szukam ludzi studiujacych medycyne na ukrainie

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Assadu

Re: szukam ludzi studiujacych medycyne na ukrainie

Post autor: Assadu »

No ja teŻ mam zamiar sie wybrać do Lwowa,ale mam więcej niŻ 8km do granicy z UA,za to mam 10km do granicy z De<hehe. Raz juŻ tam byłem ale turystycznie,hmmm,fajne miasto,ładne:) Mam pytanko czy ktoś wie jak to jest,jeŻeli chcę iść na versję angielską,to mam rozmowę kwalifikacyjną po angielsku,a jak na ver.ukraińską to po ukraińsku,tak?
Dobrze trzeba ten język ukr.znać?Czy da się tego w 2 miechy naumieć wystraczająco?
Amanda
Posty: 20
Rejestracja: 14 maja 2008, o 09:38

Re: szukam ludzi studiujacych medycyne na ukrainie

Post autor: Amanda »

wlasnie co z jezykiem.bo ja ukrtainskiego ni w zab:P
pajda88
Posty: 1
Rejestracja: 17 maja 2008, o 19:53

Re: szukam ludzi studiujacych medycyne na ukrainie

Post autor: pajda88 »

moje gg 4272561 - mozna pytac

mam duza wiedze co do studiowania. Za kilka dni wybieram sie do rektoratu w lwowie.

Co do ang
1. musisz umiec sie dogadac ! musisz umiec pisac ze sluchu ! bez tego jak sobie wyobrazacie uczeszczanie na zajecia ? zdawanie egzaminow ?

co do ukraińskiego to powiem tyle, jezyk mowiony podobny do pol. tzn da sie go szybko nauczyc, ale pisownia jest juz rosyjska wiec ]

zawsze zostaje mozliwosc wyjazdu na wakacje do UK . podszkolic jezyk zawsze mozna
marta

Re: szukam ludzi studiujacych medycyne na ukrainie

Post autor: marta »

a ja słyszałam ze od tego roku mieli wykładać po polsku? slyszeliscieo tym ? jak to wkoncu jest? :-D
student

Re: szukam ludzi studiujacych medycyne na ukrainie

Post autor: student »

nie ma polskiego, ciagle sa plany zeby to zrobic, ale chyba na planach poki co pozostanie.
Moniek
Posty: 65
Rejestracja: 27 mar 2008, o 07:25

Re: szukam ludzi studiujacych medycyne na ukrainie

Post autor: Moniek »

hej jak tam przyszli studenci ? Ja jestem zdeterminowana i zdesperowana zeby podjac studia na Ukrainie, jesli macie jakies wiadomosci, typu kiedy zaczynaja sie egzaminy to bede wdzieczna jesli sie ze mna tym podzielicie (3519593 moje gg ) , chodzi mi tez o ogolne wiadomosci, jesli ktos wie tez jak wygladal egzamin bedzie fajnie Pozdrawiam. A jesli chodzi o wyklady w jezyku polskim, to mialy byc od tego roku,ale jakos im nie wyszlo olany sa takie ze za rok powinni wprowadzic,ale pewnie im tez nie wyjdzie
gatek
Posty: 175
Rejestracja: 23 lis 2007, o 17:46

Re: szukam ludzi studiujacych medycyne na ukrainie

Post autor: gatek »

Jak zapisać sie na taka rozmowe? Trzeba wybrac sie do Lwowa czy mozna jakos internetowo ?
Evel
Posty: 25
Rejestracja: 9 lip 2008, o 22:24

Re: szukam ludzi studiujacych medycyne na ukrainie

Post autor: Evel »

czytałam informator dla obcokrajowców zainteresowanych studiami na Uniwersytecie Medycznym we Lwowie i tam pisało tak:

"Foreign citizens can be enrolled to the University after their Chemistry and Ukrainian, English or Russian Entrance interview results

czy ktoś wie na czym polega tarozmowa kwalifikacyjna z chemii (czy to może jakiś test jest?)
gatek
Posty: 175
Rejestracja: 23 lis 2007, o 17:46

Re: szukam ludzi studiujacych medycyne na ukrainie

Post autor: gatek »

Podobno rozmowa kwalifikacyjna jest badzo latwa do przejscia, najpierw pytania typu dlaczego ten kierununek, dlaczego tu itp. A pytania z chemii tez sa bardzo latwe podobno typu wzor jakiegos kwasu, czy jakas reakcja spalania.
Moniek
Posty: 65
Rejestracja: 27 mar 2008, o 07:25

Re: szukam ludzi studiujacych medycyne na ukrainie

Post autor: Moniek »

ja tez tak slyszalam jak gatek,ze rozmowa jest bardzo prosta i utrzymana w przyjemnym tonie, tak,ze sie nie odczuwa strsu coz, przekonamy sie zapene sami jak to bedzie . Ale reakcje sa typu Na+H2o, i tak jak wczesniej pisali, spalania, wzory kwasow itd. czyli latwe i przyjemne
gatek
Posty: 175
Rejestracja: 23 lis 2007, o 17:46

Re: szukam ludzi studiujacych medycyne na ukrainie

Post autor: gatek »

Tak z ciekawosci zapytam czy zawilezlisice juz swoje papiery na uczelnie i wyznaczyli wam juz termin rozmowy czy dopiero macie to w planach ? Ja sie ciagle waham i jeszcze nie wiem co zrobie wlasciwie
biedronka!
Posty: 546
Rejestracja: 26 maja 2008, o 11:24

Re: szukam ludzi studiujacych medycyne na ukrainie

Post autor: biedronka! »

ale jak sie tam zakfalifikowac na rozmowe ? ?
kos

Re: szukam ludzi studiujacych medycyne na ukrainie

Post autor: kos »

czy rzeczywiscie biora pod uwage ilosc procent zdobytych na maturze ?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 43 gości