ŚUM - rekrutacja

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
szluwka
Posty: 256
Rejestracja: 5 paź 2012, o 12:19

Re: ŚUM - rekrutacja

Post autor: szluwka »

A co do lekarza - nie zebym tam szedl, ale ileeeees stron wczesniej w tym watku doszli do wniosku, ze owszem, jest zmiana i w tym roku lekarz jest po zakwalifikowaniu.
o, to byłoby świetnie, tylko jak to teraz będzie wyglądać? Parę dni na oddanie papierów, czyli tylko parę dni na badania?
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: ŚUM - rekrutacja

Post autor: randomlogin »

szluwka, Nie, badania trzeba bedzie po prostu doniesc, bodaj przed poczatkiem roku - mnie pamiec moze co do szczegolow zawodzic, ale to jest i u nich na stronie, i tu w watku gdzies (choc mysle, ze prosciej bedzie znalezc na stronie).

miki3_12, zdjecia w Lublinie - nie mam zielonego pojecia.
Awatar użytkownika
Dellarin
Posty: 256
Rejestracja: 14 gru 2012, o 15:41

Re: ŚUM - rekrutacja

Post autor: Dellarin »

Dołączam się do wątku )
Startuję na SUM najlepiej do Zabrza. Jestem z Bytomia, to koło Zabrza, więc mnie tam nie straszne jakieś obskurne budynki, grunt to się dostać!
Zastanawiam się nad tym, czy logować się już (bo teoretycznie już można) i wpłacać im kasę, czy poczekać do tego 28 czerwca, bo skoro można do 3 lipca to niby można. Nie wiem ile zdobędę punktów, bo biola sądzę, że spoko spoko, a chemia, już nieco mniej spoko, więc takie mam wahania bo niby 70 zł piechotą nie chodzi, ale z drugiej strony może lepiej już wiedzieć, że mam tam konto zweryfikowane i kasa im wpłynęłatakie oto roztereczki
plecha
Posty: 103
Rejestracja: 27 lip 2010, o 22:05

Re: ŚUM - rekrutacja

Post autor: plecha »

Czy ktoś się orientuje, czy można do rejestracji dać zdjęcie nie takie jak do dowodu (profil), a takie jak do paszportu (centralnie)? Mam to drugie, nie mogę znaleźć nigdzie tych dowodowych, a szkoda mi wydawać pieniądze na robienie kolejnych jeśli nie ma takiej potrzeby.
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: ŚUM - rekrutacja

Post autor: randomlogin »

Legitymacja studencka jest normalnym dokumentem (bardziej, niz taka np legitymacja szkolna) - z konkretnymi formalnymi wymogami dotyczacymi tego, co ma sie na niej znalezc. To jest troche jak pytanie czy moge dac zdjecie paszportowe do dowodu? albo dowodowe do paszportu?. Moze jak takie wgrasz to przejdzie jesli sie nie beda przygladac, przeciez nie maluja tego na tych legitkach recznie - ale mozesz tez sobie narobic problemow checia zaoszczedzenia 10zl.
plecha
Posty: 103
Rejestracja: 27 lip 2010, o 22:05

Re: ŚUM - rekrutacja

Post autor: plecha »

randomlogin pisze:Legitymacja studencka jest normalnym dokumentem (bardziej, niz taka np legitymacja szkolna) - z konkretnymi formalnymi wymogami dotyczacymi tego, co ma sie na niej znalezc. To jest troche jak pytanie czy moge dac zdjecie paszportowe do dowodu? albo dowodowe do paszportu?. Moze jak takie wgrasz to przejdzie jesli sie nie beda przygladac, przeciez nie maluja tego na tych legitkach recznie - ale mozesz tez sobie narobic problemow checia zaoszczedzenia 10zl.

"Wymagania odnośnie zdjęcia – pionowe, format JPG, minimalna rozdzielczość 72 dpi, rozmiar 236×295 px , rozmiar najwyżej 0.5 MB."

To akurat ze strony GUMedu. Informacja ta nie zawiera jakiś szczegółów, stąd moje pytanie. Cieszę się, że jest to dla Ciebie tak oczywiste, aczkolwiek dla mnie nie.
Ostatnio zmieniony 31 maja 2013, o 11:39 przez plecha, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
KatarzynaZSDM
Posty: 644
Rejestracja: 11 kwie 2013, o 12:52

Re: ŚUM - rekrutacja

Post autor: KatarzynaZSDM »

W Lublinie wymagają takiego jak do dowodu.

Awatar użytkownika
Izuzet
Posty: 917
Rejestracja: 5 wrz 2009, o 13:28

Re: ŚUM - rekrutacja

Post autor: Izuzet »

plecha, trzeba dać dowodowe ]
Winn
Posty: 7
Rejestracja: 24 lis 2012, o 22:21

Re: ŚUM - rekrutacja

Post autor: Winn »

Na który wydział jest się łatwiej dostać, lek w Kato czy w Zabrzu? Przewidujecie spadek czy wzrost progu punktowego na tych uczelniach ?
Wybaczcie, ale nie mam energii czytać ponad 300 stron tego tematu liczę na odpowiedź, dzięki z góry.
Awatar użytkownika
Izuzet
Posty: 917
Rejestracja: 5 wrz 2009, o 13:28

Re: ŚUM - rekrutacja

Post autor: Izuzet »

Winn, na oba wydziały jest ta sama rekrutacja, więc nie ma w ogóle mowy o czymś takim, że się na jakiś łatwiej dostać ] Po prostu uczelnia wybiera próg, odcina listę, patrzy kto jest i przypisuje wydziały zgodnie z wyborami kandydatów ]

Ja myślę, że w tym roku skoczy znowu do góry ]
Winn
Posty: 7
Rejestracja: 24 lis 2012, o 22:21

Re: ŚUM - rekrutacja

Post autor: Winn »

Okej dzięki A jeśli się okaże, że na Zabrze jest dużo więcej ludzi chętnych, to skończy się to tak że przyjmą tyle ile mają miejsc a reszte przeniosą do kato czy po prostu się nie dostaną?

Chodzi mi o to czy ze względu na mój wybór mogę się nie dostać pomimo że będę miał większy wynik niż ostatnia osoba składająca do katowic ale jednak wybrałem zabrze i tu byli mocniejsi kandydaci ?
miki3_12

Re: ŚUM - rekrutacja

Post autor: miki3_12 »

KatarzynaZSDM pisze:W Lublinie wymagają takiego jak do dowodu.

tak? czyli normalne, papierowe zdjecie jak do dowodu?
bo na stronie pisze to samo, co napisala plecha, wiec nie za bardzo rozumiem jak papierowe zdjecie moze miec format .jpg.
Awatar użytkownika
Izuzet
Posty: 917
Rejestracja: 5 wrz 2009, o 13:28

Re: ŚUM - rekrutacja

Post autor: Izuzet »

Winn, nie, próg punktowy jest powiedzmy 180, odcina się ostatnią osobę z liczbą punktów 180 i to jest grupa szczęśliwych studentów. I potem system przyporządkowuje Zabrze i Katowice, na początku zgodnie z wyborem kandydata, potem jak się miejsca skończą w Zabrzu to przerzucają do Katowic.

miki3_12, bierzesz zdjęcie papierowe, wsadzasz w skaner, skanujesz i masz w jpg. Albo pana fotografa prosisz, żeby Ci dał od razu w jpg na jakimś nośniku.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 65 gości