ŚUM - rekrutacja

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Ann91
Posty: 44
Rejestracja: 24 lis 2008, o 15:58

ŚUM - rekrutacja

Post autor: Ann91 »

Hej! Mam nadzieję, że takiego tematu jeszcze nie było
Chciałabym dostać się na ŚUM, ale ma on również oddziały w Zabrzu. Czy więc będę musiała składać podanie do obu, czy jakbym się nie dostała do Katowic, ale miała wystarczającą ilość punktów do Zabrza, to mnie automatycznie przeniosą?
Awatar użytkownika
a_niap
Posty: 1613
Rejestracja: 21 lip 2008, o 16:02

Re: ŚUM - rekrutacja

Post autor: a_niap »

Jak sladasz na lek do Katowic to podpisujesz oswiadczenie ze w razie gdybys miala za malo punktow na Katowice, a w Zabrzu bylby nizszy limit to wtedy Cie wezma do Zabrza.
Awatar użytkownika
jagodzio
Posty: 638
Rejestracja: 24 lut 2009, o 12:32

Re: ŚUM - rekrutacja

Post autor: jagodzio »

a_niap pisze:Jak sladasz na lek do Katowic to podpisujesz oswiadczenie ze w razie gdybys miala za malo punktow na Katowice, a w Zabrzu bylby nizszy limit to wtedy Cie wezma do Zabrza.
A jak się składa do Zabrza, to nie trzeba czegoś takiego podpisywać? No właśnie i czy to TRZEBA podpisać, czy tylko można?
Awatar użytkownika
a_niap
Posty: 1613
Rejestracja: 21 lip 2008, o 16:02

Re: ŚUM - rekrutacja

Post autor: a_niap »

jagodzio pisze:A jak się składa do Zabrza, to nie trzeba czegoś takiego podpisywać?
Nie wiem czy mozna.ale to zwykle w Zabrzu sa nizsze progi punktowe wiec raczej jak sie nie dostanie do Zabrza to do Katowic tym bardziej.
jagodzio pisze: No właśnie i czy to TRZEBA podpisać, czy tylko można?
Nie trzeba. Dobrowolne to jest - w koncu nie wszyscy musza chciec studiowac w Zabrzu. Ale chyba lepiej podpisac, prawda?
Awatar użytkownika
jagodzio
Posty: 638
Rejestracja: 24 lut 2009, o 12:32

Re: ŚUM - rekrutacja

Post autor: jagodzio »

a_niap pisze:Nie trzeba. Dobrowolne to jest - w koncu nie wszyscy musza chciec studiowac w Zabrzu. Ale chyba lepiej podpisac, prawda?
Heh, jakby w Zabrzu o coś takiego poprosili, to bym nie podpisała. W życiu bym nie chciała studiować w Katowicach, po tym, co słyszałam o tym wydziale! Całe szczęście, że Zabrzu są niższe progi
Dyzio Marzyciel
Posty: 46
Rejestracja: 21 sie 2008, o 21:18

Re: ŚUM - rekrutacja

Post autor: Dyzio Marzyciel »

Próg jest ten sam, wyrównują przerzucając ludzi z jednego oddziału na drugi. W zeszłym roku przerzucali ludzi z Zabrza do Katowic i żadnej w drugą stronę:) tak więc, próg będzie ten sam i tylko jeśli złożysz do Katowic to raczej tam będziesz studiować a jak do Zabrza to już nie koniecznie
jagodzio pisze:W życiu bym nie chciała studiować w Katowicach, po tym, co słyszałam o tym wydziale!
Opinie krążą różne, fakt że częściej są negatywne ale to sprawa indywidualna podobno ciężka i nie fajnie - podobno Feel to nasz topowy zespół popowy
Awatar użytkownika
jagodzio
Posty: 638
Rejestracja: 24 lut 2009, o 12:32

Re: ŚUM - rekrutacja

Post autor: jagodzio »

Dyzio Marzyciel pisze:Próg jest ten sam, wyrównują przerzucając ludzi z jednego oddziału na drugi. W zeszłym roku przerzucali ludzi z Zabrza do Katowic i żadnej w drugą stronę:) tak więc, próg będzie ten sam i tylko jeśli złożysz do Katowic to raczej tam będziesz studiować a jak do Zabrza to już nie koniecznie
Ej no, nie strasz ludzi! Ale chyba nie przerzucają bez zgody osobnika, co?
Awatar użytkownika
a_niap
Posty: 1613
Rejestracja: 21 lip 2008, o 16:02

Re: ŚUM - rekrutacja

Post autor: a_niap »

jagodzio pisze:W życiu bym nie chciała studiować w Katowicach, po tym, co słyszałam o tym wydziale! Całe szczęście, że Zabrzu są niższe progi
No tak, ale gdyby w Katowicach byly nizsze to chyba lepiej tam niz wcale? W koncu Zabrze/Katowice jest na tyle blisko siebie ze akurat odleglosc nie robi roznicy
Dyzio Marzyciel pisze:W zeszłym roku przerzucali ludzi z Zabrza do Katowic i żadnej w drugą stronę:)
Kolezanka skladala do Katowic, ale w pierwszej rekrutacji jej braklo punktów zeby sie dostac i wzieli ją do Zabrza (juz w pierwszej rekrutacji).
jagodzio pisze:Ej no, nie strasz ludzi! Ale chyba nie przerzucają bez zgody osobnika, co?
Chyba nie. W koncu po to sie podpisuje oświadczenie. Gdyby tego nie bylo to mogliby przerzucac automatycznie

[ Dodano: Nie Kwi 12, 2009 20:24 ]
I co do tego przerzucania z Zabrza do katowic czy odwrotnie - Uniwersytet jest ten sam, wiec nie ma sie czym martwić. I dyplom taki sam.
Na WUMie tez sa dwa wydzialy, tyle tylko ze nie ma wyboru na ktorym sie bedzie, rownie dobrze tak mogloby byc na SUMie.
Dyzio Marzyciel
Posty: 46
Rejestracja: 21 sie 2008, o 21:18

Re: ŚUM - rekrutacja

Post autor: Dyzio Marzyciel »

a_niap pisze:Kolezanka skladala do Katowic, ale w pierwszej rekrutacji jej braklo punktów zeby sie dostac i wzieli ją do Zabrza (juz w pierwszej rekrutacji).
Możliwe, że tak się zdarzyło(ja nie pamiętam ), jednak w pierwszej liście nie wyrównali limitu punktów co czynili potem, a patrząc po listach to jednak ludzie składający do zabrza byli przenoszeni, właśnie przez wyrównywanie progów
Awatar użytkownika
marzenka
Posty: 150
Rejestracja: 27 lip 2008, o 03:09

Re: ŚUM - rekrutacja

Post autor: marzenka »

Dyzio Marzyciel pisze:W zeszłym roku przerzucali ludzi z Zabrza do Katowic i żadnej w drugą stronę:) tak więc, próg będzie ten sam i tylko jeśli złożysz do Katowic to raczej tam będziesz studiować a jak do Zabrza to już nie koniecznie
Dyzio - co ty za bzdury wypisujesz Właśnie, że przerzucali ludzi, którzy składali do Katowic do Zabrza, sama mam w grupie 3 takie osoby, które składały do Katowic, a są w Zabrzu.

A co do Katowic - nie jest zbyt przyjemnie - zapraszam do Zabrza

A. i nie znam nikogo kogo by z Zabrza do Katowic przenieśli. Zwykle przenoszą odwrotnie
Dyzio Marzyciel
Posty: 46
Rejestracja: 21 sie 2008, o 21:18

Re: ŚUM - rekrutacja

Post autor: Dyzio Marzyciel »

Chorobcia ] faktycznie, przecież to przez tych z katowic miejsca dla mnie zabrakłoP hehe ale skleroza mój błąd, przepraszam bardzo za zamieszanie -)
Awatar użytkownika
jagodzio
Posty: 638
Rejestracja: 24 lut 2009, o 12:32

Re: ŚUM - rekrutacja

Post autor: jagodzio »

Uff Marzenka - dziękuję za sprostowanie! A Dyzio do kąta idź się wstydzić, bo mnie nastraszyłeś!
Arnold
Posty: 1093
Rejestracja: 5 lut 2009, o 19:44

Re: ŚUM - rekrutacja

Post autor: Arnold »

Tylko jak dalej wszyscy będą polecać Zabrze to będą musieli przenosić do Katowic, bo w Zabrzu będzie za dużo chętnych . To najlepiej nic już nie mówić .
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości