Swędzące odczyny po ugryzieniu - co to za owad?

Rozpoznawanie owadów na podstawie zdjęć i opisów. Nie wiesz co to za owad, zrób zdjęcia w dużym przybliżeniu i dodaj je na forum wraz z opisem. Nie pisz: co to za robak!
keseip
Posty: 1
Rejestracja: 10 lis 2014, o 21:29

Swędzące odczyny po ugryzieniu - co to za owad?

Post autor: keseip »

Dzień dobry, serdecznie proszę o pomoc w rozpoznaniu owada, który gryzie nas od 2 tygodni, najpierw pogryzł moje roczne dziecko - uporczywie swędzące odczyny o średnicy 1-3 cm pojawiły się tylko na nóżkach, bardzo długo się utrzymują, zastanawialiśmy się, czy to nie alergia albo jakaś choroba, ale my również je mamy. Owad, którego znalazłam, jest maleńki, milimetrowy lub nawet mniejszy, jasny, bez chitynowego odwłoka, przebywa chętnie w rogach ścian lub na ścianach. Kiedy chcę go złapać do słoiczka, ucieka - pełza albo skacze/podlatuje - wydaje mi się, że ma skrzydła, ale jest tak mały, że trudno to stwierdzić z całą pewnością. Mieszkamy w nowowybudowanym domu na wsi, mamy kota, który wychodzi na dwór i łowi myszy/ptaki (a nawet je zjada). Owad nie ma pokroju pchły, tzn. skupionych odnóży i odwłoka, jest jakby meszką. ale bardzo małą. Myślę, że lata, bo parę razy widziałam, jakby coś przeleciało koło mnie, ale nie można było zobaczyć co. Proszę o pomoc, bo nie wiemy, z czym mamy walczyć i w jaki sposób. Dziękuję za wszelką pomoc w rozpoznaniu tego owada.
Trzyszcz
Posty: 886
Rejestracja: 2 sie 2011, o 11:33

Re: Swędzące odczyny po ugryzieniu - co to za owad?

Post autor: Trzyszcz »

Może pluskwy, ale one nie latają.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 3 gości