ŚUM - rekrutacja

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
mrsdavis
Posty: 1443
Rejestracja: 27 sie 2012, o 20:12

Re: ŚUM - rekrutacja

Post autor: mrsdavis »

Niby nie wypada narzekać, bo najpierw spinaliśmy poślady, żeby się w ogóle dostać na wymarzone kierunki". Ale przecież tak miło jest od czasu do czasu się nad sobą poużalać ^^
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: ŚUM - rekrutacja

Post autor: Mårran »

Standardowe rozmowy pt. kto ma tu gorzej
Pani Buka
omega211
Posty: 22
Rejestracja: 27 sie 2013, o 15:54

Re: ŚUM - rekrutacja

Post autor: omega211 »

Nie opisywalem 1 roku w kato jakos tendecyjnie w kierunku kto ma gorzej tylko od tak przedstawilem sytuacje w celach informacyjnych.no moze troche porownawczo hehe.
Mamy oczywscie wiecej przedmiotow, ale to sa 3 na ktore studenci spozywaja wiekszosc swojego czasu. Pozdro
Awatar użytkownika
MrBrightside
Posty: 266
Rejestracja: 23 lip 2013, o 18:52

Re: ŚUM - rekrutacja

Post autor: MrBrightside »

Nom. Kogo obchodzi socjologia/informatyka/angielski/zdrowie publiczne. Med ratunkową można potraktować w granicach ciekawostek, mimo szumnie zapowiadanych wejściówek ^^
Awatar użytkownika
Piotreklek
Posty: 179
Rejestracja: 29 cze 2013, o 15:54

Re: ŚUM - rekrutacja

Post autor: Piotreklek »

MrBrightside pisze:Nom. Kogo obchodzi socjologia/informatyka/angielski/zdrowie publiczne. Med ratunkową można potraktować w granicach ciekawostek, mimo szumnie zapowiadanych wejściówek ^^
medycyna ratunkowa póki co jest najlepszym przedmiotem taki trochę wybiegający w przyszłość, a nie tylko sucha teoria. i rozlatujące się preparaty
ŚUM Katowice lekarski 2013-2019
Awatar użytkownika
Karolajn18
Posty: 616
Rejestracja: 24 sty 2010, o 20:08

Re: ŚUM - rekrutacja

Post autor: Karolajn18 »

Bo na śum (przynajmniej w zabrzu) jest ten dziwny system wejsciowek - czyli na kazdym cw zaliczenia. Niby wtedy na jeden raz jest mniej materiału, ale na dluzsza mete bywa to meczace. Na innych uczelniach (np. we wroclawiu) sa kolokwia z wiekszej partii materialu co pare tygodni dlatego się (na razie ) opierdalaja
a to normalnie, ze pierwszaki sa zaskoczone iloscia materialu do ogarniecia, ale spoko, szybko się wyrobicie i nawet 50 str na jedna wejsciowke nie zrobi na was wrazenia D
BiałaNoc
Posty: 161
Rejestracja: 10 maja 2011, o 20:06

Re: ŚUM - rekrutacja

Post autor: BiałaNoc »

Karolajn18 pisze:Bo na śum (przynajmniej w zabrzu) jest ten dziwny system wejsciowek - czyli na kazdym cw zaliczenia. Niby wtedy na jeden raz jest mniej materiału, ale na dluzsza mete bywa to meczace. Na innych uczelniach (np. we wroclawiu) sa kolokwia z wiekszej partii materialu co pare tygodni dlatego się (na razie ) opierdalaja
a to normalnie, ze pierwszaki sa zaskoczone iloscia materialu do ogarniecia, ale spoko, szybko się wyrobicie i nawet 50 str na jedna wejsciowke nie zrobi na was wrazenia D
Ja się nie podpiszę pod słowami moich kolegów i koleżanek. Mam wejściówki, kartkówki, zdarza się, że codziennie. Anatomia z profesorem, więc jeśli o nią chodzi, jest masakra
Awatar użytkownika
tymoloftaleina
Posty: 35
Rejestracja: 13 lip 2013, o 14:51

Re: ŚUM - rekrutacja

Post autor: tymoloftaleina »

Nie szalałabym ze słowami, że Wrocław się nie uczy. Pytają nas na zaliczenie (ew. kartk) na każdej histo, na anatomii u mnie przynajmniej też, do tego embriologia ostatnio też sieje postrach. W ten wtorek jest kolokwium z chemii, zaraz będzie z genetyki. Jeśli chce się choć trochę iść systematycznie, to nie ma czasu na za dużo na np. sen Uczelnia jak każda, wszędzie trzeba się uczyć
goodman
Posty: 1854
Rejestracja: 17 maja 2012, o 20:50

Re: ŚUM - rekrutacja

Post autor: goodman »

U mnie w grupie na anatomii jest lajt. Asystent pyta kazdego po kolei, ale nie na ocene jak na razie. Jak ktoś czegoś nie wie, to mu tłumaczy. W drugiej części mojej grupy asystent jest jeszcze bardziej lajtowy, zada pare pytań, przyniesie kości do pooglądania i wychodzi. Z histo u mnie jak na razie jedna kartóweczka na koniec zajęć: budowa, funkcje i wystepowanie nablonka jednowarstowego szesciennego". Druga embrio była z dr J., więc wyjątkowo do niej należało się przygotować i wszyscy o tym wiedzieli - pytała ostro i siedziało się jak na rozstrzelaniu. Reszta prowadzących jest już bardziej lajtowa, np. ostatnia kartkoweczka była b. prosta. Wystarczyło tylko słuchać prezentacji. Na biol i chem wejściówek jak na razie żadnych nie ma. Co tydzień pare osob przygotowuje prezentacje jakas/referat dot. danego tematu i siedzi się na tym jak na kazaniu, a na chemii jeszcze czasem się coś przelewa z probówki do probówki. Reszta przedmiotów jak BIM, hist med i I pomoc są chyba tylko jako wypełnienie czasu. Na wykłady chodzić nie trzeba.
Ale faktycznie zaraz zacznie się zdecydowanie bardziej hardkorowo, bo zaczynają się koła, które mogą być nieco przejebane. Najpierw chemia, potem genetyka, potem koło z anat. w połowie listopada.
Tak więc w sumie jak do tej pory można się było zbyt wiele nie uczyć i zaliczać, ale jak przyjdą koła (czyli już za chwile), to może być to zwrot o 180st i ciągłe napierdzielanie materiału po nocach.
Tomson94
Posty: 116
Rejestracja: 17 cze 2013, o 07:42

Re: ŚUM - rekrutacja

Post autor: Tomson94 »

Wydaje mi się, że 1 semestr leka w Zabrzu zależy głównie od asystenta z anatomii Ja mając z pewnym doktorem muszę przysiąść o wiele dłużej nad teorią niż ludzie którym wystarczy wiedzieć, że są jakieś mięśnie w nodze albo ci, którzy nie muszą wiedzieć nic Przez wolny weekend będę siedzieć na teorią, bo raczej jej jutro nie zdam, a reszta będzie mogła odpocząć
Stoma na pewno ma o wiele gorzej, ale poziom anatomii ich a mój to naprawdę przeskok, bo jak się pytamy to w sumie nie mamy się co pytać. Plus pasożytów mamy 2 razy więcej, więc ja przynajmniej się nie nudzę i przedłużenia wakacji w 1 semestrze (jak pisali ludzie na biologu w lipcu/sierpniu/wrzesniu) na razie nie mam
Awatar użytkownika
Pani_M
Posty: 418
Rejestracja: 9 lip 2010, o 11:58

Re: ŚUM - rekrutacja

Post autor: Pani_M »

Powiem szczerze: I semestr stomy w Zabrzu jest prze**bany
Mam nadzieje że lek to odczuje w drugim, bo wkurzają mnie ich codzienne imprezy
tęcza
Posty: 136
Rejestracja: 1 wrz 2012, o 18:27

Re: ŚUM - rekrutacja

Post autor: tęcza »

Pani_M pisze: Mam nadzieje że lek to odczuje w drugim, bo wkurzają mnie ich codzienne imprezy
mam dokładnie tak samo:-D

Awatar użytkownika
mrsdavis
Posty: 1443
Rejestracja: 27 sie 2012, o 20:12

Re: ŚUM - rekrutacja

Post autor: mrsdavis »

Naprawdę poczujecie się lepiej, że ktoś będzie miał równie źle jak my? Średnio mnie to pociesza. Żeby jeszcze cierpienia lekarskiego były w stanie oddać mi parę godzin snu, to może bym tę nadzieję miała.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 47 gości