szukam ludzi studiujacych medycyne na ukrainie

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
oby lwowiak

Re: szukam ludzi studiujacych medycyne na ukrainie

Post autor: oby lwowiak »

Witam, mam egzamin we wtorek na medycyne we lwowie. Prosze wszystkich tych co juz mieli egzamin o przykladowe zadania z chemii (jesli ktos pamieta) abym mogl sie jak najlepiej przygotowac, bo mi bardzo zalezy.
Pozdrawiam wszystkich i Życze powodzenia na ukrainie.
gosia

Re: szukam ludzi studiujacych medycyne na ukrainie

Post autor: gosia »

hejka, miałam egzamin we Lwowie, dostałam się. zdawałam z ukromy ale ja znam ten jezyk od trzech lat i musze przyznać ze sama miałam kłopoty! chemia-masakra! wyrwają kartki, chociaŻ zadania nie sa trudne. Życze powodzenia!
pomorzanka

Re: szukam ludzi studiujacych medycyne na ukrainie

Post autor: pomorzanka »

szukaj strony pogotowie rekrutacyjne i tam jest duzo info
Mika

Re: szukam ludzi studiujacych medycyne na ukrainie

Post autor: Mika »

pozdrawiam i 3mam kciuki za wszystkich :)
KasiuniaKT

Re: szukam ludzi studiujacych medycyne na ukrainie

Post autor: KasiuniaKT »

Odnosnie Tarnopola. Pani w dziekanacie bardzo ludzka. Mozna składać papiery do 15 listopada, najpóźniej. Rozmawiałam z Panią po rosyjsku, a studiować chcę po angielsku. Rok szkolny zaczyna się 1 wrzesnia, jezeli pojedziesz później to musisz poodrabiać wszystkie zajęcia, oczywiście za odpłatnością. Ja czekam jeszcze na wyniki w Polsce, jak sie nie dostanę, to jadę do Tarnopola, nie będę siedzieć w domu rok, to bez sensu. Czy z zachodniej Polski ktos tam sie wybiera?
christoph.kruk
Posty: 1
Rejestracja: 4 paź 2008, o 14:11

Re: szukam ludzi studiujacych medycyne na ukrainie

Post autor: christoph.kruk »

Witam ,
Chciałbym dowiedzieć sie czy studia medyczne na lekarskim na Ukrainie trwają tyle samo co polskie, co trzeba zrobić aby po studiach leczyć w Polsce, jak jest później ze specjalizacjami i czy można przenieść sie z Ukraińskiego Uniwersytetu na polski po 1 roku.
Ostatnio zmieniony 4 paź 2008, o 15:01 przez christoph.kruk, łącznie zmieniany 1 raz.
Ice

Re: szukam ludzi studiujacych medycyne na ukrainie

Post autor: Ice »

Wszystko jest napisane w tym i w innych wątkach , jeśli nie potrafisz tego odnaleźć to moŻe pomyśl o jakimś bardziej odpowiednim kierunku, moŻe rolnictwo?
Cappucinhu
Posty: 532
Rejestracja: 13 wrz 2008, o 21:31

Re: szukam ludzi studiujacych medycyne na ukrainie

Post autor: Cappucinhu »

hej opowiedzcie mi coś o studiowaniu na Ukrainie, bo chciałabym za 3 lata tam studiować.
1) bo słyszałam, że o wiele łatwiej jest się tam dostać to prawda
odpowiedzcie aha, i co trzeba znać j. ros. czy polski może być? .
Batha
Posty: 2658
Rejestracja: 20 maja 2007, o 16:32

Re: szukam ludzi studiujacych medycyne na ukrainie

Post autor: Batha »

corobic_092^^, poczytaj sobie wszystko, to będziesz znać odp na swoje pytania
Ana09
Posty: 123
Rejestracja: 10 lut 2009, o 14:03

Re: szukam ludzi studiujacych medycyne na ukrainie

Post autor: Ana09 »

Czy ktoś życzliwy mógłby powiedzieć, czy KONIECZNA jest chemia i biologia na maturze, żeby w ogóle rektor rozpatrywał moją kandydaturę na medycynę(ogólnie na Ukrainie) ? Podobno jest tam egzamin wstępny. .
czy za studia w jezyku ukrainskim trzeba placic? ile? (wiem tylko o angielskich, ze tak)
pozdrawiam
Ice
Posty: 11
Rejestracja: 10 lut 2009, o 16:07

Re: szukam ludzi studiujacych medycyne na ukrainie

Post autor: Ice »

Chemia i biologia?Nieeeee skąd, wystarczy tylko kaszubski i wiedza o tańcu, weź się ogarnij przed zadawaniem takich pytań
Ana09
Posty: 123
Rejestracja: 10 lut 2009, o 14:03

Re: szukam ludzi studiujacych medycyne na ukrainie

Post autor: Ana09 »

pytaam o kogoś życzliwego, wiec lepiej czytaj ze zrozumieniem. Poza tym czytałam o egzaminach wstepnych, wiec zastanawialo mnie czy jest sprawdzana biologia i chemia hmm 2 w jednym?
a skoro tak, to juz sie dowiedzialam. od uprzejmego pana(zal) a swoja droga od tego jest wlasnie forum
myszor251
Posty: 24
Rejestracja: 3 sty 2009, o 19:33

Re: szukam ludzi studiujacych medycyne na ukrainie

Post autor: myszor251 »

Ice pisze:Chemia i biologia?Nieeeee skąd, wystarczy tylko kaszubski i wiedza o tańcu, weź się ogarnij przed zadawaniem takich pytań
A Ty moze ogarnij się przed napisaniem takiej odp.

Ana09- drobne podsumowanie tego o co pytasz:
za kazdy kierunek na UA trzeba płacic- w zaleznosci od języka- ang. jest droższy- Lwów 3600$/ Tarnopol 1500 hr/ Ivan- Frankow ok 8,5 tys. zł.<ceny na lekarski w jez ang.. Pod uwage brana jest głownie biologia, ale matura z chemii napewno nie zaszkodzi. Egzaminy są w kazdym mieście-we Lwowie z języka, chemii , Tarnopol egz. z biologii, I-F język i biologia. W razie kolejnych watpliwosci odsyłam do lektury poszczególnych watków .
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 72 gości