ŚUM - rekrutacja

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
lith
Posty: 3117
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 22:49

Re: ŚUM - rekrutacja

Post autor: lith »

[at]
Akurat 100% frekwencja na studiach to nic nadzwyczajnego co można spotkać tylko na SUMie. U nas też jest to raczej standard. i w sumie teraz nawet to nie wydaje się dziwne.

[at]
Zależy od przedmiotu, czasami na coś wpływają, zazwyczaj muszą być po prostu zaliczone, żeby w ogóle być dopuszczonym do zaliczenia/ egzaminu. A na niektórych wystarczy obecność.
poconazwa
Posty: 29
Rejestracja: 13 sty 2013, o 00:18

Re: ŚUM - rekrutacja

Post autor: poconazwa »

Gerla pisze:poconazwa, z tego co mi wiadomo średnia 4,5 i przedtermin dotyczy tylko biologii
Tak, o biologii mówię. Zresztą dla mnie przedtermin to żaden splendor. I tak trzeba to zdać. Co innego jakby zupełnie odpuścili sobie egzamin dla takich.

lith, to wydaje się dziwne o tyle, że mam prawo do niedyspozycji, a tym samym do nieobecności. Tak jak mówię, w żadnej pracy nie musisz odrabiać zwolnień lekarskich.
lith
Posty: 3117
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 22:49

Re: ŚUM - rekrutacja

Post autor: lith »

Ale studia to nie praca. Masz prawo do niedyspozycji, dlatego zazwyczaj możesz to odrobić (na jednych przedmiotach łatwiej, na innych trudniej). Problemy się zaczynają właśnie jak nie masz możliwości odrobienia zajęć.
Awatar użytkownika
Wendigo
Posty: 1213
Rejestracja: 9 mar 2012, o 11:37

Re: ŚUM - rekrutacja

Post autor: Wendigo »

Niektóre katedry naprawdę przesadzają z tymi zwolnieniami. Kolega z drugiego roku mówi, że brak obecności na jednych ćwiczeniach z biochemii jest równoznaczny z brakiem możliwości podejścia do kolokwium w pierszym terminie, niezależnie od przyczyny absencji, choćby się leżało w szpitalu pod kroplówką.
poconazwa
Posty: 29
Rejestracja: 13 sty 2013, o 00:18

Re: ŚUM - rekrutacja

Post autor: poconazwa »

Właśnie tym bardziej, że to są dopiero studia, a nie praca zwolnienia powinny być honorowane i to bez żadnego odrabiania, bo to nie jest jakiś obóz pracy.
Wendigo, a z tą biochemią to już w ogóle bez komentarza.
Myślę, że niektórzy wykładowcy chcą wzbudzać na siłę autorytet, a tak naprawdę działa to w drugą stronę, bo ja nie mam szacunku dla kogoś takiego kto nie uznaje mojej absencji.
lith
Posty: 3117
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 22:49

Re: ŚUM - rekrutacja

Post autor: lith »

Imo właśnie w porządku jest to, że zwolnienia nie są zazwyczaj potrzebne. Możesz nie przyjść i nikogo nie obchodzi czy byłeś chory, zaspałeś, miałeś kaca, miałeś coś ważnego do załatwienia, czy wydłużyłeś sobie wolne. Ważne, żeby to odrobić i w większości przypadków nikt nie robi problemu.
sineanoj32
Posty: 17
Rejestracja: 9 sie 2012, o 17:23

Re: ŚUM - rekrutacja

Post autor: sineanoj32 »

Patrząc ilu ludzi na tym kierunku ma znajomości, przez które bez problemu zwolnienie lekarskie mogą zdobyć, można jednak zrozumieć skąd ten rygor. W regulaminie biochemii jest Nieobecność na kolokwium lub ćwiczeniach, niezależnie od jej przyczyny nie upoważnia do uzyskania dodatkowego terminu zaliczenia - czyli z danego terminu 2 bez żadnego ale. Z odrabianiem bez zwolnienia też mogą być problemy, bo studentów dużo, katedry starają sie tak zorganizować żeby było sprawiedliwie i równo, a tacy a ja wole jutro z inną grupą wszystko psują tym, którzy np. mimo dwóch innych zaliczeń idą wtedy kiedy mają planowo.

Świetne podejście tak w ogóle ja nie mam szacunku dla kogoś takiego kto nie uznaje mojej absencji". Oni to gdzieś mają czy ich szanujesz czy nie, dopóki zachowujesz się stosownie. Jeśli nie pasuje, to możesz nie przychodzić, poszukać szczęśliwej krainy, gdzie student jest osobą poważaną przez profesorów i docentów nauk medycznych. Rewolucję w tym polu trudno będzie przeprowadzić.
poconazwa
Posty: 29
Rejestracja: 13 sty 2013, o 00:18

Re: ŚUM - rekrutacja

Post autor: poconazwa »

Dobra, ja mówię o poważnej sytuacji, a nie nie było mnie bo miałem kaca". Możesz wpaść pod samochód, możesz mieć pogrzeb w rodzinie, może coś się stać najbliższej Ci osobie. Nie pójdziesz wtedy na durną biochemię, bo nie będziesz w stanie. Proste! No i co, przez tego typu sytuacje rok z głowy? To jest kpina i żenada. Nie chodziło mi o to, że mam mamusie i tatusia lekarza, co tydzień mam lewe zwolnienie", ale w życiu są naprawdę losowe sytuacje, których nie jesteś w stanie przewidzieć i takie nie interesuje mnie to ze strony wykładowcy jest nieludzkie i uczy tym samym nieludzkości przyszłego lekarza. A potem pacjenci mają nie raz problemy typu dlaczego pan czy pani doktor tak się zachowuje". Odpowiedź jest bo tego nauczyła mnie uczelnia".
sineanoj32
Posty: 17
Rejestracja: 9 sie 2012, o 17:23

Re: ŚUM - rekrutacja

Post autor: sineanoj32 »

Żartujesz chyba, to jest podejście w stylu zastrzelił dwanaście osób bo grał w CSa za dużo". Prawda, że to niesprawiedliwe gdy faktycznie coś się stanie, ale zbyt ciężko to ocenić. Ludzie byli zbyt cwani, co pewnie stanowiło 90% przypadków zwolnień i skończyło się dla wszystkich. Ale to dotyczy katedry biochemii, na innych nie ma czegoś takiego z tych co już zwiedziłem. Nie rozmawiajmy o biochemii.
Macjack
Posty: 47
Rejestracja: 19 sty 2013, o 16:36

Re: ŚUM - rekrutacja

Post autor: Macjack »

Jeszcze nie jestem studentem, więc moje zdanie nie ma tu najmniejszego znaczenia, ale chyba nie zgadzam się z tym, że brak jakiejkolwiek wagi zwolnienia, jeśli zawsze masz prawo do zrobienia tych ćwiczeń itp. jest złe. Przecież nawet jak ktoś był chory czy miał problemy prywatne to mimo l4 w pracy i tak musi wykonać swoje zadanie/projekt po powrocie. Tak przynajmniej jest w umowie na zlecenie. Ja tam się ciesze, że jeśli nie będę mógł wpaść na zajęcia to bez żadnego zbędnego komentowania jak to było w liceum dostanę drugi termin i będę miał szanse na podwyższenie mojej końcowej oceny (tak wiem, myślenie typowego kujona).

Mam kolejne pytanie, czy na uniwerku medycznym trzeba przychodzić jakoś specjalnie elegancko ubranym czy można na luzie? Ja zazwyczaj chodzę w dżinsach lub bojówkach i barwionej koszulce, bo u mnie wśród znajomych chodzi legenda", że profesor na historii prawa kazał wyjść studentowi i ubrać się jak należy".
halidor
Posty: 1519
Rejestracja: 17 lip 2012, o 10:54

Re: ŚUM - rekrutacja

Post autor: halidor »

i słusznie, odpowiedni ubiór prawnika to podstawa, im szybciej będzie miał ten nawyk we krwi tym lepiej, to oznaka szacunku
Awatar użytkownika
Selene93
Posty: 216
Rejestracja: 16 mar 2011, o 18:16

Re: ŚUM - rekrutacja

Post autor: Selene93 »

Omg, to może ja zacznę na histo chodzić we stetoskopem i szpitalnych białych chodaczkach - żebym szybciej miała ten nawyk we krwi.

Macjack - na każdym kierunku, na każdej uczelni możesz ubierać się jak tylko zechcesz q: Ew. na niektóre zajęcia na to fartuch. Chociaż jestem w stanie uwierzyć w to, że gdzieś jakiś profesor starej daty, najprawdopodobniej żyjący na co dzień w równoległym wszechświecie, kazał komuś wyjść, bo mu się jego strój nie spodobał
halidor
Posty: 1519
Rejestracja: 17 lip 2012, o 10:54

Re: ŚUM - rekrutacja

Post autor: halidor »

wydawało mi się ze piszemy o prawnikach
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 31 gości