »

orientujecie sie jakie trzeba spełniać kryteria, aby otrzymać stypendium socjalne lub naukowe. Czy sa szanse na zamieszkanie w akademiku i jakie są w nich warunki? pozdrawiam Szczegolnie zaleŻy mi na Bydgoszczy
Leptoten

Re: Stypendia

Post autor: Leptoten »

Dziękuje za pomozc.
Iwus
Posty: 1126
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Re: Stypendia

Post autor: Iwus »

stypendium naukowe przysługuje po pierwszym roku,warunkiem uzyskania go jest zaliczenie wszystkich przedmiotów i średnia ocen(próg ustala uczelnia -zwykle 3,8 lub 4,0).Każda uczelnia nalicza inne kwoty stypenduim naukowego.Jeśli interesuje cię konkretna uczelnia musisz się tam dowiedzieć.
Awatar użytkownika
Mawr
Posty: 542
Rejestracja: 26 sie 2005, o 01:00

Re: Stypendia

Post autor: Mawr »

zwykle 3,8 lub 4,0
Fajnie by był gdyby u mnie były takie progi. W tym roku trzeba było mies średnią 4,6. :-(
Awatar użytkownika
Guru
Posty: 1025
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Re: Stypendia

Post autor: Guru »

Iwus pisze:próg ustala uczelnia -zwykle 3,8 lub 4,0
na mojej uczelni to by bylo jakies stypendium sredniackie chyba
u nas trzeba bylo miec co roku ok 4.6
Isis

Re: Stypendia

Post autor: Isis »

U nas 4,4 było warunkiem uzyskania naukowego (biotechnologia UAM). Minimalna wysokość takiego- 180zł, maksymalna- 300. Dla kaŻdego fakultetu liczone osobno.
Iwus
Posty: 1126
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Re: Stypendia

Post autor: Iwus »

Isis pisze:Minimalna wysokość takiego- 180zł, maksymalna- 300
U mnie na uczelni minimalne stypendium 300 zł max 600zł w tamtym roku były o 100 zł wieksze.
Próg średniej to 4,0.Jeśli ktoś chce wiedzieć gdzie niech pyta na PW
tycia

Re: Stypendia

Post autor: tycia »

U mnie tzn na Biologii na U¦ to praktycznie kazdy dostal stypendium naukowe kto mial srednio 4.0 a to dlatego ze na ok 300 osob(z biologii, biotechnologii i ochrony srodowiska)to tylko 30 osob mialo taka sredia. Tak wiec o dobra srednia nie jest latwo(
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości