ŚUM Kierunek Lekarski Kandydaci 2015/16

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
jackob
Posty: 3
Rejestracja: 6 wrz 2012, o 17:20

Re: ŚUM Kierunek Lekarski Kandydaci 2015/16

Post autor: jackob »

Dellarin, sam chciałem uzyskać potwierdzenie, że złożyłem papiery to zostałem wyśmiany przez jedną z pań z działu rekrutacji, po czym pokierowano mnie do przewodniczącej, która również nie potrafiła zrozumieć po co mi coś takiego i tylko tyle się od niej dowiedziałem, że potwierdzeniem złożenia papierów jest zmiana w statusie rekrutacji na dokonano wpisu".
To trochę śmieszne, bo wydanie takiego zaświadczenia powinno być formalnością. No, ale niestety nie w Zabrzu.
Awatar użytkownika
Dellarin
Posty: 256
Rejestracja: 14 gru 2012, o 15:41

Re: ŚUM Kierunek Lekarski Kandydaci 2015/16

Post autor: Dellarin »

hmmm, jackob, ciekawe czy dostaniemy jakieś pismo pocztą. Bo że się NIE dostałam to już się dowiedziałam 2 razy pisemnie, bo wysyłali takie oficjalne pismo o wyniku rekrutacji, i gdzieś pod koniec października do mnie docierało. Ciekawe jak tym razem, ktoś rok temu dostał pismo, że się dostał? phehe
merciness
Posty: 58
Rejestracja: 6 wrz 2014, o 19:09

Re: ŚUM Kierunek Lekarski Kandydaci 2015/16

Post autor: merciness »

Ja dostałam takie pismo, ze mnie łaskawie zechcieli na tej uczelni, chyba pod koniec października (albo jeszcze później xd pamiętam ze np umowę z uczelnia podpisałam w grudniu )

Awatar użytkownika
nodame
Posty: 252
Rejestracja: 11 mar 2012, o 10:36

Re: ŚUM Kierunek Lekarski Kandydaci 2015/16

Post autor: nodame »

W sumie ja bardzo potrzebuje tego pisma, żeby moja siostra mogła się ubiegać o stypendium, a później musi do 15.10 donieść zaświadczenie, że się uczy. No i co? Mam czekać do końca października? /
WhiteMatter
Posty: 5
Rejestracja: 14 sie 2015, o 09:50

Re: ŚUM Kierunek Lekarski Kandydaci 2015/16

Post autor: WhiteMatter »

[quote="Niyoshi"]Nie boicie się studiów w Kato? Takie opinie krążą, że Mordor, że masakra, że niemiło i sama nie wiem, czy dobrze zrobiłam wybierając Katowice. Dostałam się też do wszystkich innych dwuprzedmiotówek, a tu idę ze względu na znajomych. Czy studenci wyższych lat mogliby cosik napisać na temat tej uczelni?


Hej! Plotki i opinie krążą, rozsiewane najczęściej przez tych co sobie nie poradzili Medycyna jak medycyna, uczyć się trzeba ale nie jest źle. Wszystko to co tworzyło legendy już zniknęło, nawet powiem możesz poczuć zawód że dość prosto jest. Na Biochemii już są testy, wprowadzili warunki że można egzamin poprawiać bez powtarzania roku, są trzy terminy każdego egzaminu plus zawsze prawie komis przyznają. Ogólnie ode mnie przez 5 lat poza osobami które bardzo się postarały (w ogóle nie przychodziły na zajęcia etc.) prawie nikt nie wyleciał. Dlatego nie słuchaj co mówią tylko głowa do góry i się ciesz. Na luzie trzeba podejść to będzie fajnie, a jak się słucha tych pierdół to człowiek potem zestresowany łazi i wszystko jest okropne bo się żyć odechciewa Ja na pierwszym roku (wtedy jeszcze można było być niedopuszczonym do sesji za niezaliczenie np. łaciny wfu i chemii ) prawie codziennie jakieś piwko czy wyjście ze znajomymi wieczorem/w nocy, co piątek zawsze impreza była. Fajnie było i tyle
Awatar użytkownika
Dellarin
Posty: 256
Rejestracja: 14 gru 2012, o 15:41

Re: ŚUM Kierunek Lekarski Kandydaci 2015/16

Post autor: Dellarin »

