ŚUM - rekrutacja

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Karola909090
Posty: 27
Rejestracja: 16 lut 2009, o 20:46

Re: ŚUM - rekrutacja

Post autor: Karola909090 »

o nie , a ja trochę pospieszyłam sie z rejestracją, i co teraz, mam usunąć konto , czy złożyć nowe? ehhh, wiem moj błąd
Dyzio Marzyciel
Posty: 46
Rejestracja: 21 sie 2008, o 21:18

Re: ŚUM - rekrutacja

Post autor: Dyzio Marzyciel »

jeśli się uda usuń, a jeśli nie skontaktuj się z dziekanatem, z kimś odpowiedzialnym za rekrutację, bo drugiego konta na swoje nazwisko nie utworzysz

[ Dodano: Nie Maj 10, 2009 17:56 ]
powodzenia
Awatar użytkownika
Sephora
Posty: 403
Rejestracja: 13 lut 2009, o 17:26

Re: ŚUM - rekrutacja

Post autor: Sephora »

hej, czy ma ktoś namiary tel. do rekrutacji do Zabrza ( do Katowic jest podany nr) za Chiny nie mogę tego na stronie znaleźc. Może mi na wzrok padło-
Awatar użytkownika
Sephora
Posty: 403
Rejestracja: 13 lut 2009, o 17:26

Re: ŚUM - rekrutacja

Post autor: Sephora »

thanks :*
opium
Posty: 6
Rejestracja: 14 maja 2009, o 16:59

?

Post autor: opium »

mam pytanie, na stronie śum jest napisane ze tegoroczni maturzysci musza sie zarejestrowac w czerwcu, czy to bedzie tylko elektronicznie czy bedzie trzeba tam dostarczyc jakies wstepne dokumenty? wyjezdzam na caly czerwiec za granice i nie wiem wlasnie jak z ta rekrutacja bedzie.
Awatar użytkownika
Sephora
Posty: 403
Rejestracja: 13 lut 2009, o 17:26

Re: ŚUM - rekrutacja

Post autor: Sephora »

dokumenty składasz dopiero po zakwalifikowaniu się na studia, póki co składasz podanie elektroniczne i opłacasz opłatę rekrutacyjną
Firien
Posty: 29
Rejestracja: 28 paź 2007, o 08:44

Re: ŚUM - rekrutacja

Post autor: Firien »

Rejestracja elektroniczna widocznie już jest otwarta

A podobno miało być od 01.06.

[ Dodano: Sro Maj 20, 2009 11:48 ]
Muszę coś uzupełnić. Grzebiąc na stronie ŚUM trafiłam na taką informację:

Informacja dla kandydatów ze „starą” maturą dotycząca terminów rejestracji i egzaminu wstępnego na studia stacjonarne

* 1. Rejestracja elektroniczna od 04.05.2009 do 20.05.2009 (do godz.14.00)
* 2. Termin egzaminu wstępnego 09.06.2009: godz.09:00 – biologia zakres rozszerzony (czas trwania egzaminu 150 minut) godz.14:00 – chemia zakres rozszerzony (czas trwania egzaminu 150 minut)
* 3. Odbiór uzyskanych z egzaminu wstępnego wyników od 30.06.2009- osobiście w Dziekanacie Wydziału Lekarskiego w Katowicach o dokładnym czasie odbioru kandydaci zostaną poinformowani w osobnym komunikacie
* 4. Uzupełnienie wyników z egzaminu wstępnego organizowanego przez uczelnię - po ponownym zalogowaniu przez stronę internetową uczelni – w terminie 30.06.2009 do 06.07.2009 (do godz.24.00)
* 5. Informacje o terminach ogłoszenia listy rankingowej i dokonania wpisu na I rok studiów zostaną podane w terminie późniejszym w osobnym komunikacie

Informacja dla kandydatów z „nową” maturą dotycząca terminów rejestracji i egzaminu wstępnego na studia stacjonarne

* 1. Rejestracja elektroniczna od 01.06.2009-22.06.2009 (do godz.14.00)
* 2. Uzupełnienie wyników z egzaminu maturalnego po ponownym zalogowaniu przez stronę internetową uczelni – w terminie 30.06.2009 do 06.07.2009 (do godz.24.00)
* 3. Informacje o terminach ogłoszenia listy rankingowej i dokonania wpisu na I rok studiów zostaną podane w terminie późniejszym w osobnym komunikacie.



Wynika z tego, że ta rejestracja dotyczy kandydatów zeStarą maturą". A kiedy klikniemy na pole z rejestracją nic takiego nie jest napisane. To jak to z tym jest? Ja dla pewności zarejestruję się dopiero po 01.06, ale trochę to dziwne jak dla mnie.
Awatar użytkownika
vahti
Posty: 1110
Rejestracja: 30 kwie 2009, o 19:46

Re: ŚUM - rekrutacja

Post autor: vahti »

Jak próbowalem rejestrowac sie na stronie białostockiego, nie wiedzialem że nowe matury dopiero od dwudziestego któregoś, to poprostu w którymśtam etapie uzupełniania danych proszą o wybranie matury którą się zdawało, po wybraniu nowa matura pokazuje się błąd że termin rejestracji nie obejmuje tego rodzaju matury, i tyle. Podejrzewam że tu będzie podobnie.
Ash
Posty: 42
Rejestracja: 21 maja 2009, o 10:08

Re: ŚUM - rekrutacja

Post autor: Ash »

Witam
Mam kilka pytań odnośnie rekrutacji na SUM. Nigdy wcześniej nie miałam do czynienia z takimi procedurami. Na większości uniwerków życzą sobie aby wysłać im dokumenty jeszcze zanim zostanie się przyjętym na dany kierunek studiów. Na stronie SUM doczytałam się jednak, że wystarczy tylko się zalogować, uzupełnić wyniki maturalne i oceny ze świadectwa a następnie cierpliwie czekać na ogłoszenie wyników. Dokumenty należy ponoć wysłać dopiero jak zostanie się przyjętym. Czy to wszystko prawda czy ja coś źle zrozumiałam? Jeżeli tak to super. Przynajmniej nie robią tyle problemów co pozostałe uczelnie.
Z góry dziękuję za pomoc
Awatar użytkownika
justina89
Posty: 624
Rejestracja: 19 gru 2008, o 19:22

Re: ŚUM - rekrutacja

Post autor: justina89 »

Ash pisze:Witam
Mam kilka pytań odnośnie rekrutacji na SUM. Nigdy wcześniej nie miałam do czynienia z takimi procedurami. Na większości uniwerków życzą sobie aby wysłać im dokumenty jeszcze zanim zostanie się przyjętym na dany kierunek studiów. Na stronie SUM doczytałam się jednak, że wystarczy tylko się zalogować, uzupełnić wyniki maturalne i oceny ze świadectwa a następnie cierpliwie czekać na ogłoszenie wyników. Dokumenty należy ponoć wysłać dopiero jak zostanie się przyjętym. Czy to wszystko prawda czy ja coś źle zrozumiałam? Jeżeli tak to super. Przynajmniej nie robią tyle problemów co pozostałe uczelnie.
Z góry dziękuję za pomoc
Ash trzeba się zalogować, ale też po zalogowaniu dostarczyć jakieś papiery ( w tym momencie nie pamiętam jakie, na pewno dowód opłaty, zaświadczenie lekarskie). Przynajmniej tak było w tamtym roku, po zalogowaniu, jeszcze przed wynikami matur jeździłam do Katowic.
Ash
Posty: 42
Rejestracja: 21 maja 2009, o 10:08

Re: ŚUM - rekrutacja

Post autor: Ash »

Na ich stronie znalazłam coś takiego odnośnie rekrutacji:

Informacja dla kandydatów z „nową” maturą dotycząca terminów rejestracji i egzaminu wstępnego na studia stacjonarne

* 1. Rejestracja elektroniczna od 01.06.2009-22.06.2009 (do godz.14.00)
* 2. Uzupełnienie wyników z egzaminu maturalnego po ponownym zalogowaniu przez stronę internetową uczelni – w terminie 30.06.2009 do 06.07.2009 (do godz.24.00)
* 3. Informacje o terminach ogłoszenia listy rankingowej i dokonania wpisu na I rok studiów zostaną podane w terminie późniejszym w osobnym komunikacie.

TERMIN ZŁOŻENIA DEKLARACJI I DOKUMENTÓW: 5 DNI OD DNIA OGŁOSZENIA LISTY RANKINGOWEJ (w przypadku I listy rankingowej do 20 LIPCA 2009R. DO GODZ.14:00). NIEDOTRZYMANIE TERMINU WPISU BĘDZIE RÓWNOZNACZNE Z REZYGNACJĄ Z PODJĘCIA STUDIÓW I SPOWODUJE SKREŚLENIE Z LISTY OSÓB ZAKWALIFIKOWANYCH DO PRZYJĘCIA.

KANDYDACI, KTÓRZY UZYSKALI NA LIŚCIE RANKINGOWEJ LOKATĘ MIESZCZĄCĄ SIĘ W LIMICIE PRZYJĘĆ NA DANY KIERUNEK ZOBOWIĄZANI SĄ WRAZ Z DEKLARACJĄ ZŁOŻYĆ NASTĘPUJĄCE DOKUMENTY:

• wydrukowane i własnoręcznie podpisane Podanie o przyjęcie na I rok studiów w roku akademickim 2009/2010
• oryginał świadectwa maturalnego
• dowód uiszczenia opłaty rekrutacyjnej
• poświadczoną przez Uczelnię lub inną instytucję kserokopię dowodu osobistego
• zaświadczenie lekarskie na odpowiednim druku wydane przez lekarza uprawnionego do przeprowadzania badań profilaktycznych stwierdzające brak przeciwwskazań do podjęcia nauki na wybranym kierunku studiów, wzór zaświadczenia będzie umieszczony na stronie: sum.edu.pl
• książeczkę wojskową,w przypadku jej posiadania
• 4 kolorowe zdjęcia (podpisane na odwrocie imieniem i nazwiskiem)
• dowód opłaty za indeks i legitymację studencką- 21 zł
omykowa
Posty: 398
Rejestracja: 15 maja 2009, o 21:03

Re: ŚUM - rekrutacja

Post autor: omykowa »

Dobrze zrozumiałaś Ash W tym roku jest troszkę inaczej
Zarejestrować się możesz już teraz. Od 1.06 (pierwszego czerwca! czyli już niedługo) możesz wysyłać te tzw. elektroniczne podania, a w prakyce po prostu wybierać kierunki, na które chcesz się zapisać i wysyłać przelewy (zdaje się, że po 70 zł za kierunek, to jest napisane na stronie). Potem od 30.06 uzupełnianie wyników matur i czekanie do 13 bądź 14.07 (na stronie można znaleźć 2 wersje, ale myślę, że ten 13 to pomyłka i chodzi o 14) na pierwszą listę (albo dużo dłużej aż do ostatniej hihi ) ). Do 5-ciu dni po odkryciu swojego nazwiska na liście szczęśliwców kombinujesz białą teczkę z w/w zawartością i jedziesz do Zabrza złożyć dokumenty

to oczywiście dla kand. z NOWĄ MATURĄ.
Ash
Posty: 42
Rejestracja: 21 maja 2009, o 10:08

Re: ŚUM - rekrutacja

Post autor: Ash »

Uff No to mnie pocieszyłaś. Jakoś niespecjalnie podobała mi sie wizja podróżowania po całej Polsce z białymi teczkami, a tak to już przynajmniej jedno miejsce mniej (jak mnie przyjmą to z chęcią przyjade ). Napisałaś, że tak jest do Zabrza. Mam nadzieje, że z Katowicami jest tak samo?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 47 gości