ŚUM - rekrutacja

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
parabajbajbaj
Posty: 39
Rejestracja: 29 cze 2013, o 13:46

Re: ŚUM - rekrutacja

Post autor: parabajbajbaj »

michal_p2 pisze:
parabajbajbaj pisze:Mam dylemat, nie wiem czy dostane się z 4 listy w lipcu, a kolejne są dopiero we wrześniu. Z kolei na niestacjonarne rekrutacja jest już w lipcu. Co mam w takiej sytuacji robić. nie chce płacić, a potem pluć sobie w brodę, że mogłem studiować za darmo
Ale zaraz zaraz powoli
Logujesz sie na niestacjonarne, płacisz 70zł. Dostajesz sie na płatne, zawozisz dokumenty - nic wiecej poki co nie musisz płacic. Umawiasz sie na płatność ratalna. 1 rate nalezy wpłacić przed 1 dniem zajęć czyli do 30 września. Do tego czasu jeśli się dowiesz,ze dostałaś się na dzienne to rezygnujesz z niestacjonarnych, wrzucasz papiery na stacjonarne i studiujesz za darmo

Noł stres
To znaczy, że złożenie dokumentów na płatne nie dyskwalifikuje mnie z dalszej rekrutacji na stacjonarne? W razie gdybym się na nie dostał to jadę ponownie do Kato i przemieszczam papiery, rajt?
kolczatka
Posty: 79
Rejestracja: 18 maja 2013, o 11:39

Re: ŚUM - rekrutacja

Post autor: kolczatka »

Luminesence, kamaalimak
167, haha ja od dawna miałam taką myśl gdzieś w czeluściach mózgownicy, ale wolałam się nie nastawiać, żeby uniknąć rozczarowania żałuję, bo mogłam się więcej uczyć, zwłaszcza majcy a tu zobaczyłam wyniki i pojawił się cień nadziei.
nawet jakby jakimś cudem się udało to raczej zrezygnuję, bo 1. musiałabym się przeprowadzić (wprawdzie niedaleko, ale jednak) 2. to chyba praca nie dla mnie, za bardzo stresująca
michal_p2
Posty: 22
Rejestracja: 30 cze 2011, o 15:05

Re: ŚUM - rekrutacja

Post autor: michal_p2 »

parabajbajbaj pisze:
michal_p2 pisze:
parabajbajbaj pisze:Mam dylemat, nie wiem czy dostane się z 4 listy w lipcu, a kolejne są dopiero we wrześniu. Z kolei na niestacjonarne rekrutacja jest już w lipcu. Co mam w takiej sytuacji robić. nie chce płacić, a potem pluć sobie w brodę, że mogłem studiować za darmo
Ale zaraz zaraz powoli
Logujesz sie na niestacjonarne, płacisz 70zł. Dostajesz sie na płatne, zawozisz dokumenty - nic wiecej poki co nie musisz płacic. Umawiasz sie na płatność ratalna. 1 rate nalezy wpłacić przed 1 dniem zajęć czyli do 30 września. Do tego czasu jeśli się dowiesz,ze dostałaś się na dzienne to rezygnujesz z niestacjonarnych, wrzucasz papiery na stacjonarne i studiujesz za darmo

Noł stres
To znaczy, że złożenie dokumentów na płatne nie dyskwalifikuje mnie z dalszej rekrutacji na stacjonarne? W razie gdybym się na nie dostał to jadę ponownie do Kato i przemieszczam papiery, rajt?

Rajt!

Oczywiście, że nie dyskwalifikuje. To są dwie osobne rekrutacje. Dalej jesteś brany pod uwagę przy rekrutacji na studia stacjonarne. Z resztą nawet warunkiem przyjęcia studenta na studia niestacjonarne jest dostarczenie zaświadczenia, że student brał udział w rekrutacji na stacjonarne ale nie został przyjęty ze względu na zbyt małą liczbę punktow.

Mam tylko nadzieje, że wiesz jaka jest cena tych studiów. Z nieoficjalnych przecieków stawka za ten rok w Katowicach ma podobnież przekroczyć 30 tys. zł / rok (nie wiem na ile to jest pewna informacja)
Awatar użytkownika
mrsdavis
Posty: 1443
Rejestracja: 27 sie 2012, o 20:12

Re: ŚUM - rekrutacja

Post autor: mrsdavis »

michal_p2, no ale cóż, dla niektórych niestacjonarne są ostatnią szansą
esdream
Posty: 365
Rejestracja: 21 lip 2012, o 15:32

Re: ŚUM - rekrutacja

Post autor: esdream »

A kiedy jest rekrutacja na niestacjonarne?:)

Awatar użytkownika
mrsdavis
Posty: 1443
Rejestracja: 27 sie 2012, o 20:12

Re: ŚUM - rekrutacja

Post autor: mrsdavis »

esdream,
"OD 16 LIPCA DO 24 LIPCA 2013 R. DO GODZ. 24:00
przy opłacie rekrutacyjnej liczy się data wpływu środków na wskazany rachunek Uczelni tj. do dnia 24 lipca 2013 r."
esdream
Posty: 365
Rejestracja: 21 lip 2012, o 15:32

Re: ŚUM - rekrutacja

Post autor: esdream »

Dzieki to zdążą pojawić się jeszcze dwie listy i będę znać swoje szanse na stacjonarne

Tomson94
Posty: 116
Rejestracja: 17 cze 2013, o 07:42

Re: ŚUM - rekrutacja

Post autor: Tomson94 »

Mam 172, i póki co nie ma mnie nigdzie (tylko na farmacji) ale jak to rodzice, oni najbardziej panikują i koniecznie szukają wyjść awaryjnych. Powiedzcie mi czy jest dobrą strategią, aby wejść na listę przyjętych po godzinie 15:00 12 lipca i policzyć ręcznie ilość zakwalifikowanych? Przyjęci złożyli dokumenty, a zakwalifikowani jeszcze nie. Składać je można do 12 lipca godziny 14:00, dlatego o 15:00 zobaczymy ile osób nie złożyło, żeby przewidzieć o ile miejsc pójdziemy w górę 15 lipca. Ktoś już tak myślał? ]
Awatar użytkownika
monson
Posty: 61
Rejestracja: 11 mar 2013, o 13:19

Re: ŚUM - rekrutacja

Post autor: monson »

Tomson94, myślę, ze wystarczy wcisnąć ctrl+f i wyszukać ilość słów przyjęty - ułatwi Ci to liczenie
Tomson94
Posty: 116
Rejestracja: 17 cze 2013, o 07:42

Re: ŚUM - rekrutacja

Post autor: Tomson94 »

Tak, o czymś takim myślałem Ale czy to będą dane na których będę mógł bazować? Wydaje mi się, że tak, ale jeszcze nikt o czymś takim nie pisał, dlatego pewniej bym się poczuł, gdyby ktoś to potwierdził.
Awatar użytkownika
monson
Posty: 61
Rejestracja: 11 mar 2013, o 13:19

Re: ŚUM - rekrutacja

Post autor: monson »

Uważam to za dobry pomysł, chociaż nie widać w ogóle przyjętych z Zabrza
Awatar użytkownika
argerich
Posty: 20
Rejestracja: 8 lip 2013, o 17:44

Re: ŚUM - rekrutacja

Post autor: argerich »

a czy ma ktoś z was zapisane do którego numeru przyjmowali osoby do Poznania na lekarski rok temu?
Awatar użytkownika
Gąbka
Posty: 162
Rejestracja: 17 maja 2013, o 16:56

Re: ŚUM - rekrutacja

Post autor: Gąbka »

Tomson94, to dobry pomysł . W tamtym roku się sprawdzał, więc w tym też powinien .
A z takim wynikiem to prędzej czy później (raczej prędzej ) Cię przyjmą .

argerich, pierwsza lista: do 220 numeru , ostatnia: 676 (172 punkty i średnia 4,27)
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 88 gości