szynszyla a świnka morska??????

Malwi
Posty: 2
Rejestracja: 15 paź 2007, o 17:47

szynszyla a świnka morska??????

Post autor: Malwi »

Dzisiaj kupilam sobie szynszylka i moja siostra uparła się żeby mieszkał razem ze świnką morską czy tak może być? proszę o odpowiedz najlepiej też na pocztę Z góry dziękuję. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Azadi
Posty: 100
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 16:30

Re: szynszyla a świnka morska??????

Post autor: Azadi »

zależy jak będą się wobec siebie zachowywać. widziłam kiedyś jak się szynszyl z zajączkiem godzili. Możez pani poobserwować na początku co się będzie działo. Jeśli się nie pogodzą to nie ma szans. Może sie pozniej przyzwyczają jak klatki będą obok siebie stały? nie wiem to zależy od charakterów zwierząt.
nakrecona_malpa
Posty: 159
Rejestracja: 11 kwie 2007, o 16:30

Re: szynszyla a świnka morska??????

Post autor: nakrecona_malpa »

ale że co razem w klatce? jeśli tak to bardzo wątpię że sie zaakceptują. bez urazy świnki morskie są zdradzieckie
Malwi
Posty: 2
Rejestracja: 15 paź 2007, o 17:47

Re: szynszyla a świnka morska??????

Post autor: Malwi »

Zaakceptowały się bez problemu tylko wydaje mi się że świnka morska nie jest takim czyścioszkiem jak szynszylek. i czy to mu nie zaszkodzi. troszkę w nocy szynszylek hałasuje i nie daje spać tej śwince skaka po niej. i myślę że jednak chyba trzeba będzie ich rozdzielić bo mają za mało miejsca. a z drugiej strony teraz mi szkoda bo może im smutno będzie samotnie.
naso
Posty: 69
Rejestracja: 30 maja 2007, o 18:15

Re: szynszyla a świnka morska??????

Post autor: naso »

Malwi pisze:a z drugiej strony teraz mi szkoda bo może im smutno będzie samotnie.
Zawsze mogą się spotykać poza klatką
Mysia
Posty: 195
Rejestracja: 24 wrz 2007, o 08:28

Re: szynszyla a świnka morska??????

Post autor: Mysia »

Malwi po prostu jak nie chcesz ich rozdzielać to kup im większą klatkę (wyższą przedewrzystkim:)))

pozdrawiam
Norbi
Posty: 232
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 13:05

Re: szynszyla a świnka morska??????

Post autor: Norbi »

ogólnie łączenie dwóch gatunków, zwłaszcza tak odmienne jest mówiąc wprost złe.
świnki są bardzo towarzyskie i tak naprawdę godzą się ze wszystkimi zwierzętami, zarówno z tymi małymi jak i dżymi. Łącząc gatunek z innym gatunkiem nie musimy dbać o dobór płci, gdyż mamy pewność że się nie skrzyżują ze sobąLecz w szeregu plusów takich łączeń jest jeden główny minus, mianowicie komunikacja zwierząt. Zwierzęta różnych gatunków mają różne języki", czyli odgłosy, gesty, a nawet i mimika.
Łączenie świnki z królikiem w większości przypadków powiedzie się, gdyż są to zwierzęta stadne i towarzyskielecz były przypadki że świnką próbowała kicać.
Z szynszylą jest trochę gorzej bo szynszyla zwieje w górę klatki i świnka zostanie samotna, a naprawdę świnki są dość uczuciowe".



P.S u mnie poznanie szynszyli z świnką zakończyło szybko, gdyż się na małą świnkę szinszilka rzuciła i mnie dziabnęłaltno ale cóż się dziwić, szynszyla pogryzł fretkę, i nawet synogarlice które w domu hoduje goni
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości