ŚUM - rekrutacja

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
micra
Posty: 998
Rejestracja: 1 lip 2012, o 18:57

Re: ŚUM - rekrutacja

Post autor: micra »

nie chce tutaj podważać Twoich słów
ale empatia i podejście do pacjenta nie zależą tylko od uczelni
po ŚUMie też spotkałam przemiłych lekarzy, ze świetnym podejściem do pacjenta
to człowiek decyduje jakim jest dla drugiego człowieka
halidor
Posty: 1519
Rejestracja: 17 lip 2012, o 10:54

Re: ŚUM - rekrutacja

Post autor: halidor »

wszędzie zdarzają się wyjątki
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: ŚUM - rekrutacja

Post autor: randomlogin »

[at]
Smiesznie, bo nie maja do tego prawa - mysle, ze bym sie z nimi poklocil. A co ze wspomianym przeze mnie zaswiadczeniem od lekarza medycyny pracy, jego nie chcieli? Bo z kolei tego maja obowiazek wymagac. W ogole to jest chyba jakies novum tegoroczne, a w kazdym razie niedawne bardzo.

A co do rehabilitacji to przykro mi, ale nie mam pojecia, nie interesuje mnie ta dzialka zupelnie.
halidor
Posty: 1519
Rejestracja: 17 lip 2012, o 10:54

Re: ŚUM - rekrutacja

Post autor: halidor »

dlaczego na Sumie jest najniższy próg w Polsce?
no właśnie dlatego!
Bo to jest państwo w państwie, tam reguły ogólnopolskie nie obowiązują
Macjack
Posty: 47
Rejestracja: 19 sty 2013, o 16:36

Re: ŚUM - rekrutacja

Post autor: Macjack »

Ech, a szykowałem się i chciałem własnie na tą specjalizacje za 6 lat się wybrać. Z tego co tu piszecie to jakaś sodoma i gomora na tym ŚUMie. Nie da się jakoś po cichu przetrwać tych studiów bez konfliktów z doktorami i profesorami?
halidor
Posty: 1519
Rejestracja: 17 lip 2012, o 10:54

Re: ŚUM - rekrutacja

Post autor: halidor »

wszystko zależy na jakiego asystenta się trafi a tak poza tym to ZOSTAŁO 106 dni do matury
Macjack
Posty: 47
Rejestracja: 19 sty 2013, o 16:36

Re: ŚUM - rekrutacja

Post autor: Macjack »

Ja mam zdaną, więc się nie boję. Jedynie wybrać tą uczelnie i kierunek Bo jak 173 nie wystarczy to najwyżej na stomatologie
halidor
Posty: 1519
Rejestracja: 17 lip 2012, o 10:54

Re: ŚUM - rekrutacja

Post autor: halidor »

na pewno Ci wystarczy, nie martw się , głowa do góry i podejmij dobrą decyzję, żebys nie żałował
Awatar użytkownika
Izuzet
Posty: 917
Rejestracja: 5 wrz 2009, o 13:28

Re: ŚUM - rekrutacja

Post autor: Izuzet »

Dlaczego na ŚUM jest najniższy próg w Polsce? BO TO DWA WYDZIAŁY! Dwa razy więcej ludzi przyjmują niż np. Lublin za raz i ot cała historyja wyjaśniona. Jakby w Warszawie od razu brali 550 osób to próg byłby podobny. Generalnie progi są wszędzie podobne, bo 90% ludzi z pierwszej listy na dowolnie wybranych dwóch uczelniach to ci sami ludzie, przecież składa się papiery wszędzie. A Macjack 173 punkty wystarczyłyby Ci w tym roku wszędzie, ale w przyszłym nie wiadomo - progi raz rosną, raz spadają.

A co do Zabrza i Katowic. Ja Zabrze lubię, nie znam żadnych asystentów z biologii, którzy drą się na studentów i nie zaliczają ćwiczeń (?!?!), nie znam drącej się na studentów pani z dziekanatu (obecnie Pani z dziekanatu przyjmuje skany/zdjęcia książeczek zdrowia, szczepień i innych dokumentów mailem.) , generalnie jak czytam niektóre wypowiedzi to zastanawiam się, czy jest jakieś inne Zabrze w Polsce, w którym się to wszystko dzieje. A podkreślam, że ja tu STUDIUJĘ. Kochani moi drodzy koledzy z ŚUM, poważnie tak u nas jest źle? I jeszcze. Zabrze nie jest podległe Katowicom, to odrębny wydział, a w praktyce prawie jak odrębna uczelnia. I żaden student z Zabrza nie orientuje się za dobrze w Katowicach i odwrotnie. I to normalne, bo dzieli nas inna kadra, inne budynki, inne miasto. Tylko ŚUM ten sam.


EDIT: I jak tam Wam nie pasuje ŚUM. To możecie zrezygnować, jeszcze nikt nie będzie Was ścigał z urzędu.
halidor
Posty: 1519
Rejestracja: 17 lip 2012, o 10:54

Re: ŚUM - rekrutacja

Post autor: halidor »

wszystko zależy od stopnia trudności matury, ale jak do tej pory w 2012 były chyba najwyższe progi? może się mylę ale 173 to wynik, który pozwala patrzeć na rekrutację z optymizmem.
Awatar użytkownika
Izuzet
Posty: 917
Rejestracja: 5 wrz 2009, o 13:28

Re: ŚUM - rekrutacja

Post autor: Izuzet »

Jasne ] Ale nie ma pewności, czy w tym roku też będzie to druga rekrutacja. Zobaczymy jaka będzie matura ]
halidor
Posty: 1519
Rejestracja: 17 lip 2012, o 10:54

Re: ŚUM - rekrutacja

Post autor: halidor »

to druga? co masz na myśli?
Awatar użytkownika
Izuzet
Posty: 917
Rejestracja: 5 wrz 2009, o 13:28

Re: ŚUM - rekrutacja

Post autor: Izuzet »

druga lista ]
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 59 gości