ŚUM Kierunek Lekarski Kandydaci 2015/16

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
Dellarin
Posty: 256
Rejestracja: 14 gru 2012, o 15:41

Re: ŚUM Kierunek Lekarski Kandydaci 2015/16

Post autor: Dellarin »

bajologi, to nie jest tak, że uczelnia sobie z góry zakłada i narzuca próg z biologii w stylu w tym roku będzie 80% i jak masz mniej to sie nie dostaniesz tylko próg się kształtuje na podstawie ilości kandydatów i ich wyników. Na liście rankingowej są ludzie uszeregowani kolejno wg malejącej sumarycznej liczby punktów (czyli bio+chemia/fizyka/matma) i tak jakby w każdym zakresie jednakowej sumarycznej liczby punktów są uszeregowani zgodnie z malejącym wynikiem z biologii. Jak będzie pierwsza lista to zobaczysz to tak bardziej naocznie.
Myślę, że jeśli masz takie wyniki jak piszesz to nie powinnaś mieć problemu się dostać, bo ten wynik z biologii jest generalnie ważny dla osób, które są na końcówce danej listy rankingowej. Może z 3-ej lub 4-ej listy wskoczysz.
Jednorożec, raczej 75% to niższy wynik z biologii. Pamiętam jak rok temu przewijałam listę w dół i w dół i w dół, żeby siebie odnaleźć i to się tak ciągnęło i ciągnęło a miałam 85%.
bajologi
Posty: 29
Rejestracja: 17 sty 2013, o 19:48

Re: ŚUM Kierunek Lekarski Kandydaci 2015/16

Post autor: bajologi »

Dellarin, dziękuję bardzo za odpowiedź. Już rozumiem o co z tym chodzi Pozdrawiam i życzę powodzenia
Awatar użytkownika
bezglutenowa
Posty: 92
Rejestracja: 3 lut 2014, o 18:56

Re: ŚUM Kierunek Lekarski Kandydaci 2015/16

Post autor: bezglutenowa »

wilczusiek1 pisze:Próg Katowice 166 pkt. (z wysoką biologią)
Oby się sprawdziły

Jak obstawiacie, na mniej więcej którą listę załapać będzie się można ze 170 pkt (o ile w ogóle się uda)? Bo kupiłam już bilety na samolot akurat w ostatnim tygodniu lipca.
xwodniczkax
Posty: 69
Rejestracja: 11 lip 2014, o 14:23

Re: ŚUM Kierunek Lekarski Kandydaci 2015/16

Post autor: xwodniczkax »

Ogólnie troszkę wysokie są te prognozy, łudziłam się, że może jakoś nie podskoczy, ale ze 170 na Zabrze powinnam być spokojna.
bezglutenowa, nie mam pojęcia kiedy, w tamtym roku 170 weszło 24 lipca, teraz może troszkę później.
Awatar użytkownika
wilczusiek1
Posty: 21
Rejestracja: 21 wrz 2014, o 18:16

Re: ŚUM Kierunek Lekarski Kandydaci 2015/16

Post autor: wilczusiek1 »

Rok temu próg punktowy pierwszej listy wynosił 175 pkt a ostatniej 165, Jeżeli w tym roku ma wzrosnąć o max 2 pkt to próg punktowy pierwszej listy będzie oscylował wokoło 177 pkt.
Awatar użytkownika
wilczusiek1
Posty: 21
Rejestracja: 21 wrz 2014, o 18:16

Re: ŚUM Kierunek Lekarski Kandydaci 2015/16

Post autor: wilczusiek1 »

A dodaliście swoje zdjęcie na rekrutacje do śum? Jakie musi to być zdjęcie ?do dowodu?
I do kiedy trzeba te zdjęcia dodawać?
Awatar użytkownika
Calvin
Posty: 70
Rejestracja: 2 mar 2013, o 15:56

Re: ŚUM Kierunek Lekarski Kandydaci 2015/16

Post autor: Calvin »

bezglutenowa pisze:Jak obstawiacie, na mniej więcej którą listę załapać będzie się można ze 170 pkt (o ile w ogóle się uda)? Bo kupiłam już bilety na samolot akurat w ostatnim tygodniu lipca.
Jak znajde kule wróżbiarską to ci powiem
kasiaaaaa
Posty: 8
Rejestracja: 3 lip 2015, o 19:18

Re: ŚUM Kierunek Lekarski Kandydaci 2015/16

Post autor: kasiaaaaa »

Hej :3. Bardzo chciałabym iść na lek do Zabrza, po przeczytaniu forum na medycynę.pl jestem przerażona poważnie (lubię panikowac) . Czy myślicie że z 174(87) dostanę się w lipcu , czy kiedykolwiek

Awatar użytkownika
cyklopropan
Posty: 12
Rejestracja: 1 lip 2015, o 12:22

Re: ŚUM Kierunek Lekarski Kandydaci 2015/16

Post autor: cyklopropan »

kasiaa pisze:Hej :3. Bardzo chciałabym iść na lek do Zabrza, po przeczytaniu forum na medycynę.pl jestem przerażona poważnie (lubię panikowac) . Czy myślicie że z 174(87) dostanę się w lipcu , czy kiedykolwiek

Oczywiście się dostaniesz! Najprawdopodobniej z pierwszej lub drugiej listy w pierwszej połowie lipca
Awatar użytkownika
Dellarin
Posty: 256
Rejestracja: 14 gru 2012, o 15:41

Re: ŚUM Kierunek Lekarski Kandydaci 2015/16

Post autor: Dellarin »

kasiaa, seriously? Czy to jakiś troll? Marne szanse, żebyś się dostała, lepiej zainwestuj w nowe zbiory zadań i przygotuj się psychicznie do poprawy matury.
Awatar użytkownika
Lactobacillus
Posty: 6
Rejestracja: 2 lip 2015, o 10:20

Re: ŚUM Kierunek Lekarski Kandydaci 2015/16

Post autor: Lactobacillus »

wilczusiek1 pisze:A dodaliście swoje zdjęcie na rekrutacje do śum? Jakie musi to być zdjęcie ?do dowodu?
I do kiedy trzeba te zdjęcia dodawać?
Też jestem ciekawa, bo nie znalazłam żadnej konkretnej informacji co do zdjęcia ja dodałam zwykłe, dowodowe z profilu z odsłoniętym lewym uchem. Mam nadzieję, że będzie w porządku, nie mam zamiaru wydawać kolejnych pieniędzy na głupie zdjęcia
kasiaaaaa
Posty: 8
Rejestracja: 3 lip 2015, o 19:18

Re: ŚUM Kierunek Lekarski Kandydaci 2015/16

Post autor: kasiaaaaa »

Dellarin pisze:kasiaa, seriously? Czy to jakiś troll? Marne szanse, żebyś się dostała, lepiej zainwestuj w nowe zbiory zadań i przygotuj się psychicznie do poprawy matury.
. Nie troll. Schizy dostaję jak czytam ile ludzi ma po 95%. Rok siedziałam nad chemią w domu i mało się udzielalam . Muszę poszukać jakiegoś zajęcia

Awatar użytkownika
Dellarin
Posty: 256
Rejestracja: 14 gru 2012, o 15:41

Re: ŚUM Kierunek Lekarski Kandydaci 2015/16

Post autor: Dellarin »

Lactobacillus, też mam zdjęcie z odsłoniętym lewym uchem, takie standardowe do legitymacji studenckiej - tak powiedziałam u fotografa Wytyczne są co do rozmiarów i że kolorowe i potem 3 szt w formie papierowej, ale więcej info ni ma. Spokojnie, chyba nas nie odrzucą z powodu zdjęcia nie takiego chyba, że odrzucają z powodu koloru włosów to wtedy mam problem huahaha xd
kasiaa, wyluzuj, po prostu ludzie co mają fajne wyniki to się chwalą, ewentualnie piszą osoby co mają wyniki na pograniczu, a Ci co napisali kiepsko nic nie piszą, bo nie mają się czym chwalić, stąd wrażenie, że WSZYSCY napisali perfekcyjnie. Co roku tak jest, bez paniki. Relax, take it easy Za tydzień w piątek pierwsza lista, nie mogę się doczekać!
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 90 gości