WhiteMatter, dzięki za powiew optymizmu Chociaż te codzienne meetingi ze znajomymi trochę mnie dziwią, bo od koleżanki słyszałam, że biofizyki uczyła się nie raz do późnych godzin nocnych :Ale może to od samozaparcia i organizacji czasu zależy : )
Awatar użytkownika
Fantazmic
Posty: 268
Rejestracja: 23 sty 2014, o 22:00

Re: ŚUM Kierunek Lekarski Kandydaci 2015/16

Post autor: Fantazmic »

Poziom trudności biofizyki na ŚUM zależy od wydziału, w którym się studiuje. W Zabrzu ponoć bardziej cisną z tego przedmiotu

Mam znajomych na lekarskich w różnych miastach (Gdańsk, Lublin, Łódź, Katowice, Warszawa) i WSZYSCY powiedzieli, że jeśli ktoś naprawdę chce być na tych studiach, to prędzej czy później wszystko zaliczy.
"Odpadają (bardziej sami rezygnują) te osoby, które wybrały te studia, aby spełnić ambicję rodziców/ nie miały innego pomysłu itp.
Awatar użytkownika
MrBrightside
Posty: 266
Rejestracja: 23 lip 2013, o 18:52

Re: ŚUM Kierunek Lekarski Kandydaci 2015/16

Post autor: MrBrightside »

Biofizyka w Kato

-Ej czytasz coś na jutro na seminarium z biofizyki?
-To my mamy seminaria z biofizyki?

Awatar użytkownika
Erick
Posty: 1560
Rejestracja: 15 paź 2009, o 18:40

Re: ŚUM Kierunek Lekarski Kandydaci 2015/16

Post autor: Erick »

Bardziej:
- Ej czytasz coś na jutro na sieminarium z biofizyki?
- Poj***** Cię?!
W tym roku na egzaminie dostaliśmy te same arkusze co były w zeszłym roku, nie mówię nawet o pytaniach, ale o kartkach z pytaniami Nawet zagięcia były na stronach i maźnięcia ołówkiem.
merciness
Posty: 58
Rejestracja: 6 wrz 2014, o 19:09

Re: ŚUM Kierunek Lekarski Kandydaci 2015/16

Post autor: merciness »

W mojej grupie to zawsze nikt nic nie czyta, nikt się niczego nie uczyl a jak przyjdzie co do czego to nie dopuszczą cie do słowa na zajeciach. (a z biofiz zeby miec zaliczone seminarium trzeba się chociaż raz zgłosić i cos na temat powiedziec). No cudowne objawienia mają! gt.<

Awatar użytkownika
terrible_justyna
Posty: 630
Rejestracja: 13 lip 2012, o 18:41

[Link] ŚUM Kierunek Lekarski Kandydaci 2015/16

Post autor: terrible_justyna »

nodame, jak zacznie się rok akademicki to podejdź do dziekanatu, wypiszą Ci stosowne zaświadczenie. Potwierdzenie dostania się, które wysyłają listownie, nie ma mocy prawnej, tylko informacyjną

Sari, zawsze możesz ubiegać się o akademik (POLECAM ATMOSFERĘ ), a jak się dostaniesz gdzie indziej to po prostu zrezygnować. To nic nie kosztuje, a masz zapewniony dach nad głową. Piszesz o stomie- ona ma ten sam akademik co lek w Zabrzu, dla pierwszaków to akademik na Rokitnicy

A jeśli ktoś ma pytania co do wyższych lat w Zabrzu chętnie na nie odpowiem Właśnie wybieram się na 4 rok

PS. Stary wątek, sprzed 2 lat, ale w sumie to niewiele się zmieniło : wydzial-lekarski-w-zabrzu-vt52759.htm
Awatar użytkownika
neuro
Posty: 61
Rejestracja: 17 wrz 2010, o 13:20

Re: ŚUM Kierunek Lekarski Kandydaci 2015/16

Post autor: neuro »

terrible_justyna,

klepsien Ty mieszkałaś w aka?

btw. nie robicie jakiegoś spotkania integracyjno-zapoznawczego przed rozpoczeciem roku?
napiłbym się :p
Awatar użytkownika
Szkliwiony
Posty: 61
Rejestracja: 27 maja 2013, o 21:42

Re: ŚUM Kierunek Lekarski Kandydaci 2015/16

Post autor: Szkliwiony »

Ciężko będzie zrobić wspólne spotkanie na co najmniej dwieście osób tak, aby każdy zapoznał się z każdym.
Na grupie pojawiła się informacja od samorządu o imprezie integracyjnej dla Zabrza na początku października. Jak będzie z Katowicami, tego nie wiem.

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości