Szkodliwe mity o ochronie środowiska

Jak chronimy środowisko w Polsce i na świecie. Co możemy zmienić na płaszczyźnie ekologii? Pomysły, projekty, pytania dotyczące ochrony środowiska.
Awatar użytkownika
DMchemik
Posty: 4052
Rejestracja: 26 wrz 2006, o 23:43

Re: Szkodliwe mity o ochronie środowiska

Post autor: DMchemik »

skoro jesteśmy w temacie, w 1981 miała miejsce katastrofa chemiczna w Bhopalu. Liczba ofiar oceniana jest różnie, od 3000-5000 wg ONZ, WHO itp do 15000 wg Greenpeace.
Awatar użytkownika
badger
Posty: 2075
Rejestracja: 27 sty 2007, o 18:59

Re: Szkodliwe mity o ochronie środowiska

Post autor: badger »

teraz czytałem że do dzisiaj w wyniku katastrofy w Bhopalu zginęło ok 20tys ludzi a 120 tys do dzisiaj choruje. Takie dane są na wikipedii.
werych
Posty: 42
Rejestracja: 16 sie 2007, o 20:47

Re: Szkodliwe mity o ochronie środowiska

Post autor: werych »

badger a napromieniowanie to korzystnie wpływa na zdrowie?
Nawet jeśli dwoje dorosłych ludzi zostało napromieniowanych i teoretycznie nie są chorzy to istnieje duże ryzyko, że ich dzieci będa.
Prezentacja jak i film z discovery są zbyt dużymi plikami abym mógł je spokojnie przesyłać a szkoda.

pzdr!
Awatar użytkownika
DMchemik
Posty: 4052
Rejestracja: 26 wrz 2006, o 23:43

Re: Szkodliwe mity o ochronie środowiska

Post autor: DMchemik »

a myślisz, że mało kto ma dostęp do discovery? ja także znam pewne programy z discovery na ten temat.
werych
Posty: 42
Rejestracja: 16 sie 2007, o 20:47

Re: Szkodliwe mity o ochronie środowiska

Post autor: werych »

mało czy dużo nie ważne, ważne aby oglądać to discovery a nie tylko się chwalić, że je ktoś ma
Awatar użytkownika
DMchemik
Posty: 4052
Rejestracja: 26 wrz 2006, o 23:43

Re: Szkodliwe mity o ochronie środowiska

Post autor: DMchemik »

przede wszystkim należy umieć wyciągać wnioski i podchodzić do przyjmowanych wiadomości z odpowiednią dozą krytycyzmu. Czy gdybyś teraz przeczytał na stronie zielonych, że kwas cytrynowy jest rakotwórczy, a Mastalerz uchwycił to kłamstwo, to również uważałbyś go za idiotę? Zapewnie, bo chyba jest ci wiadomo że jest to naturalny składnik mięśni i owoców. historia pokazuje, że wielu wykorzystuje swoją wiedzę przeciwko niewiedzy innych i dobrze na tym wychodzi. Jak już wspominałem, sam mieszkałem z jednym fanatykiem i także steku bzdur się nasłuchałem. Ja jestem za ochroną przyrody i staram sie ją chronić, ale to nie znaczy, że mam wciskać ludziom kłamstwa.

A discovery ogladam od wielu lat.
werych
Posty: 42
Rejestracja: 16 sie 2007, o 20:47

Re: Szkodliwe mity o ochronie środowiska

Post autor: werych »

Postawa radykalna w żadnej dziedzinie życia nie wychodzi na dobre.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości