Szczególna Teoria Eteru

Z gr. φύσις (przyroda) - nauka o przyrodzie w najszerszym znaczeniu tego słowa. Fizyka w szkole, fizyka na studiach. Zadania domowe z fizyki. Doświadczenia fizyczne.
Awatar użytkownika
jacekp-bio
Posty: 185
Rejestracja: 13 sie 2015, o 21:39

Re: Szczególna Teoria Eteru

Post autor: jacekp-bio » 23 sty 2016, o 20:19

btw. leków - ludzi opłaca się leczyć a nie wyleczyć, korporacje są nastawione na przychód wyleczenie oznacza spadek dochodu. Ludzkie działanie - Ludwig von Mises udzieli całkowicie dobrej odpowiedzi na hmm tą nurtującą kwestię.

niezależna.tv - ha-ha-ha-ha Po bzdurach nt. ewolucji w niezależna etc. etc. - Dzię-ku-je-my Jak ktoś chce zmarnować 45 minut z życia - niech lepiej idzie na spacer albo z kimś się pokłóci. Jak już nie ma co robić można za to poobserwować język ciała.

Btw. (z przymrożeniem oka)

Zero kontaktu z widzem, o ile oczy doktora Zbigniewa Osiaka (stary wyjadacz, mówi spokojnie cierpliwie - i czasem wygląda jakby zadawał pytanie - co ja tutaj robię ?") były w jakimś kontakcie z widzem, to Państwa były skierowane w stronę redaktora. Pan kieruje oczy na kamerę i natychmiast ucieka - oczyma w dół, górę, lewo i prawo. Nerwowe obracanie się na krześle też zostało zauważone, podobnie jak niepewny uśmiech -], i gestykulacja. Mi to więcej powie niż równania Lorentza powielona 1000x Taka genialna teoria - czemu Uciekacie oczyma od kamery i od widza ? Nigdy nie wolno traktować widza - jak zbędnego dodatku, bo równie dobrze to mogła być sala wykładowa.

Ja złego słowa na dr Zbigniewa Osiaka nie jestem w stanie napisać. Jego podejście jest skromne i wręcz niesamowite - i niesamowicie Państwu przeciwne. Polecam wstęp do jednej z publikacji:

gandalf.com.pl/files/products/text/309620.pdf
Należę do pokolenia fizyków, dla których idolami byli Albert Einstein, Lew Nikołajewicz
Landau i Richard P. Feynman. Einstein zniewolił mnie potęgą swej intuicji. Landaua podziwiam za rzetelność, precyzję, elegancję i prostotę wywodów, oraz instynktowne wyczuwanie istoty zagadnienia. Feynman urzekł mnie lekkością narracji i subtelnym poczuciem humor
dr. Zbigniew Osiak

co się tyczy Państwa publikacji . to ma mnie zainteresować tekst "ona wszystko burzy ?"
Na innych forach jest podobnie od Ars Physica, fizyczny.net . etc. etc. Autorzy googlują - i albo publikują coś na forach albo na stronach gdzie znajduje się sformowanie szczególna teoria eteru i nawet na wykopie dają o sobie znać

tutaj jest coś co Pan S. napisał:

fizyczny.net/viewtopic.php?p=212483
O forum Ars Physics już Panu pisałem, że je bojkotuję do czasu poważnego traktowania naszej teorii przez administratora

Rozczarowałem się forami. Naiwnie oczekiwałem, że znajdzie się kilka osób, które są w stanie posługiwać się matematyką. Niestety fora są zaśmiecane przez osoby, które mają potrzebę dowartościowywania się samym pisaniem, nawet jeżeli nie mają o temacie pojęcia.

Jak to mówią Pieski szczekają, a karawana jedzie dalej
skoro pieski szczekają to suczki już stoją pod ścianą - a karawana, cóż stanęła - i gdzie ten bojkot ? już tylko niezależna.tv ? Prawdą jest, że nie mam już nic więcej do powiedzenia. Przez 4 miesiące czekaliśmy na jakikolwiek artykuł naukowy, w recenzowanym czasopiśmie. Otrzymaliśmy Amelię . ? Naprawdę nikt Państwa nie potraktuje poważnie do czasu choć jednej publikacji naukowej w recenzowanym czasopiśmie. Znajdą Państwo - jak pracownicy naukowi zasady świata nauki. Zasady ustalono jasno - wymiana informacji, recenzja, ocena i dalsze publikacje. Zdaje się, że Państwo macie już jakieś publikacje za sobą. Co ciekawe świat nauki już pokazał, jak bardzo jest otwarty - że nawet na priony było miejsce (a to było grubszego kalibru w świecie biologii niż Państwa teoria w świecie fizyki). Dlaczego Państwo nie puściliście publikacji przez drukarnię uczelni ? prawa patentowe ? . uczelnia by Państwa ozłociła - przy glorii i chwale wcześniejsze tłumaczenia spowodują uśmieszek na uczelni. By było wesoło - Państwo tak dbający o swoje prawa licencyjne - założyli swój portal na wix.com. Wystarczy licencję użytkowania portalu poczytać by zrozumieć (jest to dobra lekcja dla innych - by dokładnie czytać umowy licencyjne, czasem potrafią być niejasne i pozwalać na zbyt wiele).
2.2.5. pkt: allow Wix to use in perpetuity, worldwide and free of charge, any version of your User Website (or any part thereof) for any of Wix’s marketing and promotional activities, online and/or offline, and modify it as reasonably required for such purposes, and you waive any claims against Wix or anyone on its behalf relating to any past, present or future moral rights, artists’ rights, or any other similar rights worldwide that you may have in or to your User Website with respect to such limited permitted uses

i

As between Wix and you, you shall own all intellectual property pertaining to your User Content, including to any designs, images, animations, videos, audio files, fonts, logos, illustrations, compositions, artworks, interfaces, text, literary works and any other materials created by you. You hereby grant Wix a royalty-free, perpetual, irrevocable, non-exclusive, transferable and sublicensable right and license to use your User Content (in whole or in part) worldwide in order to provide you with the Wix Services, and as further specified in Section ‎2.2(5) above.
btw. Nie mam czasu na zajmowanie się reklamami podpasek, z prostego powodu - każdy ma swoje zajęcia. Już nie raz mieliśmy okazję czytać bzdury matematyczne od statystycznego udowadniania błędów w ewolucji aż po matematyczny model udowadniający teorię inteligentnego projektu. Ich autorzy, zapewniali - jakie to genialne wyniki są i jak Ewolucja jest błędna. Po tygodniu łopatologii wzorów człowiek widział, że ktoś ma problem z całkowaniem, ba kurde nawet z czymś takim jak funkcja kwadratowa. Nie wspominając o klasycznych błędach przy analizie statystycznej (np. zastosowanie testu parametrycznego gdzie to było absolutnie zakazane). Pomijam Anovą i coś tak genialnego jak Monte Carlo (wbite w jakieś g. warte białko). Po tej zabawie powiedziałem sobie (w 2010 roku) - ostatni raz klepię się we wzorach i kogoś sprawdzam. Sayonara, Beweis, Goodbye, Au revoir, до свидания - czekam na recenzję - all in topic. Jak się Państwu uda - to gloria i chwała, a jak nie - cóż będziecie pierwszymi do memów w teorii eteru. Idziemy zgodnie z wspomnianym - Ludwig von Mises, ludzkie działanie to ekonomia (czy coś więcej muszę dodawać?).

Podkreślam wiedza matematyczne w tym kraju NIE jest na słabym poziomie i obracam oczy w lewo

Administratorze - chyba pora zamknąć temat, nawet z tak prozaicznego powodu . to nie ta norka

EDIT

↓ uznaję za komplement - en.wikipedia.org/wiki/Noise_generator. Przypadkiem poruszył Pan fenomenalnie ważną kwestię w biologii:

ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4033672/
nature.com/subjects/cellular-noise
scientificamerican.com/article/cells-in-living-things-fight-noise-with-noise

Nespresso What Else ?
Ostatnio zmieniony 24 sty 2016, o 10:30 przez jacekp-bio, łącznie zmieniany 4 razy.

Szostek
Posty: 18
Rejestracja: 20 wrz 2015, o 15:49

Re: Szczególna Teoria Eteru

Post autor: Szostek » 24 sty 2016, o 04:23

Hejterze [at]jacekp-bio, po co generujesz szum? Co cię obchodzi, gdzie wydaję swoją książkę? Ja wcale nie oczekuję, że będziesz ją czytał. O co ci człowieku chodzi?

Szostek
Posty: 18
Rejestracja: 20 wrz 2015, o 15:49

Re: Szczególna Teoria Eteru

Post autor: Szostek » 26 sty 2016, o 19:32

Każdemu kto naiwnie wierzy w zachodnią naukę polecam film youtube.com/watch?v=GdlOmUiq3OMUkrywane wyniki badań astronomów

Niestety taka jest jakość tej nauki i takie działają mechanizmy. Zwalczane są wszelkie badania, które podważają błędne teorie A. Einsteina. Zniszczonych zostało wielu ludzi, którzy podejmowali te tematy. Dopóki nie pozbędziemy się kultu Einsteina fizyka będzie stała w miejscu!

Szczególna i Ogólna Teoria Względności są jak religia, a eksperymenty je potwierdzające jak cuda.

Szostek
Posty: 18
Rejestracja: 20 wrz 2015, o 15:49

[Film] Szum

Post autor: Szostek » 17 lut 2016, o 21:52

jacekp-bio pisze: Niestety nie można przyjąć opinii doktora .
To jest bardo merytoryczna opinia. Może oparłbyś się na własnej, a nie ciągle szukasz autorytetów.
Pasują do niej tylko słowa poety

Szostek
Posty: 18
Rejestracja: 20 wrz 2015, o 15:49

Re: Szczególna Teoria Eteru

Post autor: Szostek » 4 wrz 2016, o 16:44

Zrobiliśmy rosyjskie wydanie monografii Szczególna Teoria Eteru.
Uzupełniliśmy je o dodatkowy Wstęp, w którym wyjaśniliśmy zagadnienia budzące najwięcej wątpliwości. Polska wersja streszczenia jest dostępna we fragmentach książki na ste.com.pl

Na naszej stronie jest także dostępna publikacja naukowa o STE, którą niedawno wydaliśmy w Journal of Applied Physics (zakładka Pobierz)

Niestety skostniała profesura zajmująca się relatywistyką, w dalszym ciągu opowiada bzdury i rozpowszechnia kłamstwa na temat założeń przyjętych przez Einsteina w sowich teoriach. Np. na wykładzie Einstein dla laików w minucie 13:20-13:40 jest mowa o tym, że z pomiarów wynika, że prędkość światła jest absolutnie stała . Wiadomo jednak, że nigdy nie zmierzono jednokierunkowej prędkości światła, tylko średnią prędkość światła, które pokonuje drogę po trajektorii zamkniętej (do zwierciadła i z powrotem).

Ci fachowcy są największą przeszkodą w rozwoju nauki, podobnie jak oświecone elity średniowiecza. Teraz już wiem, że oni będą szli w zaparte do końca, aby tylko ludzie nie dowiedzieli się, że Einstein się mylił i jego teorie zahamowały rozwój fizyki teoretycznej na ponad 100 lat.

Szostek
Posty: 18
Rejestracja: 20 wrz 2015, o 15:49

[Film] Kajetan Wróblewski

Post autor: Szostek » 4 wrz 2016, o 16:55

Wykład Einstein dla laików jest dostępny tutaj

Szostek
Posty: 18
Rejestracja: 20 wrz 2015, o 15:49

Re: Szczególna Teoria Eteru

Post autor: Szostek » 12 maja 2017, o 12:29

AnnaWP pisze:Więc teraz czekamy na artykuł.
Chciałbym przekazać, że na temat Szczególnej Teorii Eteru, opublikowaliśmy artykuł w jednym z czasopism najbardziej prestiżowej uczelni w Rosji - Uniwersytecie Moskiewskim: uzmu.phys.msu.ru/toc/2017/2 Notatki Naukowe Uniwersytetu Moskiewskiego Państwowego Wydziału Fizyki
(aby mieć dostęp do pliku PDF trzeba w prawym górnym rogu wybrać j. rosyjski)
Uniwersytet Moskiewski znajduje się na 87 miejscu listy szanghajskiej: shanghairanking.com/ARWU2016.html Moscow State University

W artykule tym, między innymi, wyjaśniamy anizotropię mikrofalowego promieniowania tła na podstawie Szczególnej Teorii Eteru. Wyjaśnienie to w j. polskim można znaleźć w artykule vixra.org/abs/1704.0104 Wyprowadzenie Ogólnej Postaci Kinematyki .

Anizotropia mikrofalowego promieniowania tła nie jest jeszcze ostatecznym dowodem na istnienie uniwersalnego układu odniesienia (eteru), ale jest bardzo poważnym argumentem.

Szostek
Posty: 18
Rejestracja: 20 wrz 2015, o 15:49

Re: Szczególna Teoria Eteru

Post autor: Szostek » 21 gru 2017, o 02:50

Wszystkim zainteresowanym Szczególną Teorią Względności polecam artykuł, w którym pokazujemy naszą metodę wyprowadzania dynamik dla tej teorii. Jest to kolejne poważne podważenie STW Einsteina. Okazuje się, że dynamika, którą zaproponował jest tylko jedną z nieskończenie wielu możliwych. Co więcej nie znam żadnych dobrze zweryfikowanych eksperymentów, które pozwalają wybrać jedną z nich jako prawidłowy model rzeczywistych procesów. Jest bardzo wątpliwe, aby uznawana obecnie dynamika STW była tą wyjątkową

Szostek
Posty: 18
Rejestracja: 20 wrz 2015, o 15:49

Re: Szczególna Teoria Eteru

Post autor: Szostek » 26 gru 2017, o 07:36

Ukazał się artykuł na temat Szczególnej Teorii Eteru "Wyjaśnienie wyników eksperymentu Michelsona-Morleya przy pomocy uniwersalnego układu odniesienia". Opublikowaliśmy go w Journal of Modern Physics.

Czyli wykazaliśmy, że na uczelniach, na wykładach fizyki, uczy się nieprawd, że eksperyment M-M udowodnił, że eter (uniwersalny układ odniesienia) nie istnieje oraz, że prędkość światła w próżni jest zawsze stała.

Teraz już oficjalnie Szczególna Teoria Względności Einsteina nie jest jedyną teorią wyjaśniającą eksperymenty ze światłem. Inną taką teorią jest Szczególna Teoria Eteru

Awatar użytkownika
Quinque1
Posty: 1
Rejestracja: 25 lut 2018, o 12:15

Re: Szczególna Teoria Eteru

Post autor: Quinque1 » 25 lut 2018, o 13:22

"O ile dobrze pamiętam ktoś na początku XX wieku powiedział, że w fizyce już wszystko odkryto"

Mniej więcej. Z tym że. Mówiono o mechanice klasycznej(Newtonowskiej). Miano zamykać uniwersytety. Ale odkryto Mechanikę Kwantową

Na początku XX wieku nie bylo określenia Fizyka. Nawet Einsteina nazywano matematykiem

akcent
Posty: 4
Rejestracja: 2 sie 2019, o 13:44

Re: Szczególna Teoria Eteru

Post autor: akcent » 22 sie 2019, o 13:22

Fizyk, matematyk, nic niczego nie neguje to tak jakby piłkarza nazwać sportowcem, jedno zawiera drugie.

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post