Szynszyla nie chce pić

Musiek
Posty: 2
Rejestracja: 18 lut 2009, o 23:08

Szynszyla nie chce pić

Post autor: Musiek »

Mam spory problem z szynszylą. Mam ją dopiero od ok. dwóch tygodni. Normalnie je, biega, powoli zaczyna się do mnie przyzwyczajać i ogólnie wszystko byłoby ok gdyby nie fakt, że w ogóle nie chce pić. Wszyscy do tej pory, w tym kumpela, która studiuje weterynarie i kumpel, który miał szynszylę, mówili mi, że to nic takiego i że napewno prędzej, czy później zacznie, ale zaczynam się poważnie martwić. Ktoś wogóle wie ile szynszyla może wytrzymać bez wody? Czy podawać jej w takim razie wodę w strzykawce, czy lepiej nie, bo się zadławi?
Predator713
Posty: 252
Rejestracja: 3 lis 2007, o 13:42

Re: Szynszyla nie chce pić

Post autor: Predator713 »

raczej nie wierzę że przez 2 tygodnie nie pije. jeśli je i zachowuje sie normalnie to raczej nie ma sie czym martwić. możesz zaznaczyć poziom wody w poidle i sprawdzić czy jej ubyło. szynszylka raczej pije w nocy i nad ranem więc mozesz po prostu tego nie zauważać.
Musiek
Posty: 2
Rejestracja: 18 lut 2009, o 23:08

Re: Szynszyla nie chce pić

Post autor: Musiek »

tzn. to naprawde jest bardzo dziwne, bo wszyscy rzeczywiśćie mówią, że to niemożliwe, żeby tyle nie pił, ale tej wody nic, a nic nie ubywa. Poza tym ostatnio zaczął co jakiś czas tak dziwnie, jakbyposzczekiwać", trochę jak mały szczeniak. Wcześniej tego nie robił, więc niewiem, czy to nic złego nie jest.
Predator713
Posty: 252
Rejestracja: 3 lis 2007, o 13:42

Re: Szynszyla nie chce pić

Post autor: Predator713 »

takie poszczekiwanie albo prychanie jest normalne, czasem kazda tak robi. ale jeśli zdarza sie to częst, to rzeczywiście może byc oznaką, że dzieje się coś niedobrego. może jest przestraszona. wody musi ubywać, bo inaczej już by nie żyła. szyle piją niewiele, ale potrzebują wody. to naprawdę nienormalne. jęsli stwierdzisz że cos jest nie tak to idź do veta.ale najpierw sprawdź czy nie popija gdzieś wody kiedy biega. może dlatego w klatce nie chcepić. wodę oczywiście wymieniasz codziennie? dobrze gdy jest przegotowana. może wyczuwa chlor albo kamień czy inne zanieczyszczenia i korzysta z innegowodopoju". naprawdę nie ma innego wytlumaczenia.
seiyuu
Posty: 9
Rejestracja: 8 lut 2009, o 07:08

Re: Szynszyla nie chce pić

Post autor: seiyuu »

może nie umie pić z poidełka.? spróbuj nalać mu do miski albo odczep poidło, przystaw do mordy i naciśnij. powinien zrozumieć do czego służygt
Predator713
Posty: 252
Rejestracja: 3 lis 2007, o 13:42

Re: Szynszyla nie chce pić

Post autor: Predator713 »

przystaw do mordy
co to ma być? jak już to do pyszczka! zresztą nie tak agresywnie. możesz sprobować wziąć trochę wody z poidła na palec tak jak szyla powinna pić i delikatnie zmocz jej pyszczek. bo takie przystawianie na siłę może tylko zniechęcić szynszylę.
seiyuu
Posty: 9
Rejestracja: 8 lut 2009, o 07:08

Re: Szynszyla nie chce pić

Post autor: seiyuu »

nie, wydaje ci się to wcale nie jest agresywne mój szynszyl zanim zdechł na zapalenie płuc, prawie się nauczył pić z poidełka (i nie, wcale sie nie zniechęcił, przeciwnie, jak go zostawiłam w spokoju to sam zaczął dziobać końcówkę żeby woda leciała ale średnio mu szło)
rapsodia
Posty: 41
Rejestracja: 24 lis 2007, o 11:48

Re: Szynszyla nie chce pić

Post autor: rapsodia »

poszczekiwanie to nie jakieś tam popiskiwanie predator,to znaczy że mała się boi i czuje niekomfortowo,pewnie masz tylko 1 szynszylę i czuje się samotna. co do picia,szynszyle piją bardzo mało,zaznaczaj poziom na poidełku bo na prawdę łatwo niezauważyć ubytku płynu. możliwe też że zwyczajnie nie umie pić,weź poidło,ściśnij tak aby wykapywały kropelki i przystaw jej do pyszczka,niech obwącha. powinna załapać.

aha! woda tylko przegotowana
Predator713
Posty: 252
Rejestracja: 3 lis 2007, o 13:42

Re: Szynszyla nie chce pić

Post autor: Predator713 »

tak to fakt ale zależy jakie to poszczekiwanie. czasem się zdarza że szynszyli coś jest i wtedy jest ono wręcz natarczywe i czuć wtedy zdenerwowanie. natomiast jeśli to cichy i mniej nataczywy dźwięk to tak jak ludzkieo kurcze". przynajmniej ja tak to rozumiem. poza tym popiskiwanie też może świdczyć o np. samotości. wszystko zależy od natężenia i rodzaju tego pisku. chyba każdy posiadacz szyli wie o co mi chodzi.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości