Sztuczki naszych psiaków ;]

_angel_
Posty: 22
Rejestracja: 1 maja 2007, o 15:16

Sztuczki naszych psiaków ;]

Post autor: _angel_ »

Tak się zastanawiam . Uczyliście czegoś swoje psiaki? Czego i jak Wam to wyszło? Ja swojego nauczyłma warować, dawać łape, siadać, obracać się na 2 łapach . no i zamykać drzwi
Awatar użytkownika
malwka
Posty: 536
Rejestracja: 30 lip 2006, o 13:16

Re: Sztuczki naszych psiaków ;]

Post autor: malwka »

Hello!
Mój Rino umie podstawowe komendy, mamy jednak problem z zostawaniem. To przynosi mi i jemu spore trudności, nie wiem co robię źle, ale po odejściu jakieś 5 metrów od razu do mnie przybiega. Jestem dosyć konsekwentną osobą i nie mam zamiaru rezygnować, tym bardziej, że widzę jednak małe postępy

Dodatkowo przez chwilę uczyłam Rinka na domowym torze agility, który sama zrobiłam hehe Prowizorka taka, ale pięknie teraz wszędzie wskakuje na komendę HOP no a najbardziej jestem dumna z tego, że nauczyłam go robić slalom między moimi nogami w czasie marszu

pzdr
_angel_

Re: Sztuczki naszych psiaków ;]

Post autor: _angel_ »

Ja teŻ bym chętnie poćwiczyła agility ale nie mam gdzie ani sprzętu. W sumie jest miejsce (przynajmniej było) w którym udostępniali plac za free ale to jak dla mnie i tak za daleko :(

Malwka to radziłabym Ci zacząc od mniejszych odgległości niŻ pięć metrów. Jeśli wtedy będzie umial to stopniowo zwiększaj dystans ] Życzę powodzenia
Awatar użytkownika
malwka
Posty: 536
Rejestracja: 30 lip 2006, o 13:16

Re: Sztuczki naszych psiaków ;]

Post autor: malwka »

no właśnie o to chodzi, że odchodziłam bardzo stopniowo i do pewnego momentu Rino spokojnie sobie siedzi, ale kiedy odejdę na mniej więcej 5 metrów to on wstaje i podbiega. Jak już powiedziałam, ćwiczę z nim dalej i mam nadzieję, że w końcu nam się uda
Kiara
Posty: 733
Rejestracja: 7 gru 2006, o 09:09

Re: Sztuczki naszych psiaków ;]

Post autor: Kiara »

Mój pies umie :siad,równaj,daj łape,przynieść (połowicznie ),leżeć,zostań,do budy.Nie został nauczony :bierz go lub innych,które szczułyby tylko psa.
Najlepiej i najszybciej robi to wszystko jeśli widzi kiełbase,wtedy tak długo i wytrwale prosi.Oczywiście normalnie też jest usłuchany ale jest zawiedziony,że nie ma nagrody
Ketrab
Posty: 11
Rejestracja: 5 cze 2007, o 01:00

Re: Sztuczki naszych psiaków ;]

Post autor: Ketrab »

Witam serdecznie. Mój Goldi wykonuje standardowe komendy jak ( siad, leżeć, łapa prawa i lewa, prosi, daje głos, podaje piłkę, wcześniej także przynosił smycz, ale teraz nie trzymam go na uwięzi, bo zawsze przychodzi na komendę więc bez sensu). Dodatkowo nauczyłem go wykonywać obroty w powietrzu i na ziemii, nie wiem czy wiecie o co chodzi w każdym razie w powietrzu to jest salto, a na ziemii kręci się jak bęben w pralce hehehe. Ponadto na komendę idzie do każdego z domownikow. No już taka bystrzacha z Niego, ma ogromny temperament i uwielbia bawić się.
Awatar użytkownika
malwka
Posty: 536
Rejestracja: 30 lip 2006, o 13:16

Re: Sztuczki naszych psiaków ;]

Post autor: malwka »

no proszę, gratuluje nie tylko inteligentnego psa ale i zdolności trenerskich Możesz w skrócie przedstawić jak nauczyłeś psa robić owo salto? Będę bardzo wdzięczna

pzdr
Mała Mi
Posty: 272
Rejestracja: 10 kwie 2007, o 19:58

Re: Sztuczki naszych psiaków ;]

Post autor: Mała Mi »

jejku. jak czytam to wszystko to aż mi wstyd za mojego Rambusia.
moja psina może nie jest wyedukowana, ale napewno ma olej w głowie
zabrałam go ze schroniska w wieku 2 lat, wtedy umiał wskakiwać za ławki i stół za jedzeniem, spał na pleckach i chrapał na cały dom
a nauczyłam go zostawać w miejscu, a sam się nauczył przewracać na plecy kiedy ktoś obok niego kuca jak na 2 letniego psa to całkiem nieźle
ale to nadal nie to co opisywane wyżej psiaki
Awatar użytkownika
dawidw
Posty: 797
Rejestracja: 10 mar 2007, o 17:39

Re: Sztuczki naszych psiaków ;]

Post autor: dawidw »

Moja Fori tez jest jakos niekumata mowie jej i bez skutku. Umie chyba tylko siad. No i jezeli powiem bierz go to od razu uszka do góry i gotowa do ataku.
Awatar użytkownika
malwka
Posty: 536
Rejestracja: 30 lip 2006, o 13:16

Re: Sztuczki naszych psiaków ;]

Post autor: malwka »

Ma&#x142a Mi pisze:a sam się nauczył przewracać na plecy kiedy ktoś obok niego kuca
to jest po prostu sygnał wysyłany przez psa mówiący o tym, że ten ktoś kto kucnie jest wyżej w chierarchii. Tym sposobem pies oznajmia, że jest Cipoddany
Mała Mi
Posty: 272
Rejestracja: 10 kwie 2007, o 19:58

Re: Sztuczki naszych psiaków ;]

Post autor: Mała Mi »

malwka, no właśnie nie do końca, on czeka aż podrapie się go po brzuchu
Awatar użytkownika
malwka
Posty: 536
Rejestracja: 30 lip 2006, o 13:16

Re: Sztuczki naszych psiaków ;]

Post autor: malwka »

Moja Fori tez jest jakos niekumata
Nie ma psów niekupatych Są tylko mniej lub bardziej podatne na naukę, więcej ćwiczeń, cierpliwości i odpowiedniego podejścia i Fori może reagować jak prawdziwy owczarek
Awatar użytkownika
dawidw
Posty: 797
Rejestracja: 10 mar 2007, o 17:39

Re: Sztuczki naszych psiaków ;]

Post autor: dawidw »

malwka pisze:Nie ma psów niekupatych
jejku, w cudzyslowiu tak napisalem. Po prostu tlumacze jej bez efektu. Widocznie kiepski jestem w tych sprawach
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości