Szynszyl-czy ta oferta to dobry wybór

Memor
Posty: 4
Rejestracja: 27 kwie 2008, o 23:04

Szynszyl-czy ta oferta to dobry wybór

Post autor: Memor »

Witam,wiele przeczytałem o Szynszylkach,wiec wiem co i jak:)zdecydowalem sie na ich kupno,bylem dzisiaj w sklepie zoologicznym lecz pani sprzedawczyni powiedziala ze dawno nie miala szynszyli w sklepie i sa one doprowadzane do sklepu na zamowienie(nie wie tez jaka bedzię cena)Oglądałem wiele aukcji na allegro i rzucila mi się w oczy jedna(widac ze porządna)

I teraz pytanie do was:jak uwazacie czy to odpowiednia aukcja,tzn.czy dobrym wyborem bedzie kupienie szynszylka z tej aukcji?(wiem że jest mała klatka,ale dokupi się wiekszą)

I jeszcze jedno pytanie:(wiem ze glupie,ale cos mnie korcilo zeby napisac)nasze szynszylki to „CHINCHILLA VELIGERA” czyli szynszylka mala) (jestem tego pewien w 99,9% ale jak zacząłem czytac na tej aukcji to tamten szynszylek wydawal sie b.maly,ale to chyba przez zdjecie:P)

z góry dzieki
Rosa1906
Posty: 23
Rejestracja: 4 sty 2008, o 15:18

Re: Szynszyl-czy ta oferta to dobry wybór

Post autor: Rosa1906 »

Wiesznigdy nie kupowałam szynszyla przez internet, ale odradzam Ci takie praktyki, popnieważ słyszałam (nawet na biolog.pl mozesz o tym przeczytać),że w złych warunkach dowoża te biedne zwierzątka . Wg mnie szynszyle są ostatnio tak opularne,że aż dziwię się , iż nie ma ich w Twoim zoologicznym. Jestem pewna, że dostaniesz je w najbliższym większym mieście, a przynajmniej bedziesz mógł zaobserować zachowanie malucha i samemu wybrać właśnie tego lub innego szylka.
Tak, szynszyle, które hodujemy w domach, to szynszyle małe Pozdrawiam iżycze udanego wyboru
Szyszek1993
Moderator
Posty: 808
Rejestracja: 25 sty 2007, o 13:18

Re: Szynszyl-czy ta oferta to dobry wybór

Post autor: Szyszek1993 »

NIE zakupom zwierząt przez internet! Nie wiem czy chciałabyś być przewożona w pudełku w upalny dzień i w trzęsącym smochodzie kuriera bez świeżego powietrza i światła. Juz lepiej przejedź się gdzieś do wieszego miasta a na pewno bedzie nie jeden szynsyzl, może różne odmiany.
A na fotce mógł być pokazany maluch w cale nie przezanczony do sprzedaży!
Memor
Posty: 4
Rejestracja: 27 kwie 2008, o 23:04

Re: Szynszyl-czy ta oferta to dobry wybór

Post autor: Memor »

aha dziekuje) to przejade się kawałek dalej do innego miasta i zobacze czy mają szylki:)

I jeszcze jedno.zapomnialem podac linka do oferty. ale to przez to ze pozno pisalem posta:P tu link do aukcji: allegro 356320397

wiec sprawdzcie to i napiszcie mi jeszcze raz co o tym sadzicieP

PS:Na aukcji jest mozliwosc odbioru osobistego pomiedzy Lodzią a Warszawą,a ja mieszkam niedaleko Łodzi)
Wiec sprawdzcie linka i napiszcie jeszcze raz
Szyszek1993
Moderator
Posty: 808
Rejestracja: 25 sty 2007, o 13:18

Re: Szynszyl-czy ta oferta to dobry wybór

Post autor: Szyszek1993 »

To jest szylek z fermy. Wiesz co kup gazetę albo popatrz na allegro może nie daleko ciebie prywatne osoby sprzedaja szylki. Osoba prywatna dba o zwierze, puszczane jest zazwzyczaj po pokoku a tmte od małego w klatkach dzikie iw ogóle. Zrobisz jak uważasz, ale myślę ze ta aukcja nie jest zbyt interesująca!
Asia4852
Posty: 18
Rejestracja: 1 maja 2008, o 13:29

Re: Szynszyl-czy ta oferta to dobry wybór

Post autor: Asia4852 »

Ja kupiłam swojego szynszylka 3 tygodnie temu właśnie na Allegro. Zdecydowałam się na zakup przez internet, ponieważ w sklepie był tylko jeden dorosły szynszyl i to w bardzo wysokiej cenie. Sprzedawca na Allegro miał bardzo dużo pozytywnych komentarzy i gwarantował humanitarny transpotr. Za przesyłke kurierem zapłaciłam 35 zł ale opłacało się, bo zwięrzę rzeczywiście dotarło całe i zdrowe i perfekcyjnie zapakowanej paczce. No i dodam że kupiłam je z fermy w okolicach Łodzi, a mieszkam w Karpaczu, wię to spory kawałek drogi. Ogólnie to słyszałam, że szynszyle z fermy łatwiej jest oswoić, niż te ze sklepu, bo od urodzenia miały kontakt z człowiekiem. Nie wiem czy to prawda, ale mój oswoił się bardzo szybko, już po trzech dniach siedział mi na rękach i biegał po pokoju
Memor
Posty: 4
Rejestracja: 27 kwie 2008, o 23:04

Re: Szynszyl-czy ta oferta to dobry wybór

Post autor: Memor »

Asia4852, moglas by mi podac adres tej fermy? bo ja własnie mieszkam w okolicach łodzi wiec byłoby mi to bardzo na ręke) i ile dalas za szylka?

Masz moze numer do nich?

Do takiej wymiany informacji są wiadomości prywatne, więcej czegoś takiego nie będę tolerował/ Szyszek1993
Ostatnio zmieniony 1 maja 2008, o 20:22 przez Memor, łącznie zmieniany 1 raz.
sisi88
Posty: 99
Rejestracja: 17 paź 2007, o 08:08

Re: Szynszyl-czy ta oferta to dobry wybór

Post autor: sisi88 »

moze poszukaj na allegro takiej aukcji aby mozna bylo szylka odebrac osobiscie wtedy mozna przygotowac normalna klatke w ktorej szylek moglby byc przywieziony. Ja chcialam tak zrobic ale ostatecznie kupilam szylka w zoologu. Siedzial tylko jeden z swinkami morskimi i krolikami
Yoroshiko
Posty: 42
Rejestracja: 2 lis 2007, o 11:52

Re: Szynszyl-czy ta oferta to dobry wybór

Post autor: Yoroshiko »

Proponuję przygarnięcie zwierzaka. Możemy się dowiedzieć wszystkiego od właściciela i wiedzieć co nas czeka.
A transport to nie problem. Do mnie przyjechały zwierzaki z drugiego końca Polski z Lublina. Wystarczy poszukać ogłoszeń na forach o psach, kotach, szczurach, fretkach itp.
Asia4852
Posty: 18
Rejestracja: 1 maja 2008, o 13:29

Re: Szynszyl-czy ta oferta to dobry wybór

Post autor: Asia4852 »

Zapłaciłam 80 zł + 35 zł przesyłka. Szynszylek dotarł do mnie w bardzo dobrym stanie. Jak chcesz się dowiedzieć więcej to napisz na GG: 11427094
sisi88
Posty: 99
Rejestracja: 17 paź 2007, o 08:08

Re: Szynszyl-czy ta oferta to dobry wybór

Post autor: sisi88 »

ja osobiscie balabym sie zeby mi szylka przysylali w pudelki dlatego jak chcialam kupic szylka to szukalam takiej oferty by nie bylo za daleko bo przeciez paliwo tez kosztuje.
Memor
Posty: 4
Rejestracja: 27 kwie 2008, o 23:04

Re: Szynszyl-czy ta oferta to dobry wybór

Post autor: Memor »

Wysłanie szynszylka pocztą lub kurierem odpada. nawet o tym przez chwile nie myslalem
tylko i wyłacznie odbior osobisty i dlatego szukam roznych ofert,wystawilem ogloszenie na jakiejs stronce z ogłoszeniami ale narazie nikt nie odpowiedzial.

i jeszcze jedno Farma czy Domowa hodowla(mialem juz kupowac z domowej,ale koles powiedzial ze sprzedal.)
Yoroshiko
Posty: 42
Rejestracja: 2 lis 2007, o 11:52

Re: Szynszyl-czy ta oferta to dobry wybór

Post autor: Yoroshiko »

sisi88 pisze:dlatego jak chcialam kupic szylka to szukalam takiej oferty by nie bylo za daleko bo przeciez paliwo tez kosztuje.
Ale dużo ludzi bierze przy okazji i nie trzeba płacić za paliwo

Mogę podać linki do wątków transportowych.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości