Szczególna Teoria Eteru

Z gr. φύσις (przyroda) - nauka o przyrodzie w najszerszym znaczeniu tego słowa. Fizyka w szkole, fizyka na studiach. Zadania domowe z fizyki. Doświadczenia fizyczne.
Szostek
Posty: 19
Rejestracja: 20 wrz 2015, o 15:49

Szczególna Teoria Eteru

Post autor: Szostek »

Wątek ten chciałbym poświęcić nowej teorii fizycznej, której jestem współautorem.
Nasza teoria dotyczy kinematyki oraz dynamiki ciał w przestrzeni. Jest jedyną poprawną teoria na ten temat i jest alternatywą dla błędnej Szczególnej Teorii Względności.

Od połowy października 2015 roku będzie dostępna na ten temat książka.

Szczegóły teorii zostaną ujawnione po publikacji książki (około połowy października 2015).
Adax82
Posty: 1519
Rejestracja: 2 lis 2013, o 19:42

Re: Szczególna Teoria Eteru

Post autor: Adax82 »

Szostek,
Wszelkie odkrywcze idee są godne rozważenia i zauważenia. Poczekam jednak co powiedzą na to osobniki, które są lauretami nagrody Nobla w zakresie fizyki. Doskonale rozumiesz powód takiego mojego poglądu: nie ważne co się mówi, ważne kto mówi". Amen
Szostek
Posty: 19
Rejestracja: 20 wrz 2015, o 15:49

Re: Szczególna Teoria Eteru

Post autor: Szostek »

Adax82 w pełni się z Tobą zgadzam. Spodziewamy się dużego oporu ze strony fizyków, którzy zrobili dorobek naukowy na teoriach względności. Oni nie będą chcieli się pogodzić z tym, że zajmowali się błędnymi teoriami. Na szczęście jest znacznie więcej fizyków, którzy mają inny dorobek i oni nie będą mieli problemów z pogrzebaniem Szczególnej Teorii Względności.
AnnaWP
Posty: 3453
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 12:58

Re: Szczególna Teoria Eteru

Post autor: AnnaWP »

Z perspektywy osoby, publikującej dane w zakresie hipotezy sprzecznej z dotychczasowym stanem wiedzy - nie lubię marudzenia o oporze nauki.
Oczywiście, istnieje pewien opór, jednak zwykle ogranicza się do kwestii osobowych, nie merytorycznych.
Jeżeli hipoteza jest dobrze postawiona, argumenty przekonujące, ludzie dają się przekonać. Jeżeli odbierasz postawy ludzi jako nie bo nie - to najprawdopodobniej nie potrafisz wyrazić się w sposób jasny i klarowny (i mówię to na podstawie własnych doświadczeń).

Dla przykładu - jakieś 10 lat temu odwiedził nasz zespół prof. Iqbal, który publikował w zakresie klasycznej hipotezy. Spędził wiele godzin na rozmowach z Pawłem i profesorem (to swego rodzaju rdzenie zespołu). Zajęło im to 4 tygodnie, ale ostatecznie stwierdził to ja całe życie uczyłem studentów źle!". Publikuje z nami regularnie.
Teraz przekonanie do naszego punktu widzenia zajmie mi średnio 2 godziny (specjalistę), może 4 godziny (laika). Kwestia dopracowania argumentów, które 10 lat temu były. żałosne, mogę to powiedzieć z perspektywy czasu. Żałosne, chociaż my sami czuliśmy, że idziemy w dobrą stronę. I już były publikacje.

Więc - czekam na publikację.
Awatar użytkownika
jacekp-bio
Posty: 185
Rejestracja: 13 sie 2015, o 21:39

Re: Szczególna Teoria Eteru

Post autor: jacekp-bio »

Dlaczego teorie fizyków mają być błędne ?

Dlaczego teoria Eteru jest prawidłowa ?

Jakie eksperymenty potwierdzają tą teorię i czy można je powtórzyć w warunkach laboratoryjnych ?

Pozostaje też kwestia nieszczęsnego układu odniesienia a to niestety w moich badaniach przeklinałem.

Dlaczego nie Zakładacie Państwo, że i Państwa teoria może być błędna ? O ile dobrze pamiętam ktoś na początku XX wieku powiedział, że w fizyce już wszystko odkryto. Niedługo cieszył się wypowiedzianymi słowami.

Pożyjemy zobaczymy czy ta teoria przejdzie dalej. Po specjalizacji zakładam, że jakiś model matematyczny do tego już istnieje .

Niestety jest jedna rzecz, która mnie od książki odrzuca - zbyt częste napisanie na stronie tego jest błędna i niezgodna z eksperymentami", a Państwa teoria właściwa. Jako naukowiec na tak mocne sformowanie raczej bym sobie nie pozwolił. Troszeczkę też nie zgodzę się, ze teoria względności jest największym osiągnięciem myśli ludzkiej. Galileusz sugerował by w nauce unikać wielkich słów . Spotkałem się z twierdzeniem, że nie Einstein i jego opracowania ale Nikola Tesla i jego wynalazki najbardziej pchnęły ludzki rozwój technologiczny.

Forum biologiczne - mózg Einsteina był niesamowicie ciekawy - autorzy zapewne wiedzą do czego był podobny jak również to, kto wykonywał obliczenia .

Serdecznie pozdrawiam
Szostek
Posty: 19
Rejestracja: 20 wrz 2015, o 15:49

Re: Szczególna Teoria Eteru

Post autor: Szostek »

Już wkrótce zostanie ogłoszona nowa teoria fizyczna Szczególna Teoria Eteru.

To będzie największe osiągnięcie fizyki teoretycznej od czasów Isaaca Newtona.

Gdy to nastąpi zachęcam do dyskusji na ten temat. Liczę na wszelkie konstruktywne uwagi.
Informacje o książce, w której zostaną przedstawione szczegóły teorii, można znaleźć na stronie. Postaram się tam umieścić także krótkie informacje, o samej teorii.
Pozdrawiam
Roman Szostek
AnnaWP
Posty: 3453
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 12:58

Re: Szczególna Teoria Eteru

Post autor: AnnaWP »

Trochę irytujący sposób na reklamę strony.
Nie zamierzam klikać.
Awatar użytkownika
jacekp-bio
Posty: 185
Rejestracja: 13 sie 2015, o 21:39

Re: Szczególna Teoria Eteru

Post autor: jacekp-bio »

Książka jest reklamowana obecnie na każdym forum naukowym. W jednym przypadku oba tematy były zablokowane. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że następny post Pana Szostka nie będzie już czytany.

Btw. Połowa października już dawno minęła . teraz plany to w grudniu po południu X-D
Awatar użytkownika
jacekp-bio
Posty: 185
Rejestracja: 13 sie 2015, o 21:39

Re: Szczególna Teoria Eteru

Post autor: jacekp-bio »

To w ilu egzemplarzach wydano książkę ? Książki fizycznie nie ma - zatem jest tak jakby jej nadal nie było.

Wydawnictwo Amelia, Aneta Siewiorek ? tam ledwo da się odszukać połączenie z biologią a co dopiero coś takiego. Może coś z listy filadelfijskiej ? Na forach fizyczny jak i tutaj napisano - prośbę o umieszczenie artykuły z czegoś recenzowanego. Znajduję przynajmniej 12 czasopism z listy filadelfijskiej gdzie artykuł miałby swoje miejsce. W tym dwa po 50 pkt z MNiSW - pozdrawiam.
Szostek
Posty: 19
Rejestracja: 20 wrz 2015, o 15:49

Re: Szczególna Teoria Eteru

Post autor: Szostek »

Pozdrawiam wszystkich pasjonatów nauki, a fizyki w szczególności

Powoli rozpoczyna się kampania informacyjna na temat naszej teorii.
W naszym rodzinnym mieście Rzeszowie są już billboardy
rszostek.republika.pl/prace/bill_Hetma.jpg

Książkę Szczególna Teoria Eteru można nabyć w wydawnictwie
wydawnictwoamelia.pl/sklep/home/46-karol-szostek-roman-szostek-szczegolna-teoria-eteru-.html

jacekp-bio nie chcieliśmy rozpoczynać od wysyłania artykułów z naszą teorią do czasopism naukowych. Wyobrażam sobie, że w recenzji byłyby trzymane przez wiele miesięcy, a potem okazałoby się, że te wyniki są już opublikowane przez jakichś złodziei.
Teoria, którą publikujemy to poważna sprawa dla fizyki, dlatego skoncentrowaliśmy się na zabezpieczeniu naszych praw do niej. Między innymi chodzi o książkę, a artykuły są w recenzjach i wcześniej czy później zostaną opublikowane. Z ewentualnymi złodziejami będziemy walczyli bez litości

Poza tym większość wydawnictw naukowych żąda od autorów zrzeczenia się autorskich praw majątkowych, co nam także nie odpowiada.
AnnaWP
Posty: 3453
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 12:58

Re: Szczególna Teoria Eteru

Post autor: AnnaWP »

Więc teraz czekamy na artykuł.
BTW - w wielu wydawnictwach proces redakcyjny trwa poniżej 4 tygodni. Szczególnie w niskopunktowanych, ale stosujących standardy peer review - czekających na przyznanie punktów.
Awatar użytkownika
jacekp-bio
Posty: 185
Rejestracja: 13 sie 2015, o 21:39

Re: Szczególna Teoria Eteru

Post autor: jacekp-bio »

Szostek pisze:Pozdrawiam wszystkich pasjonatów nauki, a fizyki w szczególności.
1) W biologii czas oczekiwania to maksymalnie do 4 miesięcy. Wszystkie osoby, z którymi współpracowałem przygotowując grafiki nie czekały dłużej jak 3 miesiące. Puszczając publikację do recenzji dysponujemy wystarczającą liczbą dowodów by uniemożliwić plagiat. Są też inne sposoby zabezpieczenia praw autorskich. Matematycy i fizycy powinni znać te sposoby.

2) Czy Wasze komputery przy tworzeniu książki były podłączone do internetu ? Czy dane były wysyłane mailem ? btw. szyfrujecie dysk twardy z danymi ? Macie hasło dostępu do OS / BIOS ? Wiecie ile potrzeba czasu by przełamać zabezpieczenia OS na poziomie dostępu fizycznego ? Jeżeli ktoś by chciał - to zaprawdę Wasze dane by już były wspólne. Jak rozumiem oprogramowanie wykorzystane zarówno do badań jak i redakcji książki było w pełni legalne i wykorzystane zgodnie z warunkami licencji (i zasad macierzystej uczelni). SZCZEGÓLNIE jeżeli były to wersje EDU softu obliczeniowego, os, programu graficznego. Zapewne wiecie, że tracicie wszelakie prawa do pracy jeżeli będzie jakakolwiek niezgodność z zapisem licencyjnym softu.

3) Z ewentualnymi złodziejami - może wygracie, a może nie. Litość / brak litości ma niewiele do pomocy - znacznie więcej mają dostępne fundusze na pokrycie kosztów adwokatów i procesów sądowych.

4) Galileusz prosił by w nauce nie używać słów - wielki etc. etc. ja dodam by nie używać słów poważny. Odwrócę kota ogonem - i dla mnie poważną sprawą jest prądnica prądu zmiennego i tranzystor. Nauka nie powinna zależeć od subiektywnego poglądu na rzeczy poważne i wielkie.

5) autorskich praw majątkowych ! genialne ! oj biedny Nikola Tesla . w tym zawodzie fortunę robią nieliczni choćby Hawking czy Hillenburg.
Szostek
Posty: 19
Rejestracja: 20 wrz 2015, o 15:49

[Film] Problemy ogólnej teorii względności

Post autor: Szostek »

Polecam zapoznanie się z opinią na temat Szczególnej Teorii Eteru

Problemy ogólnej teorii względności, cz. 10 - dr Zbigniew Osiak - 24.11.2015


jacekp-bio dziękuję za opinię
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości