ŚUM - rekrutacja

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
miki3_12

Re: ŚUM - rekrutacja

Post autor: miki3_12 »

lokon pisze:
sylwia1508 pisze:
No wiesz głupie pytanie, głupia odpowiedz. Sluchaj farmacja a lekarski to sa dwa zupelnie rozne kierunki, na ktorych realizowane sa rozne przedmioty, ktore sie nie pokrywaja, nie wiem czy farmacja ma wogole np anatomie - niech ktos z farmacji sie wypowie, a ten przedmiot jest zawsze na pierwszym roku lekarskiego. Bardzo smieszne, bo bardzo mnie bawia mnie tacy kombinatorzy.
Mnie z kolei bawią tacy nadgorliwcy, którzy mając zaliczone nawet jakieś pierdoły jak wf, bhp, informatykę i tak dalej, nawet nie próbują zapytać o to czy by im ich nie przepisano i chodzą na to jeszcze raz. Prawdą jest że farma i lek to zupełnie inne kierunki i przedmiotów tak zwanych kierunkowych nie przepiszą, ale zapytać zawsze można. I uwaga, w Zabrzu byłem świadkiem jak dziewczyna z Krakowa miała przepisaną biofizykę i to nie z leku w Krakowie tylko z jakiegoś kierunku na UJocie. Nawet sam guru biofizyki z Zabrza się na to zgodził więc próbować zawsze można. Kombinowaniem tego nie nazwę.
dzieki za odp.
________

Re: ŚUM - rekrutacja

Post autor: ________ »

lokon pisze: Mnie z kolei bawią tacy nadgorliwcy, którzy mając zaliczone nawet jakieś pierdoły jak wf, bhp, informatykę i tak dalej, nawet nie próbują zapytać o to czy by im ich nie przepisano i chodzą na to jeszcze raz. Prawdą jest że farma i lek to zupełnie inne kierunki i przedmiotów tak zwanych kierunkowych nie przepiszą, ale zapytać zawsze można. I uwaga, w Zabrzu byłem świadkiem jak dziewczyna z Krakowa miała przepisaną biofizykę i to nie z leku w Krakowie tylko z jakiegoś kierunku na UJocie. Nawet sam guru biofizyki z Zabrza się na to zgodził więc próbować zawsze można. Kombinowaniem tego nie nazwę.
Lokon, doczytaj cala wczesniejsza strone, ten czlowiek pytał sie, czy jest mozliwosc przeniesienia sie po pierwszym roku farmacji na drugi rok lekarskiego, stad moj post o kombinowaniu. Ale who cares, niech probuje.

miki3_12

Re: ŚUM - rekrutacja

Post autor: miki3_12 »

sylwia1508 pisze:
lokon pisze: Mnie z kolei bawią tacy nadgorliwcy, którzy mając zaliczone nawet jakieś pierdoły jak wf, bhp, informatykę i tak dalej, nawet nie próbują zapytać o to czy by im ich nie przepisano i chodzą na to jeszcze raz. Prawdą jest że farma i lek to zupełnie inne kierunki i przedmiotów tak zwanych kierunkowych nie przepiszą, ale zapytać zawsze można. I uwaga, w Zabrzu byłem świadkiem jak dziewczyna z Krakowa miała przepisaną biofizykę i to nie z leku w Krakowie tylko z jakiegoś kierunku na UJocie. Nawet sam guru biofizyki z Zabrza się na to zgodził więc próbować zawsze można. Kombinowaniem tego nie nazwę.
Lokon, doczytaj cala wczesniejsza strone, ten czlowiek pytał sie, czy jest mozliwosc przeniesienia sie po pierwszym roku farmacji na drugi rok lekarskiego, stad moj post o kombinowaniu. Ale who cares, niech probuje.

jak czytam te twoje wpisy to mi slabo.
niby jak moge probowac jak niecale 2 miechy temu skonczylem LO i nawet nie wiem czy na farme sie dostane.
Boze, forum jest po to aby pytac i pomagac innym.
jesli ci nie pasuje, to usun konto.
________

Re: ŚUM - rekrutacja

Post autor: ________ »

miki3_12 pisze:wie ktos moze, czy jest mozliwosc przepisania sie po roku farmy na medycyne? ale nie od pocztku, tylko od razu na 2 rok medycyny?
Czemu mam usunać konto? Troche samoswiadomosci czlowieku, zadajesz badz co badz absurdalne pytanie na ogolnodostepnym forum, odpowiedzialam na Twoje pytanie, ze sie nie da. Jak ci nie pasuja odpowiedzi innych uzytkownikow ktore nie sa po Twojej mysli to moze usun konto?
Pozdrawiam!
Ostatnio zmieniony 5 cze 2013, o 23:18 przez ________, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Izuzet
Posty: 917
Rejestracja: 5 wrz 2009, o 13:28

Re: ŚUM - rekrutacja

Post autor: Izuzet »

miki3_12, nie da się przepisać po pierwszym roku farmacji na drugi rok lekarskiego, gdyż są inne programy nauczania ] Można przepisywać pewne przedmioty. Ale póki nie wiesz czy się dostaniesz, to mierz wysoko w lekarski, może nie będzie trzeba nic kombinować ]

A co do głupich pytań, to bawią mnie pytania, czy jak mam tyle i tyle punktów to się dostanę. Hym, niechaj spojrzę w moją magiczną kulę, tak, wygląda na to że tak XD
miki3_12

Re: ŚUM - rekrutacja

Post autor: miki3_12 »

sylwia1508 pisze:
miki3_12 pisze:wie ktos moze, czy jest mozliwosc przepisania sie po roku farmy na medycyne? ale nie od pocztku, tylko od razu na 2 rok medycyny?
Czemu mam usunać konto? Troche samoswiadomosci czlowieku, zadajesz badz co badz absurdalne pytanie na ogolnodostepnym forum, odpowiedzialam na Twoje pytanie, ze sie nie da. Jak ci nie pasuja odpowiedzi innych uzytkownikow ktore nie sa po Twojej mysli to moze usun konto?
Pozdrawiam!
problem w tym, ze mi nie odpowiedzialas, za to moje pytanie wydalo ci sie smieszne, a ja zupelnie nie rozumiem dlaczego.

widocznie nie ma na swiecie drugiego czlowieka, rownie madrego co ty, ktoryby wszystko wiedzial.
maria33
Posty: 45
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 11:40

Re: ŚUM - rekrutacja

Post autor: maria33 »

miki - wie ktos moze, czy jest mozliwosc przepisania sie po roku farmy na medycyne? ale nie od pocztku, tylko od razu na 2 rok medycyny?

Nie ma takiej możliwości możesz iść na 1 rok lekarskiego jak się dostaniesz w rekrutacji i może coś przepiszą zależy do prowadzacego i wielu wielu rzeczy. Wystarczy wejść na stronę uczelni gdzie chcesz studiować lekarski zobaczyć program studiów i porównać z farmacją Musi się zgadzać ilość godz. , ects pokrywać program ćwiczeń a jeżeli to wszystko ci się zgodzi to może przepiszą. ja byłam rok na biotechnologii medycznej na tej samej uczelni i nawet wf mi nie przepisali . Mogłam tylko nie chodzić na laboratorum z chemii ale na ćwiczenia wykłady i zaliczenia już tak o egzaminie nie wspomnę. Przepraszam przepisali szkolenie biblioteczne.
________

Re: ŚUM - rekrutacja

Post autor: ________ »

miki3_12 pisze:
sylwia1508 pisze:
miki3_12 pisze:wie ktos moze, czy jest mozliwosc przepisania sie po roku farmy na medycyne? ale nie od pocztku, tylko od razu na 2 rok medycyny?
Czemu mam usunać konto? Troche samoswiadomosci czlowieku, zadajesz badz co badz absurdalne pytanie na ogolnodostepnym forum, odpowiedzialam na Twoje pytanie, ze sie nie da. Jak ci nie pasuja odpowiedzi innych uzytkownikow ktore nie sa po Twojej mysli to moze usun konto?
Pozdrawiam!
problem w tym, ze mi nie odpowiedzialas, za to moje pytanie wydalo ci sie smieszne, a ja zupelnie nie rozumiem dlaczego.

widocznie nie ma na swiecie drugiego czlowieka, rownie madrego co ty, ktoryby wszystko wiedzial.
Dostaniesz sie na studia, na farme lub lek, to zobaczysz dlaczego sie smialam. Zaloze sie, ze sam sie bedziesz z tego tez smial. Drugiej czesci Twojej wypowiedzi pozwolisz, ze nie skomentuje. B-)
Miki pozwolisz ze zakoncze ta nasza dyskusje.
miki3_12

Re: ŚUM - rekrutacja

Post autor: miki3_12 »

sylwia1508 pisze:
Dostaniesz sie na studia, na farme lub lek, to zobaczysz dlaczego sie smialam. Zaloze sie, ze sam sie bedziesz z tego tez smial. Drugiej czesci Twojej wypowiedzi pozwolisz, ze nie skomentuje. B-)
Miki pozwolisz ze zakoncze ta nasza dyskusje.
tak. mysle, ze juz sobie wszystko wyjasnilismy )
ja125
Posty: 48
Rejestracja: 29 lis 2009, o 22:03

Re: ŚUM - rekrutacja

Post autor: ja125 »

2 pytania - zrobiłem sobie konto w tym systemie do rejestracji i mam tam opcje podanie do Zabrza i podanie do Katowic. No i się zastanawiam - jeśli chce do Zabrza ale też w razie czego do Katowic (gdyby w Zabrzu zabrakło miejsc) to muszę składać dwa podania i płacić dwie opłaty rekrutacyjne? Czy jest to wybór preferowany a i tak każdego w razie czego domyślnie przerzucają mnie tam gdzie jest miejsce?
Drugie pytanie: przeczytałem że niezgodność jakichkolwiek danych dyskwalifikuje z rekrutacji. Wiem że to śmiesznie brzmi ale jeśli dałem znajomość rosyjskiego słabo a znam go w zasadzie tylko biernie, prawie nic nie mówię to wielki jest to grzech? Co prawda zamierzam trochę podszlifować język w trakcie wakacji ale jakby w dziekanacie mieliby zacząć pytać po rosyjsku I w ogóle po co uczelni aż tyle informacji o kandydatach w trakcie rekrutacji elektronicznej?
Awatar użytkownika
zazu24
Posty: 612
Rejestracja: 6 maja 2011, o 16:45

Re: ŚUM - rekrutacja

Post autor: zazu24 »

Kandydat ubiegający się o przyjęcie na kierunek lekarski może zarejestrować się tylko na jeden z prowadzonych kierunków lekarskich (tzn. kierunek lekarski na Wydziale Lekarskim w Katowicach lub kierunek lekarski na Wydziale Lekarskim z Oddziałem Lekarsko-Dentystycznym w Zabrzu).
To odpowiedź na Twoje pierwsze pytanie.

Co do drugiego pytania - nie, to kompletnie nie ma znaczenia. Nikt nie będzie z Tobą gadał po rosyjsku, niemiecku czy jakiemuśtam
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: ŚUM - rekrutacja

Post autor: randomlogin »

Tylko ta odpowiedz na pierwsze pytanie jest troche mylaca. Zarejestrowac sie mozna na jeden - ale prog jest wspolny, o ile sie go przeskoczylo to w najgorszym wypadku idzie sie w mniej preferowane miejsce. Przynajmniej tak bylo do tej pory.
Awatar użytkownika
MsHannah
Posty: 294
Rejestracja: 18 lis 2011, o 20:33

Re: ŚUM - rekrutacja

Post autor: MsHannah »

Pewnie to pytanie bylo tu zadane milion razy ale mam nadzieje, ze znajdzie sie ktos, kto i mi odpowie, bo srednio chce mi sie przegladac 300 stron (przegladnelam kilka ostatnich i nie znalazlam odpowiedzi na moje pytanie, a jezeli jest to z gory przepraszam).

Co mam zrobic z tym podaniem podczas rejestracji na SUM, gdy wszystko mam wypelnione (oprocz oczywiscie wynikow z matury i potwierdzenia wplaty, bo zaplacilam dzisiaj)? Po prostu czekac jak beda listy i gdybym sie np. dostala to wtedy to wydrukowac i wyslac?

A, jeszcze jedno. Jezeli rejestrowalam sie do: Szczecina, Wroclawia, Poznania i Zabrza to Szczecin jest jedynym miastem, do ktorego juz teraz musze wyslac wydrukowany formularz i potwierdzenie wplaty? Przynajmniej tak mi sie wydaje.
Z gory dzeki.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 74 gości