szukam ludzi studiujacych medycyne na ukrainie

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
spideros
Posty: 268
Rejestracja: 8 lip 2008, o 20:49

Re: szukam ludzi studiujacych medycyne na ukrainie

Post autor: spideros »

dessder: To mam nadzieje, ze zdasz po powrocie relacje, jak tam jest itd itp Udanej podrozy!
Gosiulka87

Re: szukam ludzi studiujacych medycyne na ukrainie

Post autor: Gosiulka87 »

Tak,postanowiłam dopingować towarzystwo,gdyŻ nawet jak poznałam wyniki matury poprawkowej,uwaŻałam,Że progi strasznie podskoczą i mam marne sznase,i byłam nastawiona na Ukrainę.A tu miła niespodzianka
Jeszcze czekajcie na listy u nas,do września moŻe zdarzyć się cud:)¯właszcza w Bydg,Szczecinie,Olsztynie(1 próg jest 225,ale sądzę,Że na pewno spadnie duŻo duŻo),tudzieŻ Białymstoku.
A jesli nie,śmiało na Ukrainę.Słyszałam dobrą opinię od 1 ze studentek:)
I nosy do góry,przenieść się moŻna,coprawda ze stratą roku,jeśli by komuś nie do końca odpowiadało tam.Nie ma sytuacji bez wyjścia.
pozdrawiam
dessder

Re: szukam ludzi studiujacych medycyne na ukrainie

Post autor: dessder »

z jaka stratą roku? wypytywałam na akademiach medycznych i Żadnej straty roku nie ma. trzeba mieć zdane egzaminy, złoŻyć podanie i przetłumaczyć indeks, czekać na pozytywne rozpatrzenie sprawy i idziemy na drugi rok.
dessder

Re: szukam ludzi studiujacych medycyne na ukrainie

Post autor: dessder »

P.S. tam jak się zawiezie papiery to dopiero umawiają na egzamin- prawda?ltbojuch
Gosiulka87

Re: szukam ludzi studiujacych medycyne na ukrainie

Post autor: Gosiulka87 »

Bez straty roku to na niestacjonarne-takie informacje miałam,dopuki się Ukrainą interesowałam,a ze stratą roku jesli chce się przenieść na stacjonarne.
MoŻe się zmieniło na Waszą korzyść?!Nie wiem.Jeśli tak,to super.Wiesz,moŻe zalezy to od uczelni.Z tego co wiem,znajomy miał wielkie problemy,Żeby się przenieść z Warszawskiego UM do Bydgoszczy(bo mieszka koło Bydgoszczy,ze wzgl.rodzinnych),więc mnie juŻ nic nie zdziwi,a poziom i renoma tych uczelni jest nie porównywalna.nie mówiąc juŻ o progu.
Tak,Że ja słyszałam o stracie roku jesli chodzi o Ukrainę.MoŻe juŻ nie jestem na bieŻaco.
Z tym,Że róŻnice programowe są,były i będą-jesli chodzi o krajowe uczelnie,a w przypadku zagranicznej tym bardziej.
Tak czy siak,oby się udało:)
spideros
Posty: 268
Rejestracja: 8 lip 2008, o 20:49

Re: szukam ludzi studiujacych medycyne na ukrainie

Post autor: spideros »

Z tego co ja wiem to z Ukr mozna sie przeniesc tylko na niestacjonarne, ale obym sie mylil
Moniek
Posty: 65
Rejestracja: 27 mar 2008, o 07:25

Re: szukam ludzi studiujacych medycyne na ukrainie

Post autor: Moniek »

Jesli przenosisz sie do Polski, np po 2 roku, na stacjonarne, to MUSISZ powtarzac rok na Polskiej uczelni, czyli nzowu 2 rok robisz na Polskiej, wiem bo moja znajoma tak zrobila. Chcesz bez straty, to idziesz na niestacjonarne, proste jak drut Zreszta z tego co wiem, nie kazda uczelnia chce takich studentow, trzeba najpierw sie dobrze rozeznac w sprawie. Pozdrawiam.

[ Dodano: Pon Lip 21, 2008 16:19 ]
Gosiulka87 masz calkowita racje ja raczej wiem ze sie tutaj nie dostane wiec nie mam na co czekac. papiery zawiozlam, date egzamu mam wiec moze czekam tylko na niego bo na listy wrzesniowe juz nie
spideros
Posty: 268
Rejestracja: 8 lip 2008, o 20:49

Re: szukam ludzi studiujacych medycyne na ukrainie

Post autor: spideros »

Ja probuje na niestacjonarne w Pl, jak sie nie uda to se w leb strzele
Gosiulka87

Re: szukam ludzi studiujacych medycyne na ukrainie

Post autor: Gosiulka87 »

To jesteś w komfortowej sytuacji,Że mozesz pozwolić sobie na płatne.
Progów zatrwaŻających chyba nie będzie.CóŻ jednak to duŻa suma,a pomnoŻone *5 lub 6-niewielu stać.Popatrz na progi na niestacjonarne i składaj na kilka uczelni.Progi bywają rozmaite.Omijaj tylko CM UJ-zaczyna ok 30 osób,kończy szczęśliwie ok 5.W tym powtarzający rok itd.
Ale Szczecin niezly ponoć.
W sumie nie ma co się bać Ukrainy,później rok powtórzyć-i nie płacisz za studia.
Z niestacjonarnych na stacjonarne jest się u nas bardzo cięzko przenieść.Nie dość,Że musisz poprawić mature,tak Żeby się dostać na stacjonarne,to jeszcze mieć dobre oceny na studiach.Prawie niewykonalne.
Powodzenia:))
spideros
Posty: 268
Rejestracja: 8 lip 2008, o 20:49

Re: szukam ludzi studiujacych medycyne na ukrainie

Post autor: spideros »

Gosiulka87: Mam stara mature, pisalem egz na SLAMie z chemii i biologii, wiec pozostaje mi tylko Bialystok lub wlasnie SLAM. Mam 151 ptk, wiec mam nadzieje ze sie uda. Co do ceny to z jednej str masz racje, ale z drugiej do SLAMu mam 8 min autobusem, wiec odpada wynajecie mieszkania, utrzymanie sie itd, a na UKR za darmo tez sie nie studiuje, podsumowujac mysle, ze wyszlo by na to samo.
Gosiulka87

Re: szukam ludzi studiujacych medycyne na ukrainie

Post autor: Gosiulka87 »

Hmm rozumiem Cię.Ale powiem Ci,Że masz olbrzymie szanse na płatne.Ale chcesz w Katowicach czy w Zabrzu studiować?Bo chyba mają na obu oddziałach niestacjonarne.Jesteś w dobrej sytuacji,i jesli masz Uniwerek na miejscu,wyjdzie na to samo z Ukrainą.
151punktów to na 99%się dostaniesz.Teraz próg na lek na stacjonarne w Białymstoku wynosi 167,na stome 165,a do września pewnie siłą rzeczy zleci,na ¦lumie szacuje się,Że stanie na +/-165.Masz wielkie szanse,bo rok temu w Poznaniu było na niestacjonarne ok 130 punktów(teŻ 2 przedmioty),myśle,Że moŻna się Poznaniem sugerować,bo do tej pory 1 lista itd była wlasnie zbliŻona do poznanskiego progu.
MoŻesz spać spokojnie:)Studia podroŻaly od ubiegłego roku,tak,Że nie rzuci się na nie aŻ tyle osób.
Ale oczywiście nie odpuszczaj Ukrainy:)rekrutacja potrafi zaskoczyć niestety.A lepiej nie zostać na lodzie:)
spideros
Posty: 268
Rejestracja: 8 lip 2008, o 20:49

Re: szukam ludzi studiujacych medycyne na ukrainie

Post autor: spideros »

Wiesz co lista do Katowic i Zabrza jest niby jedna, ale skladam do Zabrza ze wzgledu na dojazd( do Zabrza wspomniane 8 min a do Kato z godzina - autobusem). Oprocz tego skladam jeszcze do Bialego bo wydaje mi sie, ze tam moze byc nizszy prog, ale w sumie licze tak jak mowisz wzgledem Poznania w tamtym roku, czyli ze bedzie gdzies okolo 130, chociaz slyszalem opinie, ze moze nawet 120(niby, ze pierwszy prog nizszy etc) Jak bedzie zobaczymy.
Gosiulka87

Re: szukam ludzi studiujacych medycyne na ukrainie

Post autor: Gosiulka87 »

Chyba lepszym wyborem będzie Zabrze.O Katowicach od znajomych słyszałam okropne opinie,jak tam jest na prawde nie wiem.Natomiast o Zabrzu mało słyszałam.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 101 gości