ŚUM lek-dent - wszystko co kandydat wiedzieć powinien

Jak dostać się na stomatologię, które uczelnie są najlepsze, ile muszę mieć punktów, jakie są zasady rekrutacji na studia medyczne. Wszystko co dotyczy stomatologii na studiach i w pracy zawodowej.
Awatar użytkownika
mrsdavis
Posty: 1443
Rejestracja: 27 sie 2012, o 20:12

Re: lek-dent- wszystko co kandydat wiedzieć powinien

Post autor: mrsdavis »

khaleesi pisze:Gdzie znajduje się rozpiska potrzebnych książek? Można wypożyczyć większość książek z biblioteki, czy trzeba kupować?
Większość można wypożyczyć. Rozpiski znajdują się indywidualnie dla każdej katedry, w gablotach. (Postaram się później, gdy wrócę do domu, przygotować rozpiskę literatury na każdy z przedmiotów.)
Awatar użytkownika
mrsdavis
Posty: 1443
Rejestracja: 27 sie 2012, o 20:12

Re: lek-dent- wszystko co kandydat wiedzieć powinien

Post autor: mrsdavis »

PatrycjaW94 pisze:A duże dłonie bardzo utrudniają pracę?
Duże nie muszą być lewe
Awatar użytkownika
PatrycjaW94
Posty: 265
Rejestracja: 13 lip 2012, o 14:28

Re: lek-dent- wszystko co kandydat wiedzieć powinien

Post autor: PatrycjaW94 »

mrsdavis pisze:Duże nie muszą być lewe
Pytam, bo kiedyś gdzieś u dentysty usłyszałam o koledze mojej dentystki, który właśnie przez duże dłonie nie tyka się leczenia kanałowego na zębach powyżej czwórek.
Awatar użytkownika
mrsdavis
Posty: 1443
Rejestracja: 27 sie 2012, o 20:12

Re: lek-dent- wszystko co kandydat wiedzieć powinien

Post autor: mrsdavis »

LITERATURA

Histologia:
Książki nie są specjalnie wymagane, można ewentualnie wypożyczyć/ kupić Wheatera ("Histologia. Podręcznik i atlas"). Cała wiedza bazuje na skrypcie uczelnianym i notatkach z wykładów.

Biofizyka:

Biologia:
Podstawy genetyki dla studentów i lekarzy - Drewa, Ferenc
Zarys parazytologii lekarskiej - Kadłubowski
Parazytologia i akaroentomologia medyczna - Deryło


Informatyka:
Informatyka medyczna - Robert Rudowski

Zdrowie publiczne i stomatologia społeczna:
Higiena epidemiologia i zdrowie publiczne naszej pani Profesor, kierownik Katedry. Do pobrania w internecie.

Chemia:
Wystarczające i konieczne są skrypty, o których pisałam.

Protetyka:
Modelarstwo i rysunek w protetyce stomatologicznej - Krocin

Materiałoznawstwo:
Ja osobiście korzystałam z Materiałów stomatologicznych - Powers, Wataha, do wypożyczenia w bibliotece.

Anatomia:
Wypowiadałam się co do atlasu i książek. Ja osobiście korzystałam z Narkiewicza (można wypożyczyć) i bardzo go chwalę, jednak tutaj panuje dowolność.
bialaroza
Posty: 274
Rejestracja: 26 wrz 2008, o 15:54

Re: lek-dent- wszystko co kandydat wiedzieć powinien

Post autor: bialaroza »

mrsdavis baardzo dziękuję za wszystkie informacje, podziwiam za dobre chęci i czas nam poświęcany
konda
Posty: 28
Rejestracja: 14 cze 2012, o 15:29

Re: lek-dent- wszystko co kandydat wiedzieć powinien

Post autor: konda »

Z tą obecnością na wykładach bym nie przesadzał. Jeśli chcecie mieć więcej czasu dla siebie to odpuście je sobie. Są co prawda wykłady z ważneijszych przedmiotow typu histo, ale zawsze znajdzie się ktoś kto użyczy notatek lub ewentualnie zdobędziecie je z poprzednich lat. Oczywiście jeśli chcecie mięć piątki i walczyc o stypednium to nie słuchac mnie!

Hitem był przedmiot prawo i etyka w stomatologii. Chyba z 20h wykładów, nie wiem czy ktoś się pojawił na tym, a zaliczenie dostał każdy. Taki przedmiot widmo :p

PS. W życiu bym nie powiedział ze z socjo byly jakiegolwiek wyklady
Awatar użytkownika
Ketimun
Posty: 25
Rejestracja: 5 lip 2014, o 12:42

Re: lek-dent- wszystko co kandydat wiedzieć powinien

Post autor: Ketimun »

A ja mam pytanie co do przygotowywania prezentacji. Chodzi o wygłaszanie prezentacji z pamięci czy puszczenie poprostu z laptopa z PowerPointa?
Awatar użytkownika
mrsdavis
Posty: 1443
Rejestracja: 27 sie 2012, o 20:12

Re: lek-dent- wszystko co kandydat wiedzieć powinien

Post autor: mrsdavis »

konda, cóż. W momencie, gdy byłam jedyną osobą, która zjawiała się na wykładzie, było mi wstyd za cały rok. To prawda, że nie każdy wykład był ciekawy, ale moim zdaniem w ten sposób okazuje się szacunek drugiej osobie.
Rozumiem, że w I semestrze czasu było mało, ale ja osobiście pojawiałam się na każdym wykładzie i skończyłam go ze świetnymi ocenami. Wszystko jest kwestią dobrej organizacji.
konda pisze:PS. W życiu bym nie powiedział ze z socjo byly jakiegolwiek wyklady
Na każdym była lista, którą Pani prowadząca rzetelnie sprawdzała przy wpisywaniu ocen.
konda pisze:Oczywiście jeśli chcecie mięć piątki i walczyc o stypednium to nie słuchac mnie!
Racja, olewusi też sobie na tych studiach radzą.


Ketimun pisze:Chodzi o wygłaszanie prezentacji z pamięci czy puszczenie poprostu z laptopa z PowerPointa?
Były osoby, które czytały tekst zawarty na slajdach. Były osoby, które pierwszy raz w życiu widziały prezentację w momencie, gdy pokazywały ją na zajęciach. Zdały, ale na zwolnienia się nie załapały. Ponadto gdy trafiło się na ćwiczenia z Panią profesor (Mam tutaj na myśli stomatologię społeczną.), można było załapać za takie podejście dwóję i tracić później czas na szukanie jej i poprawianie.
Moim zdaniem lepiej się choć minimalnie przyłożyć i zdobyć zwolnienie z egzaminu ze stomatologii społecznej i zaliczenia ze zdrowia publicznego (obydwa pisemne), bo zwyczajnie nie warto tracić na to czas. A zdarzały się osoby, które miały po dwie poprawki.
Awatar użytkownika
MrBrightside
Posty: 266
Rejestracja: 23 lip 2013, o 18:52

Re: lek-dent- wszystko co kandydat wiedzieć powinien

Post autor: MrBrightside »

Bob Kelso pisze:
mrsdavis pisze:Racja, olewusi też sobie na tych studiach radzą.
Powiedziałbym, że brak potrzeby ciśnięcia pierdół z jakiejś np. histologii żeby mieć 5, to bardziej zdrowy rozsądek niż olewanie.
Take my like, sir!
Średnica pęcherzyka płucnego to przecież elementarna wiedza, bez niej ludzie będą umierać!
Awatar użytkownika
mrsdavis
Posty: 1443
Rejestracja: 27 sie 2012, o 20:12

Re: lek-dent- wszystko co kandydat wiedzieć powinien

Post autor: mrsdavis »

Bob Kelso pisze:brak potrzeby ciśnięcia pierdół z jakiejś np. histologii żeby mieć 5, to bardziej zdrowy rozsądek niż olewanie.
Uderz w stół, nożyce się odezwą. Przecież to jasne, że do wszystkiego trzeba podchodzić ze zdrowym rozsądkiem i znaleźć złoty środek.
Awatar użytkownika
khaleesi
Posty: 11
Rejestracja: 28 cze 2014, o 08:24

Re: lek-dent- wszystko co kandydat wiedzieć powinien

Post autor: khaleesi »

Mam bardzo głupie pytanie(ale ponoć kto pyta nie błądzi ) gdzie można kupić skrypty, o których pisała mrsdavis
Awatar użytkownika
mrsdavis
Posty: 1443
Rejestracja: 27 sie 2012, o 20:12

Re: lek-dent- wszystko co kandydat wiedzieć powinien

Post autor: mrsdavis »

khaleesi, od starszych kolegów- albo kupić używane przez nich, albo uśmiechnąć się i dostać w formie elektronicznej.
Awatar użytkownika
Pani_M
Posty: 418
Rejestracja: 9 lip 2010, o 11:58

Re: lek-dent- wszystko co kandydat wiedzieć powinien

Post autor: Pani_M »

mrsdavis, dobra robota

szkoda że nie ma takiego FAQ dla II rokult
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość