Szambo i fekalia czyli kłótnie o matury

Porady studentów, dzielimy się informacjami ze studiów przyrodniczych, w szczególności medycznych i pozostałych. Pomoc w wyborze kierunku studiów.
Michch
Posty: 285
Rejestracja: 14 lip 2011, o 19:24

Szambo i fekalia czyli kłótnie o matury

Post autor: Michch »

Naprawdę współczuję, że nie poszło wam tak jak powinno, ale twierdzenie, że CKE zamknęło drogę na lekarski jest co najmniej niedorzeczne. Zadania na pewno nie wykraczały poza zakres wiedzy z liceum, może były niestandardowe, nie wiem bo na chemii się kompletnie nie znam.
katrina1230
Posty: 44
Rejestracja: 15 lip 2011, o 12:47

Re: matura chemia 2012 - zaprzepaszczone plany..

Post autor: katrina1230 »

[quote="Michch"]Naprawdę współczuję, że nie poszło wam tak jak powinno, ale twierdzenie, że CKE zamknęło drogę na lekarski jest co najmniej niedorzeczne. Zadania na pewno nie wykraczały poza zakres wiedzy z liceum, może były niestandardowe, nie wiem bo na chemii się kompletnie nie znam.


Owszem, wykraczały. Moja babka od chemii, z którą miałam korepetycje uczy w liceum i powiedziała, że to był jakiś koszmar że już kompletnie oszaleli.Ponadto w latach wcześniejszych ludzie mieli o wiele większe prawdopodobieństwo żeby dostać się na lekarski, by realizować marzenia. Teraz dali nam 38 zadań. ja zostawiłam sobie 3 zadania na koniec i nawet nie zdążyłam do nich wrócić. Maturę oddawałam ze łzami w oczach. 3 lata poszły się tak naprawdę rypać. Miałam w planach albo lekarski albo farmację, a niestety nie dostanę się ani na jedno ani na drugie, więc nie wiem czy siedzieć rok w domu czy iść na byle co. Mętlik totalny.
Ostatnio zmieniony 16 maja 2012, o 12:49 przez katrina1230, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Idan
Posty: 554
Rejestracja: 11 sty 2010, o 21:26

Re: matura chemia 2012 - zaprzepaszczone plany..

Post autor: Idan »

No, ale nie można mówić, że CKE zaprzepaściło komuś szanse.
Skoro są osoby, które napisały maturę na tyle dobrze, żeby był próg 163 to znaczy ,że jednak matura nie była dla wszystkich tak supertrudna. Ja rok w domu siedziałem i teraz liczę na około 83%.
Ale fakt faktem, że matura robi się coraz bardziej nienormalna o
Probówka
Posty: 57
Rejestracja: 16 lut 2012, o 19:23

Re: matura chemia 2012 - zaprzepaszczone plany..

Post autor: Probówka »

Bo do matury z chemii wydaje mi się, że trzeba podejść po prostu 2 raz i się nie przejmować U nas taka sytuacja była rok temu, za mało czasu, ileś zadań nie zrobionych, płacz i mało satysfakcjonujące wyniki a teraz spotkaliśmy się na poprawie, w większości chodziliśmy na korepetycje i starczyło nam czasu, nie zestresowaliśmy się i nauczyliśmy się chyba co najważniejsze nie głupieć od nadmiaru tekstu
Także głowy do góry i się nie poddawać !
Stworek
Posty: 229
Rejestracja: 30 paź 2009, o 18:00

Re: matura chemia 2012 - zaprzepaszczone plany..

Post autor: Stworek »

Tasiemczyca pisze:Bo do matury z chemii wydaje mi się, że trzeba podejść po prostu 2 raz i się nie przejmować U nas taka sytuacja była rok temu, za mało czasu, ileś zadań nie zrobionych, płacz i mało satysfakcjonujące wyniki a teraz spotkaliśmy się na poprawie, w większości chodziliśmy na korepetycje i starczyło nam czasu, nie zestresowaliśmy się i nauczyliśmy się chyba co najważniejsze nie głupieć od nadmiaru tekstu
Także głowy do góry i się nie poddawać !

Pocieszyłaś mnie i dałaś do myślenia. Dziękuję!

Już po wszystkich maturach? Mnie jeszcze czeka angielski jutro? Miał ktoś? Jak poszło? Trudne zestawy?
keehl
Posty: 251
Rejestracja: 18 paź 2009, o 21:09

Re: matura chemia 2012 - zaprzepaszczone plany..

Post autor: keehl »

Idan pisze:
Ale fakt faktem, że matura robi się coraz bardziej nienormalna o
A ja to się nie zgadzam, że nienormalna, bo mi się te zmiany podobają, mimo że byłem pierwszym rocznikiem, który miał przyjemność ich doświadczyć (pisałem w zeszłym roku, poprawiałem w tym) i w związku z tym kilka miesięcy siedziałem w domu. Jak były schematyczne to dobrze pisali je ludzi, którzy się odnajdują w schematach, a nie koniecznie potrafią logicznie myśleć, wnioskować, korzystać z podanych w tekście informacji i działać pod presją czasu. Teraz matura będzie bardziej różnicować, kto się nadaje na studia, a kto nie.

Poza tym, niektóre z tych zadań były po prostu ciekawe, a wszystkie matury przed 2011 były nudne jak flaki z olejem.

Następne roczniki niech się po prostu nastawią na matury w takim stylu jak dwie ostatnie i będzie dobrze.
Moniaaa93
Posty: 28
Rejestracja: 17 maja 2012, o 15:51

Re: matura chemia 2012 - zaprzepaszczone plany..

Post autor: Moniaaa93 »

Widzę, że nie tylko mnie załamała ta matura.
Miałam takie plany, zwłaszcza jak wyszłam zadowolona z biologii, a potem szkoda mówić.
Tylko nie wiem niestety co teraz, brać się za coś innego, czy siedzieć w domu, bo i tak poprawka za rok.
stokrotkaaa123
Posty: 13
Rejestracja: 18 maja 2012, o 14:29

Re: Co robić gdy medycyna stała się niedostępna?

Post autor: stokrotkaaa123 »

Michch skoro na chemi sie nie znasz to może sie nie udzielaj?
Akurat zadania nie co wykraczaly po za poziom. Były skomplikowane. Dałoby się tą mature napisac na 90% gdyby trwała 4h a nie 2,5h.

keehl może i masz nie co racji ale mogli takich innych zadań i jak to ująłeś ciekawych dać 10 na całą maturę a wtedy już by zrobili wstepną selekcję na tych myslących i schematycznych, a nie dali 30 takich zadań na 38. A to było małe przegięcie. Ja akurat te zadania na myślenie miałam dobrze a skopałam schematyczne. Skoro tak bardzo chcą już robic takie matury to może niech i czas na ich napisanie konsekwentnie wydłuża?
Kingu$ka
Posty: 356
Rejestracja: 22 lip 2007, o 12:11

Re: matura chemia 2012 - zaprzepaszczone plany..

Post autor: Kingu$ka »

ebiologia pisze:1. Po dniu 01.10.2012 roku zmiana kierunku studiów będzie wiązała się ze sporymi opłatami, z tego powodu, że już się studiowało przez X czasu. Np. studiując rok biologię i przenosząc się później na lekarski będzie trzeba zapłacić około 20 000 zł.
Właśnie dlatego myślę, że CKE specjalnie dało tak trudną maturę, wiedząc że ludzie już studiujący pokrewne kierunki z medycyną czy chemią lepiej poradzą sobie z maturą niż ci, którzy pisali ją pierwszy raz (sorry, ale bufory to lekkie przegięcie wykraczające poza liceum). Ciągnąć dalej, tegoroczni maturzyści będą poprawiać w przyszłym roku, a jak wiadomo wtedy już będą musieli płacić za kolejny kierunek.
Myślę, że nie jest to jakaś wielka spiskowa teoria, ale po prostu przeważyła zwykła kasa". Ot tyle. Taka prawda.
Dziwię się, że jeszcze mało kto to zauważa, bo nienormalne jest żeby większość nie poradziła sobie z chemią skoro niektórzy przygotowywali się do niej przez 3 lata chodząc na korki specjalnie do niej przygotowujące.
keehl
Posty: 251
Rejestracja: 18 paź 2009, o 21:09

Re: Co robić gdy medycyna stała się niedostępna?

Post autor: keehl »

stokrotk123 pisze: keehl może i masz nie co racji ale mogli takich innych zadań i jak to ująłeś ciekawych dać 10 na całą maturę a wtedy już by zrobili wstepną selekcję na tych myslących i schematycznych, a nie dali 30 takich zadań na 38. A to było małe przegięcie. Ja akurat te zadania na myślenie miałam dobrze a skopałam schematyczne. Skoro tak bardzo chcą już robic takie matury to może niech i czas na ich napisanie konsekwentnie wydłuża?
Czasu było dość, są osoby które zrobiły wszystko i zdążyły sprawdzić. Skąd przekonanie, że każdy z matury ma mieć ponad 90%, musi zrobić wszystkie zadania i to najlepiej takie, które wcześniej widział, tylko z innymi danymi.
Kingu$ka pisze: Dziwię się, że jeszcze mało kto to zauważa, bo nienormalne jest żeby większość nie poradziła sobie z chemią skoro niektórzy przygotowywali się do niej przez 3 lata chodząc na korki specjalnie do niej przygotowujące.
Nienormalne jest twoje naiwne przekonanie o tym, że jak ktoś chodzi na korki to jest to jednoznaczne z tym, że się czegoś uczy. Doszukiwanie się bzdurnych argumentów popierających pokrętne tezy też jest nienormalne. I że niby te specjalnie przygotowujące do matury z chemii korepetycje to jest jakaś orkiestra świątecznej pomocy? Myślisz, że tam komukolwiek zależy na nauczenie kogoś chemii?

()
(sorry, ale bufory to lekkie przegięcie wykraczające poza liceum)
(.)
Kingu$ka
Posty: 356
Rejestracja: 22 lip 2007, o 12:11

Re: Co robić gdy medycyna stała się niedostępna?

Post autor: Kingu$ka »

keehl pisze:Czytanie ze zrozumieniem też wykracza poza liceum? Miałaś tam wszystko napisane, idiotko.
Ktoś tu chyba nie łyknął leków wieczorem Wiecej luzu człowieku
keehl pisze:Czytam tych maturzystów i widzę kolejny powód, dla którego trzeba z tego kraju uciekać, śmieszni jesteście, kwiecie polskiej młodzieży i przyszłości narodu.
Uciekać to raczej trzeba przed takimi jak ty, uważającymi się za najmądrzejszych na świecie, a są po prostu najzwyklejszymi prostakami
keehl
Posty: 251
Rejestracja: 18 paź 2009, o 21:09

Re: Co robić gdy medycyna stała się niedostępna?

Post autor: keehl »

()
Obrażanie innych dyskutantów
Kingu$ka
Posty: 356
Rejestracja: 22 lip 2007, o 12:11

Re: Co robić gdy medycyna stała się niedostępna?

Post autor: Kingu$ka »

Każdy może mieć własne zdanie, ja nie zniżam się do twojego poziomu. Nie nazywam cię idiotą, mimo, że nie podoba mi się twój stosunek - a jest on prostacki tak ja powiedziałam i dalej uważam.
A na kasie w Biedronce też mogę siedzieć, ja pracy się nie boję i nie uważam tego za coś gorszącego. Czasem normalny kasjer jest bardziej wychowany niż niejeden Student".
Poza tym nie uważam, że ci, którym się nie powiodło na maturze z chemii są (jak to nazwałeś) intelektualną miernotą", jeden egzamin nie decyduje czy ktoś jest miernotą czy nie.
Życzę więcej dystansu, i mniej uważania siebie za najmądrzejszego na świecie.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości